Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] 2 diody w podsufitce


peja1000

Rekomendowane odpowiedzi

mam a4 b5 98r i założyłem 2 diody czerwone w podsufituwke widzałem to u brata w audi a6 98r na konsloe swieca założyłem lecz nie wiem jak je podłaczyc w koste sa 3 kable podłoczyłem pod zewnetrzne i swieca ale po zamkniecu dzrwi gasna leko jarza a gdy zamkne auto zaswiecaja sie znowu wrzuce fotki jak wszystko zrobie ma ktos schemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peja1000 poniewaz przy oswietleniu wnetrza masz sciemniacz. Ktory prawdopodobnie nie dziala w przypadku diod. Jesli chcesz miec czerwono w autku to poszukaj kondomikow na zarowki w kolorze czerwonym, bo z diod to raczej nic nie wyjdzie.. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej B5 z 1999 roku jest takie podswietlenie i powiem Ci,ze czasem sa wkur*******. Ale tylko czasem. :) Co do swiecenia, to swieci, jak sie wlaczy podswietlenie wszystkiego, czyli jak odpalisz samochod. Sprawdze jeszcze dokladnie dzisiaj i Ci napisze. Sciemniacz nie ma nic do tego, bo sciemnia oswietlenie, a nie podswietlenie. Tak to powinno dzialac. [br]Dopisany: 16 Grudzień 2007, 16:01 _________________________________________________Wiec tak. Dziala to na takiej zasadzie,ze jak wlacze swiatla to zapalaja sie te 2 diody (a moze zarowki z kapturkami). Swieca caly czas z podswietleniem. Sciemniacz nie ma nic do tego, bo w samochodzie w czasie jazdy tez swieca,a jest ciemno przeciez. :) Musisz zlokalizowac +12V we wtyczce, ktore pojawia sie po wlaczeniu swiatel. Tam podpiac wlasnie + z diody, a minusa na mase we wtyczce. Musi dzialac.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sobie wyrecać takie diody w lampce po lifcie chodzi mi to przede wszystkim o podłączenie tego do polifta żeby diody świeciły zawsze dopiero po wylaczeniu silnika lub zamknieciu auta gasły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega Buczo opisuje,diody należy podłączyć pod oświetlenie konsoli czyli mają świecić po włączeniu świateł. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał bym kabel ciągnąć do podsufitki co nie?

Nie wiem jak u ciebie ale w po-liftach są podświetlane przyciski i przełącznik światła podsufitki,więc można sobie prądu z nich pożyczyć :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale ja mam auto przed liftem rocznik 1995 czyli musiał bym ciągnąć przewód do lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u ciebie ale w po-liftach są podświetlane przyciski i przełącznik światła podsufitki,więc można sobie prądu z nich pożyczyć :wink4

W poliftach są oryginalnie te diody, tylko w przedliftach ich nie ma i trzeba szukać zasilania po włączeniu świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u ciebie ale w po-liftach są podświetlane przyciski i przełącznik światła podsufitki,więc można sobie prądu z nich pożyczyć :wink4

W poliftach są oryginalnie te diody, tylko w przedliftach ich nie ma i trzeba szukać zasilania po włączeniu świateł.

ja mam dokładane te diody i wpiąłem się pod postojówki, zaraz za bezpiecznikiem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którędy dziagles kabel do podsufitki?

słupkiem kierowcy, i zaraz za przednią szybą pod podsufitką :wink4:, trzeba odkręcić słonecznik wtedy jest tam dobre dojście :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którędy dziagles kabel do podsufitki?

słupkiem kierowcy, i zaraz za przednią szybą pod podsufitką :wink4:, trzeba odkręcić słonecznik wtedy jest tam dobre dojście :good:

i sprawa wyjaśniona :wink4: a efekt :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce sobie wyrezać w oryginalnej lapce i wsadzic 2 diody a to do kostki sie podlaczyles tam na dole przy drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce sobie wyrezać w oryginalnej lapce i wsadzic 2 diody a to do kostki sie podlaczyles tam na dole przy drzwiach.

ja wpinałem się z tyłu puszki bezpieczników :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce sobie wyrezać w oryginalnej lapce i wsadzic 2 diody a to do kostki sie podlaczyles tam na dole przy drzwiach.

ja wpinałem się z tyłu puszki bezpieczników :wink4:

np.w bezpiecznik pozycyjnych świateł :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...