Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] mam problem z antena


dawidg2

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z antena. według kodu wyposazenia dowiedziałem sie ze moja :audi:nie miala radia fabrycznego. kupiłem ja pol roku temu tez bez radia. wsadziłem moje które miałem z innego auta i nie sciaga mi stacji radiowych. sprawdzałem zasilacz i niby jest sprawny odłaczajac kazdy kabelek coś sie działo z radiem, załozylem rowniez separator i nadal nie działa :(. w instalacji miałem juz kostke iso i tylko wpiołem od radia i wszystko gra oprócz stacji radiowych. moze ktos miał podobny problem i mi pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamten link dotyczy b6 a ja mam b5. jeszcze zapomniałem dodac 2 dolne paski mi nie grzeja od szyby i jeden tylko kawałek chyba teraz nie wiem dokładnie. czy to tez moze byc problem ze nie sciaga stacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz wzmacnicz antenowy, tylny prawy slupek jak patrzysz od srodka na tylna szybe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako antene wykozystano 3 górne paski i one nie powinny grzac tak jest w moimprzypadku ale z fabrycznym sprzetem i naglosnieniem, zreszta jest opisane w podreczniku "sam naprawiam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na wzmaczniacz sprawdzałem napiecie czy wychodzi na szybe i jakoś nie było i z separatorem i bez. bez separatora nawet 2 stacje sciaga jedna lepiej druga gorzej może nie potrzebuje separatora? :mysli:

wiecie gdzie moge dostac ten wzmaczniacz? u mnie z lewej jego strony dochodzi kabel antenowy od radia i biały od grzania szyby z drugiej strony dochodzi cienki biały przewód z napieciem z radia i wychodzi czerwony kabel od AM co dochodzi do 3 paskow górnych. przykrecany jest na 2 wkrety. szukać na szrotach czy gdzieś w sklepie i jaki koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seprator jest potrzebny poniewaz masz dwie anteny jedna do FM druga AM i separator je rozdziela dzieki temu sygnał do radia moze isc idzie jednym kablem. jezeli masz porblemy z odbiorem sprawdz przedewszystkim przewody antenowe.nie musi miec zadnego zwarcia w srodku ani przerwy wystarczy ze gdzies jest zgniecony. ew. problem z zasilaniem wzmacniacza. wzmacniacz i separator raczej sie nie uszkadzaja chyba ze zostana zalane woda lub sa uszkodzone mechanicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zeby kabel sprawdzic to trzeba pol konsoli rozebrac i tunel srodkowy itp. prad dochodzi do wzmaczniacza bo patrzyłem na to. nie wiem pojade na szrot po jakiś zasilacz i moze wtedy cos poradze ale to dopiero po swietach. jezdze juz tak poł roku to jeszcze troche pojezdze. mam radyjko z cd wiec nie przeszkadza ale czasem by chciało sie radia posłuchac i problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...