Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Paląca się kontrolka oleju na FIS


Rys125

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas jazdy zapaliła się kontrolka oleju z napisem MIN - na wyświetlaczu 1/2 fis.

Po powrocie do domu zrobiłem dolewkę ( może odrobinę za dużo ) , lecz kontrolka nadal świeci ?

Próbowałem skasować inspekcję - nie pomogło.

Czy oznacza to jakieś uszkodzenie czujnika , wymianę oleju ?

Szukałem podobnego tematu na forum , lecz jak widać z mizernym skutkiem.

Dodam ,że mam A4 z 2000 r 1,9 TDI - AJM.

Poproszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś błedy na vagu masz??? Dziwne, bo po dolewce powinna zgasnąć kontrolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy zapaliła się kontrolka oleju z napisem MIN - na wyświetlaczu 1/2 fis.

Po powrocie do domu zrobiłem dolewkę ( może odrobinę za dużo ) , lecz kontrolka nadal świeci ?

Próbowałem skasować inspekcję - nie pomogło.

Czy oznacza to jakieś uszkodzenie czujnika , wymianę oleju ?

Szukałem podobnego tematu na forum , lecz jak widać z mizernym skutkiem.

Dodam ,że mam A4 z 2000 r 1,9 TDI - AJM.

Poproszę o pomoc .

a jaki byl stan oleju przed dolewka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy zapaliła się kontrolka oleju z napisem MIN - na wyświetlaczu 1/2 fis.

Po powrocie do domu zrobiłem dolewkę ( może odrobinę za dużo ) , lecz kontrolka nadal świeci ?

Próbowałem skasować inspekcję - nie pomogło.

Czy oznacza to jakieś uszkodzenie czujnika , wymianę oleju ?

Szukałem podobnego tematu na forum , lecz jak widać z mizernym skutkiem.

Dodam ,że mam A4 z 2000 r 1,9 TDI - AJM.

Poproszę o pomoc .

zapytaj Murzyna ostatnio na spocie miał to samo dolalismy ale nie zniknęło nie wiem co zrobił ale nie świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy zapaliła się kontrolka oleju z napisem MIN - na wyświetlaczu 1/2 fis.

Po powrocie do domu zrobiłem dolewkę ( może odrobinę za dużo ) , lecz kontrolka nadal świeci ?

Próbowałem skasować inspekcję - nie pomogło.

Czy oznacza to jakieś uszkodzenie czujnika , wymianę oleju ?

Szukałem podobnego tematu na forum , lecz jak widać z mizernym skutkiem.

Dodam ,że mam A4 z 2000 r 1,9 TDI - AJM.

Poproszę o pomoc .

zapytaj Murzyna ostatnio na spocie miał to samo dolalismy ale nie zniknęło nie wiem co zrobił ale nie świeci

:polew: ale u mnie wszystko naprawia sie samo :kox:

Jak dolales pojezdzij chwile, sprawdzaj stan moze sama zgasnie. Jak nie to pewnie czujnik sie zepsul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI KOLEDZY , TEŻ STAWIAM NA CZUJNIK - jutro uderzę do ASO , zakupię nówkę czujnik i zawinę rękawy - dam znać po zabiegu .

Może wiecie w którym miejscu jest zamontowany czujnik - żebym za długo nie szukał ? [br]Dopisany: Grudzień 18, 2007, 08:32:05 _________________________________________________PODSUMOWANIE AWARJI

Rano skoczyłem do ASO - Pani szybko uporala się z odszukoaniem właściwego czujnika - semsora i oznajmiła o koszcie 213 zł ( spodziewałem się troszke mniejszej kwoty ; ))) ) i ostrzegla ,że jest to rzecz elektryczna i nie podlega zwrotowi lub reklamacji .

Poradziła mi również przed zakupem sensora, dokladne sprawdzenie usterki u elektryka , wiec wstrzymałem się od zakupu.

Wróciłem do domu - zabrałem laptopa do garażu ( przyznam szczerze wcześniej VAG wykrył 2 błędy - które za szybko wykasowałem ) , lecz tym razem żadnych błedów niebyło.

Następnym moim krokiem były oględziny bezpieczników ( o których wspomniała Pani w ASO ) - wyjmowałem wszystkie pojedyńczo , lecz również wszystkie okazały się całe , lecz o dziwo po tej operacji kontrolka na FIS zgasła i jest wszystko ok. :>

Czyli podobnie jak u Murzyna - " naprawiło się prawie samo " :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie i ja przylacze sie do tego watka....

Jestem kolejnym pechowcem ktory ma w/w problem.

Przyznam szczerze troche boje sie o "niunie" widzac jak FIS swieci mi po oczach komunikatem "olej MIN.".

Czy komus udalo sie moze znalezc winowajce?

Znacie lepszy sposob niz jezdzenie z nadzieja iz problem zniknie sam?

_________________________________________________

PROBLEM ROZWIAZANY:

Idac za przykladem Rys125 sprawdzilem dzis bezpieczniki. Oczywiscie wszystkie byly sprawne... i o dziwo problem zniknal.

Najwidoczniej chwilowe odciecie napiecia (wyjecie bezpiecznika) sprawilo wykasowanie/zresetoanie bledu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poźno pisze, ale może siękomuś przyda :)

Przyczyną może być switch w zamku maski. Po dolaniu oleju trzeba go zewrzeć chociaż na chwile i problem pwinien ustąpić.

:shocked: az nie chce mi sie wierzyc ... :naughty:

p.s a nie jest to przypadkiem spowodowane zasiarczeniem oleju .. podobno takie czujniki wystepowaly i tak wlasnie bylo to sygnalizowane ... [wiadomosć nie potweirdzona tylko wyczytana]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w mojej A6 zapaliła mi się kontrolka informująca o min. oleju. Faktycznie stan oscylujący wokół min.

Testowałem i wyłączenie\załączenie zapłonu nic nie dało. Zgasła jak otworzyłem maske i zamknąłem (bez dolewania oleju).

Po jakimś czasie i przejechaniu 100 km ponownie się zapaliła ale byłem już w domciu i dolałem oliwy. I już sie nie pojawia oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poźno pisze, ale może siękomuś przyda :)

Przyczyną może być switch w zamku maski. Po dolaniu oleju trzeba go zewrzeć chociaż na chwile i problem pwinien ustąpić.

Kriss1977 coś faktycznie musi w tym być bo mam identyczny problem.

Po odpaleniu silnika swieci się na zółto kontrolka oleju i napis sensor. Gaśnie to jak otworzę maskę silnika i zamkne ją z powrotem. Wtedy napis sensor i kontrolka ciśnienia oleju gaśnie i pojawia sie temperatura zewnętrzna.:)

Powiedzcie koledzy czy jest jakis sposób aby na stałe pozbyć sie tego problemu bo jest to denerwujace. Czy jest to coś poważnego?[br]Dopisany: 02 Październik 2008, 19:56_________________________________________________Przepraszam, chcę tylko podnieść temat. dzisiaj sobota dużo forumowiczów ma wolne więc może ktoś spotkał sie z tym problemem o którym pisałem post wyżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziala to w ten sposob, ze jezeli zapali sie kontrolka stanu min, masz zgasic silnik, sprawdzic poziom oleju oraz uzupelnic jego stan.

w przypadku gdy olej jest w okolicy min, przyhamowanie lub nierownosc drogi moga spowodowac zapalenie kontrolki ktora mozna skasowac otwierajac maske i uzupelniajac olej.

jezeli stan jest nadal minimalnie powyzej alarmowego otwarcie i zamkniecie maski powoduje wykasowanie monitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem. :hi:

Nie zapala mi się kontrolka od poziomu oleju tylko napis SENSOR i ten lejek oleju. W książce wyczytałem że jest to od czujnika ciśnienia oleju. Martwi mnie to bo autko świeżo kupione, olej wymieniony, stan oleju jak najbardziej w normie a tu taka dziwna sytuacja. Zamówiłem VAGa wiec zobaczę co mi powie jak sprawdzi błędy? Podobno gdzieś przy masce jest jakiś czujnik który trzeba zewrzeć po wymianie oleju aby właśnie ten sensor się nie uaktywniał, ale dlaczego przy ponownym uruchomieniu auta efekt jest ten sam: po włączeniu zapłonu jest pojedynczy sygnał akustyczny i odrazu zapala się na FiSie ten sensor. otwarcie i zamkniecie maski kasuje to ale tylko do ponownego rozruchu. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, dopiero teraz zakupiłem czujnik (według ETKI brązowy) i będę się przymierzał do jego wymiany. poradźcie w którym miejscu się on znajduje? wiem, pytanie tendencyjne :) ale chcę zaoszczędzić sobie trochę cennego czasu :)[br]Dopisany: 12 Listopad 2008, 17:52_________________________________________________

Poźno pisze, ale może siękomuś przyda :)

Przyczyną może być switch w zamku maski. Po dolaniu oleju trzeba go zewrzeć chociaż na chwile i problem pwinien ustąpić.

Kris1997 - u mnie odłączenie tego switcha nie pomogło. chyba że nie tak zrozumiałem to zwarcie switcha? gdzieś na forum wyczytałem że całkowite jego odłączenie powinno pomóc. tak też zrobiłem ale problem występuje nadal. [br]Dopisany: 12 Listopad 2008, 17:57_________________________________________________Koledzy wymieniłem dzisiaj czujnik ciśnienia oleju (chyba właściwy :) ) i odrazu opisuję moje spostrzeżenia. zakupiłem czujnik brązowy gdyż taki wynikał mi z opisu w "ETKA" a u mnie zamontowany był szary. różnią się one zakresami ciśnień. co prawda dodatkowa różnica to wtyczka w czujnikach ale to już nie był taki problem. po wymianie czujnika problem z żółtym napisem "sensor i kontrolka oleju" pozostał a dodatkowo po około 5-10 sekund po odpaleniu silnika pojawia się czerwona kontrolka z lejkiem oleju i potrójny sygnał akustyczny. nie sądzę aby oleju było za mało gdyż niedawno był wymieniany ( sprawdze to jutro na zimnym silniku ) ale może tak jest ?

proszę o poradę czy po wymianie czujnika muszę wykasować błąd VAGiem aby nie wyświetlało mi go ponownie na wyświetlaczu? czy problem jest po innej stronie? może niewłaściwy czujnik ? już nie mam pomysłów co z tym fantem zrobić. Swich w zamku maski odłączyłem całkowicie więc już nie wiem co robić dalej ?

proszę o jakieś sugestie :confused4::mysli:[br]Dopisany: 15 Listopad 2008, 20:39_________________________________________________problem częściowo rozwiązany, ciśnienie oleju 3atmosfery na rozgrzanym silniku do 80st.C., czujnik ciśnienia (brązowy,nowo zakupiony) okazał się wadliwy, wymieniłem na szary ori OOOO i kontrolka ciśnienia nie świeci smiley, dalej problem był z czujnikiem poziomu oleju ( na wyświetlaczu SENSOR z konewką i falą na dole smiley ) i okazało się że wtyczka tzn. piny w niej były luźne i po prostu wypadły. widać że wcześniej ktoś coś przy niej kombinował. nigdzie nie mogę dostać tej wtyczki z wiązką aby nie kombinować z pinami i chyba pozostanie mi tylko ASO. no ale wreszcie wiem na czym stoję a raczej jeżdżę smiley dziex koledzy za pomoc - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...