Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] [AFN] Chwilowe spalanie przy 100km/h na 5 biegu


hubipl9

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jakie macie chwilowe spalanie na FISie przy stałej prędkości 100km/h na piątym biegu? Pytam bo ostatnio wymieniłem termostat bo mi się wolno nagrzewał samochód i szybko tracił temperaturę jak się chwilę stanęło nawet bez gaszenia pieca. Teraz wszystko ładnie się nagrzewa trzyma temp elegancko i myślałem, że spalanie spadnie minimalnie a tu niespodzianka. Wydaje mi się, że wzrosło. Teraz przy utrzymywaniu stałej prędkości 100km/h na równej drodze na 5 biegu pokazuje mi fis 5,3-5,5 i wydaje mi się, że to za dużo ale nie mam pewności. Wiem, że to co on pokazuje to nie musi być prawda ale dlaczego wzrosło? Możecie napisać ile wam pokazuje w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi pokazuje 0 jak jadę stówę z górki :tongue4: A tak na poważnie to na spalanie chwilowe nawet nie patrz, tylko na średnie. Chociaż ja i temu średnio wieże. Zrób test od rezerwy do rezerwy albo coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi tu o rzeczywiste spalanie tylko o wskazania FIS'a bo mam głupie wrażenie, że wcześniej pokazywał mi chwilowe coś koło 3,5-3,7 jak trzymałem 100km/h na równej drodze. Ale może mi się coś pochrzaniło. Mam średnie w fisie z jakiś 6000 km 5.7 l. Pojeżdżę i jak to średnie zacznie rosnąć to się będę ewentualnie martwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie na fisie jest uzależnione od położenia nastawnika na pompie wtryskowej. przesuwajac nastawnik w pionie regulujemy dawke paliwa a w poziomie wskazania spalania na fisie. Wymiana termostatu moim skromnym zdaniem w żadnym wiekszym (ani mniejszym) stopniu nie powinna miec wpływu na wskazania licznika (a już napewno nawzrost spalania). Moim zdaniem tak jak sam napisałeś 'głupie wrażenie'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe bo po wymianie termostatu zacząłem zwracać uwagę na ten wskaźnik w oczekiwaniu że się zmniejszy

AA chyba już wiem. Jak się wymienia rozrząd to się pewnie reguluje ten nastawnik? Niedawno wymieniałem i pewnie wtedy się to rozregulowało a zauważyłem dopiero teraz jak się zacząłem przyglądać na ten wskaźnik po wymianie termostatu. Przestawienie nastawnika w poziomie ma wpływ na coś jeszcze czy tylko na wskazania fisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...