Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wibracje przy 120km/h


Iron

Rekomendowane odpowiedzi

siema!!! nie wiem czy dobrze trafiłem z tematem. ale cos sie popierdzielilo z moim autem. jezeli jade do 120km/h nie ma zadnych objaw, gdy przekrocze ten magiczny próg auto dostaje wibracji odczuwalnych na kole kierownicy jak i w calym samochodzie a gdy przekraczam 150 wraca wszystko do normy, mialem wrażenie jak by ktores kolo bylo zle wyrażone albo zbieznosc zle ustawiona. ustawilem zbieżność a i kola byly wywazane.. nie wiem co myslec o tym?? moze juz to bylo poruszane jak tak to jakiegos linka byl poprosil. dzienks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od porządnego wyważenia kół, z naciskiem na porządne, na dobrej maszynie w renomowanym warsztacie.

załozmy ze sa dobrze wywazone... i dalej dzieje sie to samo?? co dalej sprawdzic ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten temat tylko że w b5 i wina była w źle wyważonych kołach , a jak do tego doszedłem ?: Po prostu założyłem na chwile cztery koła od kolegi i od razu wibracje minęły jak ręką odjął . Jeżeli w twoim przypadku to nie pomoże to wtedy dopiero możesz zacząć szukać innych przyczyn. Kolega wyżej ma racje poszukaj naprawdę dobrego warsztatu który serwisuje swoje maszyny do wyważania kół .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zgadzam sie z wami ale tak jest na felgach zimowych i letnich i oba komplety były sprawdzane i tu jest problem, zastanawiam sie czy geometria kol jest ok, chociaż nie sciaga go i trzyma sie prostej jak puszcze kiere i dodam gazu, moze ma ktos jeszcze inny pomysł z góry dzienks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie trzęsie Ci silnikiem na wolnych obrotach? mam B6 AWX i takie trzepanie przy 120 wynika u mnie z wykończonego wtrysku.

jutro zabieram się za wymianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm na pocztaku napisales ze kola i zbieznosc jest spr i jest ok potem ze moze geometria jedz sprawdz na stacje kontroli pojazdów tam maja taka plytke i wyjdzie czy masz dobrze zbieznoscc czy zle koszt za spr calego auta 10zł wiec to chyba nie pieniadz a bedziesz mial wiadome przynajmniej z grubsza moze byc tez wina np schamowanych opon albo zle przechowywanych spr cisnienie w oponach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kola na wywazarke, prawdopodobnie krzywe. dla szybkiego testu mozesz zmienic kola przod z tylem i zobaczyc czy jest roznica jakas, jak tak to cos z kolami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam że to fele jak nie to opony-wpadają w drgania przy pewnych obrotach toczenia a to przenosi się na całe auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! zalozylem inne felgi z oponami od znajomka i nie ma tego problemu, przejzelismy opony jak sie okazalo guzki na biezniku prawdodobnie wina amortyzatorow tak powiedzial specjalisa. wkazdym badz razie opony Venli made in china do wyrzucenia . dzienki wszystkim za podopwiedzi temat sie wyjasnil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...