Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Niezła impreza z dużą dozą dymu


robbik1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś wsiadam do ulubionego (do dziś) swojego Audi odpalam...jak nie poszla łuna białego dymu, jak na dobrej imprezie, zgasiłem, pomyślałem i odpaliłem zwnowu to samo. Zgasiłem i już nie chciał zabrac (nie kreciłem na siłe tylko przekrecilem kluczyk na 2 sek). Zadzwonilem do mechanika, który nie ma juz siły do mojego Audi (jedna turbina, imbusik - regeneracja pompy i turbiny i tam takie inne przygody) ale nie ma pomysłów. Sprawdziłem poziom oleju...i o dziwo bagnet suchy!!!!! a tydzien temu było full bo byl po serwisie!!! Może pomożecie koledzy?? Obawiam sie że wysadziłem sobie silnik w powietrze i jak mysle o kosztach to juz mnie serce boli a portfel sam ucieka....

Bardzo prosze o pomoc bo na forum nie znalazlem nic co by pomogło zdiagnozowac dlaczego Audi znowu chce zeby ja dopieszczac!!![br]Dopisany: 19 Marzec 2011, 14:18_________________________________________________aaa i jeśli diagnoza VAGiem by pomogla to nie ma problemu zeby ktos z naszych forumowych magików podjechał - zapłace oczywiscie - mieszkam pod Tychami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze wlasnie nie zrobilem.... ze nic pie poszlo na panewkach i reszcie... w sumie to sie nie przekrecil ... tylko zebym wiedzial ze tego oleju tam nie ma....

ale z moim audi to juz sam nie wiem... Przyklnal bym chetnie bo tyle niespodzianek to nawet pod choimke w zyciu nie dostalem ile od tej A4 mam umowiony asistans na Pn rano, oby bylo turbo bo mam na gwarancji:):)

Takie piekne autko w palne wersji S-Line az milo go miec pod domem i widze tan wzrok ludzi a nie mozna sie niem nacieszyc bo non stop cos....[br]Dopisany: 19 Marzec 2011, 15:04_________________________________________________tomasimo

Dziekuję za odp.

Miłego weekendu i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś to samo w passacie. Niestety prawdopodobnie strzeliła Tobie turbina a cały olej masz w układzie wydechowym. do dzisiaj pamietam fontannę oleju z rury wydechowej paska :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy piszą zapewne turbulum padło.

ale olej nie koniecznie w wydechu stawiam że ze 2litry masz w IC.

wymienisz turbinke oczyszczą wszystko z oleju i będziesz się dalej cieszył się swoja a4 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kox:

No ja mam nadzieję koledzy... :good:

mam nadzieje ze sobie nie narobiłem właśnie jak kolega wspomniał "kuku", dobrze ze w takim wypadku aż takich szkod sobie nie można narobić (nie jechałem 150km/h tylko rano ruszalem) jak w przypadku tej zakichanej pompy olejowej :wallbash: gdzie stałem w szczerym polu, po drodze do cywilizacji odwiedziłem 5 samouków mechaników, którzy jak zobaczyli to auto to nawet nie chcieli klapy podnieść:):)a na takiej pompie przejechałem z 15km i nie było w silniku "kuku" ale z drugiej str był olej w misce a tu go nima.... Jeszcze raz dzięki koledzy bo na allegro juz szukałem silników i jak zobaczyłem 4 tysi to zbladłem :kox:[br]Dopisany: 19 Marzec 2011, 18:33_________________________________________________KOLEDZY DIAGNOZA POPRAWNA - TURBO SIE ROZLECIAŁO, TERAZ ZOBACZYMY CO WARTA JEST GWARANCJA I CZY Z SILNIKIEM WSZYSTKO OK....

NA RAZIE - MIŁEGO PONIEDZIAŁKU I JUZ ZA 4 DNI PIĄTEK:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:):)

Autko odbieram jutro:):) troszke postało bo na gwarancji turbo to niestety ale ostatni w kolejce:):) chlopaki z regeneracji sie podobno upierali ze: "no musialo dymic wczesniej troszke na bialo no musialo" tylko czy to cos niezwyklego w zimie :P ??

silnik przeplukany bo wypity olej mial moze z 5 tys km:):):)

teraz kumpel/mechanik sie męczy z tłumikiem żeby nie lał sie z niego olej i sie nie narobił, jedzie i stara sie go wypalic:):)hehe kombinator.

dodatkowo, wymieniłem prawe łożysko i egr zaślepił na próbe bo czasami za bardzo przydymił na czarno:):) więc od jutra zieloni niech na mnie nie licza:):) a no i jeszcze olej w automacie miał sprawdzic::)

dzieki za pomoc wszystkim:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egr zaślepił na próbe bo czasami za bardzo przydymił na czarno:)

w BRE :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś wsiadam do ulubionego (do dziś) swojego Audi odpalam...jak nie poszla łuna białego dymu, jak na dobrej imprezie, zgasiłem, pomyślałem i odpaliłem zwnowu to samo. Zgasiłem i już nie chciał zabrac (nie kreciłem na siłe tylko przekrecilem kluczyk na 2 sek). Zadzwonilem do mechanika, który nie ma juz siły do mojego Audi (jedna turbina, imbusik - regeneracja pompy i turbiny i tam takie inne przygody) ale nie ma pomysłów. Sprawdziłem poziom oleju...i o dziwo bagnet suchy!!!!! a tydzien temu było full bo byl po serwisie!!! Może pomożecie koledzy?? Obawiam sie że wysadziłem sobie silnik w powietrze i jak mysle o kosztach to juz mnie serce boli a portfel sam ucieka....

Bardzo prosze o pomoc bo na forum nie znalazlem nic co by pomogło zdiagnozowac dlaczego Audi znowu chce zeby ja dopieszczac!!![br]Dopisany: 19 Marzec 2011, 14:18_________________________________________________aaa i jeśli diagnoza VAGiem by pomogla to nie ma problemu zeby ktos z naszych forumowych magików podjechał - zapłace oczywiscie - mieszkam pod Tychami

No ja robiłem głowicę u siebie, ale moje auto jest 6 lat starsze.

Głowicę wylizałem przy 171 tys. km

Szkoda mi ciebie i też bym się wq!$wił gdybym miał tyle napraw z tak młodym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przez to przechodziłem tylko w AVJ 1.8T :) wyjechałem sobie z myjni pięknie wymytym autkiem :) zadowolony i dumny dojechałem do świateł zatrzymuję się na czerwonym a tu wyprzedza mnie chmuraaaaa białego dymu. Zasłona dymna że ho hooo.. :kox:

przez 15 km wessało mi 2 litry oleju. dolewałem bo musiałem dojechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec z tym zaslepianiem egr to cos nie tak, nie wiem co tam moj mechanik wymysla cos tam zaslepil ??? co??nie wiem ale wywalilo jakis tam blad a co do turbiny to...hmmm k..wa mac te cepy zle ja zrobili... wyskakuje blad przeladowania, wiec cierpliwie czekam dalej.....[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2011, 15:40_________________________________________________a nadmienie ze robia turbiny dlaa serwisow VW powinno byc szybko dobrze i bez takich pomylek ale nic z tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez 15 km wessało mi 2 litry oleju. dolewałem bo musiałem dojechać :)

samobójca :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...