Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] Odczyt z kanału 13-telepie silnikiem/pompki? ktoś pomoże?


RS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

problem jest taki ze silnikiem na wolnych obrotach dosc telepie. Samochod jezdzi bez problemow. Moja obawa jest ze jakas pompka cos niedomaga (albo nawet 2)

Na kanale 13 korekcja wtrysku wynosi w 2 bloku nawet 2,39mg. Zrobilem zapis tego kanalu ale nie wiem w jakiej formie to tu wkleic.

Pomoze ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

problem jest taki ze silnikiem na wolnych obrotach dosc telepie. Samochod jezdzi bez problemow. Moja obawa jest ze jakas pompka cos niedomaga (albo nawet 2)

Na kanale 13 korekcja wtrysku wynosi w 2 bloku nawet 2,39mg. Zrobilem zapis tego kanalu ale nie wiem w jakiej formie to tu wkleic.

Pomoze ktos?

Przydało by się żebyś wrzucił jeszcze statycznie 023. Logi bez żadnych obróbek jak kolega wyżej napisał wrzuć na: http://vaglog.rtnet.pl/ tam już będą czytelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

problem jest taki ze silnikiem na wolnych obrotach dosc telepie. Samochod jezdzi bez problemow. Moja obawa jest ze jakas pompka cos niedomaga (albo nawet 2)

Na kanale 13 korekcja wtrysku wynosi w 2 bloku nawet 2,39mg. Zrobilem zapis tego kanalu ale nie wiem w jakiej formie to tu wkleic.

Pomoze ktos?

2,39 to już za dużo... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest log statyczny? Przy w pelni rozgrzanym silniku? Strasznie rozjechane te korekcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zapomnialen dodac ze to na zimnym silniku jest. Na cieplym to silnikiem juz nie telepie tylko ma od czasu do czasu takie "pierdniecia"- co mnie troche wkurza. Wczoraj cos pokielbasilem z zapisywaniem logow i nie nie chcialo mi sie juz drugi raz do garazu leciec. Dzisiaj beda z cieplego silnika juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, mam. Kanaly 13,18 i 23.

Wszystko na cieplym silniku ( po 15km)

Log (0 - 023)

Log (1 - 018)

Log (2 - 013)

Tylko sie zastanawiam co te kanaly 18 i 23 maja dac jak tam prawie zadnych roznic nie ma pomiedzy kanalami? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wyglada ok, korekcje tez w normie, podczas wykonywania tych logow tez miales te objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie miałem tych objawów jak jest ciepły. Tylko jak jest zimny to nim tak telepie. Sam własnie jak patrzyłem na te logi to wyglądały mi ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sie robi:

Log (0 - 007)

Log (1 - 001)

z tym ze wtedy auto chodzilo normalnie (przy kanale 1 czekalem dluzej bo myslalem ze zacznie nim telepac ale nie telepalo)

Pozniej zeskanowalem bledy i wtedy zaczelo mi troche nim telepac, pozniej ustalo i po ponownym uruchomieniu znow zaczelo telepac z srednia sila (telepalo juz mocniej) i wtedy zrobilem logi kanalow 1, 13, 18 i 23:

Log (0 - 018)

Log (1 - 001)

Log (2 - 023)

Log (3 - 013)

Dodam ze od 4 tankowan uzywam dodatku Liqi molly do wtryskow zeby je wyczyscic, a tankuje zawsze do pelna. Nie wiem czy to ma jakies znaczenie... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienialem wtrysk to odkrylismy z mechanikiem takie cos ze paliwo w przewodzie zwrotnym przed filtrem jest czarne. Mechanik mowil ze to nienormalne. Od tego czasu przejechalem juz dosc km (pol roku) i poza tym telepaniem nic sie nie dzieje.... :mysli:

On tez cos o tej pompie wspominal...

Mala podpowiedz: Gdzie ja znajde i jak ja sprawdzic? No i najwazniejsze: na swieta musze do polski jechac na pare dni, ale w drodze powrotnej nie moge sobie pozwolic na awarie po drodze. Jest jakies ryzyko ze cos sie wysypie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche mnie zastanawia ze na 007 wszystkie czujniki temp. pokazuja identyczna temperature.

jakie auto nie diagnozowałem miały zawsze zblizone wartosci ale moze sie czepiam.

domyslam sie ze jak zobaczyłes te korekcje na 013 to podejzewasz ze to nakierowuje na problem.

ale 013 to nie tylko pompowtryskiwacze.

a koło dwumasowe? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu bylem na torze na nordchleife i czulem podczas jazdy ze sprzeglo jest juz nie najlepsze, a tam po jednej rundzie auto juz tylek konkretnie dostaje...- nie wiem czy to ma w tym jakies znaczenie....

ale ciekawym jest ze to telepanie sie co jakis czas pojawia- nie regularnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w logu 001 dosyć rzuca po obrotach jak widze, u mnie jest podobnie z tym, ze nie takie znaczne roznice jak u ciebie

Log (0 - 001)

a tez mi cos trzepie budą ,a pompka nowa

tak wogole mieszkam w muelheim an der ruhr takze mozna sie kiedys styknac i porownac nasze brd :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...