Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja gazowa a tuning


niester

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

od jakiegoś czasu noszę się z zainstalowaniem gazu w moim A4 B5 1.8T (1999). Ostatnio zadzwoniłem do montera w Gdańsku polecanego na "1000%" na tym portalu (http://www.autogazgdansk.pl, p. Barabasz). Człowiek sprawiał wrażenie bardzo doświadczonego i wiedzącego o czym mówi.

Niestety kiedy dowiedział się, że sterownik silnika był przeprogramowywany (tzw. ECO Tuning zrobił poprzedni właściciel) powiedział od razu, że instalacji mi nie założy. Chyba, że z powrotem przeprogramuję i przejadę przynajmniej 5000km (autoadaptacja).

Tłumaczył to przestawionymi czasami zapłonu, wyższą liczbą oktanową gazu, które w skrajnym przypadku mogą spowodować ujemny moment obrotowy i urwanie wału.

Zadzwoniłem do gości od tuningu (firma SKN w Niemczech) i ci znowu stwierdzili, że to kompletna bzdura i koleś zwyczajnie nie potrafi odpowiednio ustawić gazu.

Czy mógłby ktoś pomóc mi tej tematyce? Kto w tej sytuacji ma rację?

Z góry wielkie dzięki!

Pozdrowienia,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary , znam z tego forum dwie sztuki 1.8T AEB robione na +/-250KM i pieknie smigaja na gazie , o chipowanych nie wspominam bo jest ich multum. wiec moim zdaniem olej tego pana gazoewnika i szukaj innego - bardziej kumatego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawa to odpowiednio dobrane garty i spokojnie mozna gazowac nawet Chipowane auta fakt ze wtedy chodza na zapetleniu wtryskiwaczy PB ale spokojnie da sie to ogarnąc równiez i na LPG. Podstawa to dobry sterownik ale najważniejsze wtryskiwacze i reduktor lub 2 zalęznie od mocy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj namiary na tego gazownika :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj namiary na tego gazownika :gwizdanie:

Już podałem na początku

http://www.autogazgdansk.pl (p. Barabasz)

Dzięki bardzo za rady!

Pozdrawiam[br]Dopisany: 16 Marzec 2011, 17:17_________________________________________________Bardzo dziękuje za informacje!

Znacie warsztat, który moglibyście mi polecić? Jakiś gdzie mają cierpliwość, żeby dokładnie ustawić parametry jako, że wóz ma tuning?

Jaka instalacja byłaby do mojego 1.8T dobra? Osobiście myślałem o BRC Seq24 lub Prins. Z tym, że ta druga jest mocno droższa.

Jeszcze dwa ostatnie pytanie, które nie dają mi spokoju.

1. Samochód ma przejechane już 192tys., więc czy jest za stary na robienie jeszcze gazu? (dodam, że robiłem mu kompresję i ta wyszła porządnie 12,5 bara)

2. Na prawej stronie silnika (patrząc od przodu) jest gdzieś wyciek oleju. Cała ściana jest czarna, chociaż nie może być duży, bo obserwuję tylko kilka kropel przez noc. Czy lepiej naprawić to przed montażem gazu, czy nie to znaczenie kiedy.

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym załozył do tego auta taki zestaw:

Stag 300-4 +

Wtryski Hana zielone

Reduktor KME GOLD lub Scorpion GT

Wielozawór extra

Przewód FARO

Przebieg 190tys to jest prawie nic spokojnie wkładaj instalacje ja zakłądałem jak miałem przebieg 260tys i nic sie nie dzieje z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio byłem na serwisie z LPG tutaj:

http://www.autogaztechnik.pl/artykul,strona_glowna,183,pl

Facet wydawał się dość kumaty, podjedź pogadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...