Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Zamarznięte biegi


BROMKALUKASZ

Rekomendowane odpowiedzi

trochę mało dokładnie opisałeś problem - nie piszesz nic o sprzęgle ale tak czy siak to nie za bardzo normalne... moje auto rzadko stoi pod chmurką ale czasami mu się zdarzy, biegi po odpaleniu (oczywiście w mroźne zimowe dni :decayed: ) "wchodzą" ciut ciężej ale nie że nie da się ich włączyć... moim zdaniem to też raczej "stan" oleju się nie zgadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne objawy z tym że na "zimnym" aucie jest to bardzo delikatny opór . Fakt olej w skrzyni nie był wymieniany po kupnie auta , ale jutro postaram sie wymienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekki opor na zimnym silniku to jest norma - olej jest gestszy jak jest zimny

Spoko Murzyn , ale myśle że wymiana oleju też sie przyda :wink4: . Napisz jak mozesz jaki olej tam idzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raggaman, tak ciezko poszukac??

wszystko trzeba na tacy podac??

GL-5 75W 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie to juz lekka przesada. :wallbash:

Szukaj, a znajdziesz

Wyluzuj, szukalem ciezko znalesc na forum ale juz wiem.

Dla informacji 2,25 dm3, a w napedzie na 4 koła 2,75 dm3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ciezko poszukac??

wszystko trzeba na tacy podac??

GL-5 75W 90

Da . Dzieki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc bede musiał skontaktowac sie z mechanikiem,albo do serwisu pojade ciekawe ile to może kosztować(z reszta na doobra sprawe to nawet jeszcze nie wiem czego to jest pzyczyną czy to żeczywiście przeracowany olej lub jego brak?) prawdopodobnie bede musiał jeszcze pojezdzic z takim stanem.

Dzis z rana tez miałem ten problem ale po 5 min powoli sie rozrusząły a po 10 to juz normalnie chodziły.[br]Dopisany: 24 Grudzień 2007, 15:44 _________________________________________________Np dzis rano po dopaleniu samochodu(a zaznaczam ze było zimniej niż wczoraj )biegi chodziły naprawde niezle z tym ze wczoraj na wieczor zrobiłem 100km, moze był rozgrzany i nie zdążył zastygnąc,chociaz z drugiej strony to miał na to ponad 12 godzin juz sam ne wiem co to moze być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jak jest mrozik wystarczy odpalić auto, poczekać z 5 minut i nie będzie oporów... Fakt ja miałem taki problem z drugim biegiem no ale wymieniłem olej i różnica jest, za to jak auto chwile popracuje stojąc nie ma żadnych oporów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tak zeszlej zimy w innym aucie.

w/g mnie porblem jest duzo bardziej banalny niz piszecie... moze po prostu zamarza Ci sterowanie skrzynią?? dostala sie gdzies wilgoc (nie wiem jak jest to rozwiazanie w audi ale jak gdzies ciegna sterujące przymarzna to nie ma mocnych) , ja miewalem czasami tak ze np moglem ruszac dzwignia tylko przod-tyl, w zwiazku z czym mialem tylko 1 i2 , albo 3i4 ..

musisz pomyslec czy nie mogles wrzucic biegu czy nie mogels poruszyc drazkiem bo to roznica..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogłem poruszać drążkiem.Dzis tez normalnie działay)to znaczy zmałym oporem na jedynce )

Nie wymieniałem nic wystarczyła jedna dalsza podróz i puściło[br]Dopisany: 28 Grudzień 2007, 22:50 _________________________________________________Chyba zbiore sie w sobie i pojade wymienić olej, jaki byście mogli polecic( chodzi mi o najlepszy dostępny)? a4 1,9TDi manual 6 biegowy.

Czy jest jakis pewny sklep internetowy w którym mozna zamówić??

Pozdrawiam i szczęśliwego nowego roku!! :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...