Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż anteny CB na klapie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

właśnie założyłem sobie CB i mam antenę magnesówkę na tylnej klapie, a chciałbym sobie zamontować na uchwycie (i tu pojawia się problem), podobno uchwyty nie mieszczą się w szczelinach między klapą a karoserią samochodu.

Czy ktoś ma może zamontowany jakiś uchwyt który by się mieścił w tych szczelinach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten najbardziej popularny nie zmieści się.. u mnie nawet dobry kabel CB nie przechodzi przez szczelinę klapy. Powinien się zmieścić na krawędzi klapy od strony szyby (miałem tak w pasacie B5) ale antena będzie opierała o szybę przy otwieraniu (moja lekko pękła od tego), Poza tym ten uchwyt "wwierca" się w blachę i nie zbyt estetycznie potem to wygląda. Wole magnes chociaż tez nie jest to zbyt wygodne bo żeby zdjąć to trzeba przekładać antenę koło szyby bo tylko tamtędy kabel przechodzi a ja mam spory magnes.

PS. na uchwycie stałym będziesz musiał często wykręcać antenę (mi jedna zarąbali) a ona od tego się niszczy i nie jest to zbyt wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niszczy się bo gwint nie jest wykonany z twardej stali tylko ze stopów. A raz diennie pewnie będzie się ja odkręcać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że jeśli antena jest odkręcana to powinno się ją stroić po każdym zakręceniu :cool1: najlepiej kupić bazową zamontować raz na stałe i po robienie ja mojego lema po zamontowaniu ani razu nie ściągałem no dobra raz na parkingu podziemnym bo bardzo niski był i antena mogła się wykrzywić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisałem odkrecam codzien bo by mi podjebali pod blokiem bo już jedną sttraciłem a sama podstawa nie taka atrakcyjna, i co jakis czas profilaktycznie sprawdzam strojenie i notuje, nie zmienilo sie ani troche. Także, proponuje przestać trzymać sie rad ksiazkowych i przejsc troche do praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisałem odkrecam codzien bo by mi podjebali pod blokiem bo już jedną sttraciłem a sama podstawa nie taka atrakcyjna, i co jakis czas profilaktycznie sprawdzam strojenie i notuje, nie zmienilo sie ani troche. Także, proponuje przestać trzymać sie rad ksiazkowych i przejsc troche do praktyki.

skoro masz na stałe antenę to zrób jakieś zdjęcie, albo daj dokładny typ mocowania jakie masz zamontowane.

u mnie gość od CB twierdzi, że są za małe szczeliny aby zamontować uchwyt na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopakom nie chodzi ze kabel w szczeline tylko uchwyt ktory jest z grubszej blachy :D

:hi: widzę że niektórzy kumają o co chodzi :good:

i nie uważam żeby był to przerost formy nad treścią ponieważ skoro chcę mieć antenę z uchwytem, a nie na magnes to jest tylko i wyłącznie moja sprawa :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tematyką CB zajmuje sie juz ładnych pare lat .... przerobiłem osobiście wiekszosc patentów typu klapa w sedanach ktora jest slabo zmasowana i nie masuje anteny wzorowo .... skoro wiesz lepiej doradzaj, jesli sie nie znasz to sie nie odzywaj :decayed:

nikt nie pisał o masowaniu anteny przez klapę w sedanie, kolego czytaj uważniej :)[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2011, 22:27_________________________________________________chodziło tylko o uchwyt do klapy który bedzie się dało zamontować, tak więc nie ma się o co kłucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...