Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] ATJ Głośne klepanie w górze silnika.


colak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

Piszę w imieniu kuzyna który ma Passata z silnikiem jak w temacie ATJ,od jakiegoś czasu silnik pracje dużo glośniej słychać takie klepanie na górze silnka wystepuje przy niskich jak i wysokich obrotach na zimnym i rozgrzanym silniku, auto na mocy nie straciło widzialny jest tylko siwy dymek z wydechu kuzyn twierdzi ze wcześniej go nie było.Vag nie pokazuje żadnych błędów auto odpala bez problemów? Panowie co może być to klepanie jest tak głśne że w środku odczuwane są lekkie drgania. Stało sie to ponoć nagle poniewaz zona jeżdziła samochodem i cieżko powiedzieć:) paliwo oki bo Orlen.

Ja stawiam na popychacze, ale czy jest jakis sposób by je sprawdzic i ewentualnie wykluczyć ?

czekam na sugestie co sprawdzic co zobaczyc ?

Z gory dziekuję i pozdrawiam colak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładam że oleju nie jest za mało i wymieniany regularnie?

Padające popychacze raczej dają znać o sobie stopniowo. U mnie slychac je zaraz po odpaleniu zimnego silnika ale po chwili napelnia sie olejem i jest cicho. Jezeli stalo sie to nagle to moze ktorys popychacz sie zablokowal albo - mniej prawdopodobnie cos jest nie tak z ktorąś z krzywek na wałku.

Chyba jedyna skuteczną metodą na sprawdzenie popychaczy jest wymiana i jak pomoze to masz odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

A wiec sprawa sie wyjaśniła choć nie zbyt miła dla kuzyna okazało sie że sworzeń tłoka dostał luzu i stąd to stukanie i jest dylemat czy naprawiać czy szukać innego ponoć bardzo mało jest tych silników :( ja tego nie widziałem ale tak mi przekazał :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...