Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Montaż car audio- którędy puścić przewody


Rekomendowane odpowiedzi

Ja ciągnąłem kabel do środka poprzez schowek. Całkowicie trzeba wszystko odkręcić i tam znajdziesz otwory przez które wyjdziesz koło akumulatora. Dokładnie nie pamiętam jak to jest tam zobrazowane bo już kilka lat minęło jak to robiłem. Do bagażnika Ci nie pomogę bo u mnie ten kabel służy do zasilania radia CB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sciagniesz zaslepki od strony aku to pozniej wez jakiegos twardego druda i przepchniesz tak pod katem przebijajac chyba jakas gume (wychodzi pod kanalem nawiewu - oczywiscie schowek odkrecasz)

Jezeli mase chcesz ciagnac z budy na tyle to mozesz np sprobowac moze pod uchwyty do pasow tylnych (do tego musisz sciagnac podwazajac siedzisko kanapy - prawdopodobne ze uszkodza sie takie plastikowe mocowania - w aso po pare zyla), do odkrecenia samych srub uchwytow pasow to potrzebujesz klucza trox 12 gwiazdkowego (chyba "spline" ten standard sie nazywa - numery klucza nie znam)

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable przeciągnięte, męczarni pół dnia żeby drutem się przebić. Dzięki za porady. Przy okazji odkręcania schowka zauważyłem że mam uszkodzony czujnik od lampki schowka, więc przy okazji naprawiłem:) Mam jeszcze takie pytanko: ktoś kto ma zamontowany wzmacniacz i kondensator mógłby zrobić zdjęcie jak i gdzie to poukładał?? Czy mogę wzmacniacz schować pod wykładzinkę w ta przestrzeń między kołem zapasowym a wykładzinką czy przegrzeje się??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kabla nie da rady przeciągnać przez komputer tak jak robiło się to w b5 ?

Koego jaki masz kondensator? Bo jak ten niebieski dietza to odradzam Ci jego montaż, bo w nich siadaja szybko uklady blokujace po odłączeniu zasilania i po trochu pobiera prąd z aku i go rozładowuje, wiec albo go nie montować albo na kablu zasilajacym podłaczyc taki bezpiecznik automatyczny i za każdym razem jak wysadasz z auta go wyłączać po prostu. Taka moja mała rade którą sam zauważyłem swojego czasu u siebie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensator mam DIETZ ale srebrny napisane jest na nim BOA. Co do puszczania przez komputer to jest taka możliwość. lecz dowiedziałem się o niej za późno. Prosze kogoś o fotke co jak gdzie usadowić i czy można zamontować wzmacniacz pod wykładzinką??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod podłogą między kanapą, a kołem zapasowym spokojnie zmieścisz wzmacniacz, ale kobucha tam nie wsadzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kabla nie da rady przeciągnać przez komputer tak jak robiło się to w b5 ?

W B6 nie ma to sensu bo jest fabryczny otwór na grodzi pomiędzy filtrem a akku. Pozatym zaoszczędzamy tymsamy 1-1,5m kabla.

Zaleta jest też taka ża schowkiem możemy ładnie zejść w dół i pociągnąć podłogą na tył, z lewej strony jest tam upchane trochę kabelków, przekaźników modułów itp itd co przeszkadza.

zmieścić zmieszczę ale czy nie będzie mu tam za gorąco i nic mu się nie stanie po długim bumbaniu???

Grzanie wzmaka nie zależy tylko od samego bum bum ale też od jego ustawienia. W zależności od wzmaka odprowadzenie ciepła głownie realizowane jest spodem oraz bocznymi radiatorami, więc możesz zamocować go na szynach z aluminiowego profilu by spod niego uchodziło ciepło a nie grzało plastykowego wkładu podłogi. Ostatecznością jest montaż wiatraczka(ów) z PC-ta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze lisek8585 proponuję wyłączyć komplikatory i zabrać się za robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze lisek8585 proponuję wyłączyć komplikatory i zabrać się za robotę.

Hehe dokładnie a co wyjdzie w praniu to sie zobaczy i będzie się myśleć :)

Z tym zasilaniem to fakt bo nawet w b5 po lewej stronie było troche ciasno jak dawało się grubszy kabel... Czyli w b6 leci sie pod aku tylko ciekawe jakiej średnicy jest ten otwór bo ja będe puszczał dość grube kabelki :naughty: I mówisze że najlepiej puścić je tunelem środkowym czy prawym progiem a lewym sygnałówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pod ale z boku aku (pomiędzy aku a filtrem).

Ja puściłem tamtędy 2x20mm2. za schowkiem zakrecam w kierunku słupka A, schodze razem z wiązkami w dół i korytkami ... wychodzi w prawej str. tylnej kanapy. Sygnałowe (RCA) idą kanałami na środkowym tunelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się za rezanie audio, po wyjęciu aku ukazała mi sie jakaś dziura pod aku :

img4501h.jpg

Oraz te z boku, o te wam chodziło że nimi dobrze jest pociągnąć przewody ? Możen prze oba czy tylko ten górny :P ? :

img4502t.jpg

Ciekawi mnie gdzie bym wyszedł tym dolnym otworem, ale to może jest jakiś do odprowadzania wody :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugiej fotce to chyba ten otwór co opisałem powyżej - tylko mi się kojarzył jeden, bynajmniej jednym przepuściłem kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak to te otwory, po paru godzinach kombinowania i szarpania udało mi się przepchnąć moje 2 cienkie kabelki :evil: ten otwór pod aku to chyba jakis odprowadzający wode jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...