Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Oberwał w koło


Sieni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Samochód jak na zdjęciach - uszkodzony. Do wymiany na pewno 2 górne wahacze i prawdopodobnie przekładnia kierownicza :(

46m.jpg

47m.jpg

48m.jpg

Jak szacujecie koszt takiej naprawy? Mi jeden z mechaniorów zawołał za samą robociznę 1000zł, moim zdaniem przesadził. Uszkodzony jest też błotnik. I tu kolejne pytanie które śruby oprócz tych widocznych na zdjęciu należy jeszcze odkręcić aby zdemontować błotnik? Ma ktoś jakiś schemat jak to zrobić?

49m.jpg

50m.jpg

Pozdrawiam :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekładnia nie koniecznie jest do wymiany, może tylko wystarczy wymienić końcówkę drążka i drążek kierowniczy (co i tak musisz wymienić po takim uderzeniu). wachacze góra do wymiany, nie wiadomo jak dolne mogły się też lekko skrzywić, amortyzator też chyba dostał i jest do wymiany.

nie licząc ceny części i o ile przekładnia jest ok, to mechanior za dużo zawołał za robociznę. z wymianą wszytskich wachaczy, drążków, amorków i ustawieniem zbieżności to 500-600 zł.

co do błotnika to masz jeszcze śruby pod zderzakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień całą zwrotnice z kpl wachaczy do tego maglownice bo za chwilę zacznie przeciekać, blotnik ma jeszcze śrubę pod lampą musisz zwalic zderzak i na dole pod listwą progową :wink4: do tego geometria zawieszenia jakaś konserwacja nadwozia troszkę kosztów bedzie ale jak dla siebie chcesz auto to chyba warto :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :) Chyba zastanowię się nad opcja wymiany całej zwrotnicy, wiadomo chciało by się jak najtaniej ale jednak autko będzie dla mnie i musi być zrobione cacy :)

Więc:

Zwrotnica + komplet wahaczy (z 1000zł ?)

Błotnik (400zł + 200zł malowanie)

Maglownica (600 zł)

Dużo tego a to zapewne nie koniec.. No tak biednemu zawsze pod wiatr :P

Aby zdeżak sciągnąć to zapewne tez trzeba się nagimnastykować..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze prog musisz zdjac, bo tam tez jest sruba;)

mi wgnietli przedni blotnik na parkingu i strasznie duzo pierdolenia bylo z wymiana

pod blotnikiem masz jeszcze slizgi (tak to sie chyba nazywa), mimo iz blotnik mialem troche tylko wgnieciony slizgi sie polamaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :) Chyba zastanowię się nad opcja wymiany całej zwrotnicy, wiadomo chciało by się jak najtaniej ale jednak autko będzie dla mnie i musi być zrobione cacy :)

Więc:

Zwrotnica + komplet wahaczy (z 1000zł ?)

Błotnik (400zł + 200zł malowanie)

Maglownica (600 zł)

Dużo tego a to zapewne nie koniec.. No tak biednemu zawsze pod wiatr :P

Aby zdeżak sciągnąć to zapewne tez trzeba się nagimnastykować..

Pozdrawiam

Co do zwrotnicy - nie bardzo wiem co miałoby się w niej uszkodzić. Jak nie ma śladów mechanicznego uszkodzenia, to zweryfikować i zostawić. Wahacze - wymiana wszystkich. Cena błotnika - max 200, ale i zdarzają się po 150, ale trzeba szukać - to u mnie w centr. Polsce, u ciebie w lubuskiem to chyba w rybnym za rogiem można dostać :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że wymienię wszystkie 4 wahacze. Ale wszędzie gdzie szukam są tylko do b5 :wallbash: Zderzak już ściągnięty, błotnik prawie bo właśnie muszę zwalić próg aby dostać się do śrub na dole :gwizdanie: A rodzi to kolejny problem.. A mianowicie aby ściągnąć próg muszę odkręcić śrubkę w dolnym rogu drzwi. Za ch.. się tam nie dostane, więc i drzwi trzeba ściągnąć..

Zawiasy drzwi złapane są na trzy torxy, dwa na dole (odkręciłem - miały spory opór) i jedna u góry i tam muszę użyć imbusa torx 40, którego jak na razie nie mam :thumbdown: bo inaczej się tego chyba nie zrobi (za ciasno na grzechotkę). Więc sporo problemów, chyba zrobię jakieś fotostory i umieszczę na forum dla potomnych :kox:

Co do wahaczy, to gdzie oprócz ASO dostanę jakieś markowe w rozsądnej cenie? Audi mam dopiero miesiąc czasu więc w temat się powoli wdrażam..

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...