Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Sprzędło wysoko bierze dlaczego? prosze o opinie w tej sprawie...


cineksk8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! moje sprzegło w Audi a4 wysoko bierze, można powiedzieć że prawie przy końcu, tak w 4/5 . da sie np. u mechanika podregulować? czy już trzeba koniecznie np, wymieniać sprzęgło? ile czasu moge jeszcze na nim pojezdzić. powiem jeszcze ze biegi itp, wszystko się dobrze zmienia. wolałbym by było tak mniej więcej w połowie brane sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Audi tak juz maja, że sprzęgło bierze przy samym koncu. U mnie po wymianie sprzegla wraz z dwumasem brało tak mniej wiecej w polowie ale po jakims czasie znow zaczelo brac wysoko. Biegi również mi wchodzą dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1Z brało mi również na samej górze , później jak urwała sie sprężyna i wymieniłem sprzęgło na nowe myslełem że bedzie brało na dole ale się pomyliłem bo dalej brało u góry , no może ciut niżej niż wczesniej. teraz w avf-ie bierze mi ciut niżej niż w połowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czyli narazie nie ma co się bać ? nie ma powodu do obaw, by juz koniecznie wymieniać sprzęgło? jaki wogóle byłby koszt wymiany? :kwasny:

ono ani się nie ślizga ani nic, mam przjechane 175tys km. auto sprowadzone z holandii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zacznij od podania jaki masz silnik :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka a4 i w każdej brało na samej górze :gwizdanie: Ale ale siedziałem też w a4 w której sprzęgło brało dosłownie z samiutkiego dołu.. Obstawiam że to wina tego "rozpieraka" w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bierze tak około 4,7/5, podobnie jest u mojego znajomka w 1.9 Tdi... nie wiem czy tu rodzaj silnika ma znaczenie. Fachowcy mechanicy oznajmili, że kiedyś na pewno sprzęgła bedą do wymiany jak każde, ale jeszcze nie teraz. Podobno w audi to norma. Ale ja jestem amatorem, piszę tylko co mi powiedziano w podobnym przypadku. Pozdrawiam. :hi:[br]Dopisany: 01 Kwiecień 2011, 22:05_________________________________________________dodam, że na tym 4,7/5 przejechałem ponad 30tys km i jest jak było. Nic niepokojącego się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi bierze u samej góry a sprzęgło mam nowe, jak się nie ślizga to lataj śmiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma że bierze wysoko a regulacja przynajmniej w moim przypadki jest nie możliwa, więc zastosowałem gumową podpórkę ;) i znacznie to poprawia komfort jazdy.

Jest granica po której można się zorientować że świadczy to już o przytartym sprzęgle. Trudno ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...