Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Spociki Łódzkie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76,8 tys.
  • Wyświetleń 2,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

:hi:

heeeellllooołłłłł

no jak tam łodziaki-buraki? :wink4:

idziemy w piątunio do CITY PUB PIZZA ????????????????????????????

Kasiu, ja odpadam w tym tygodniu :smutas:

[br]Dopisany: 02 Marzec 2011, 21:06_________________________________________________

A co do lasek - jeśli to, o czym dzisiaj pisałem z Sebkiem na ircu wypali, to będzie :kox: :kox: :kox: :kox: :kox: :kox: :kox:

Opublikowano

kasiulinda a na którą planujesz

Opublikowano

no to już nie wiem czy rezerwować stoliki czy nie ???

jeszcze będziecie się prosić :bicz3:[br]Dopisany: 02 Marzec 2011, 21:11_________________________________________________

kasiulinda a na którą planujesz

no nie wiem właśnie ;( może koło 20 ?

Opublikowano

Ja mam szkołę także nie ma szans..

Nie wytrzymałem zamówiłem to logo :D[br]Dopisany: 02 Marzec 2011, 21:12_________________________________________________dobra lece obejrzeć mecza:)

żegnam wszystkim :)

Opublikowano

no jeszcze Bartas i Mały się zgłaszali

Opublikowano

kierwa ale jak ma byc 6 osob to ja dziekuje :P ekipa lodz kufa..... wszyscy odpadaja :polew:

Opublikowano

czyli jednak to o czym mowa była wcześniej jest prawdą :disgust:

jak cuś dam za tem kawałek miedzi z diodą i plastikiem 50 :wink4:

Nie no Bartek bez przesady.... to nie jest kawałek kabelka z diodą jak ma to miejsce przy zwykłym KKL ale ma wsad, który gada z najnowszym softem VCDSa i łechta po CANie więc wydatek 200-300zł to jest bardzo mało. Generalnie z tego co przyczailiśmy z DJ to problem jest w obsłudze KKL... mimo testu i "poprawnej" komunikacji (ładnie wyskakuje OK...OK...OK) to po KKL nawet nie czyta... nie wspominając o zapisie. Po CAN czyta ale tak jak DJ pewnie zauważyłeś w pewnym momencie zmienia protokół i się wiesza.... wysypuje zupełnie komunikacja. Odnośnie CANa jeszcze z połączeniem się i odczytem jest w porządku ale już zapis po CAN...hmmm..... jest zastanawiający co widać ładnie po autoscanie i wyczajaniu gateway.

Podsumowując to kabelek jest jak najbardziej ciekawy bo można nim spokojnie logować po CAN co w nowszych paździerzach jak mój jest niezbędne przy diagnostyce. I patent o którym rozmawialiśmy w aucie czyli połączenie zwykłego kabelka KKL i tego VCDS (CAN) jest bardzo dobry... małym przełącznikiem przełączamy między kabelkiem do furmanek starszych a kabelkiem do furmanek nowych i taka hybryda daje nam już ładne możliwości. :naughty:

Więc DJ nie żeń kabelka.... :wink4: commandera ja zakupię i też będzie w rodzinie. :good:

Opublikowano

to się decydujcie, bo jutro muszę ew. stolik zarezerwować, a teraz fikam na You Can Dance :kox: :kox: :kox:

Opublikowano

to się decydujcie, bo jutro muszę ew. stolik zarezerwować, a teraz fikam na You Can Dance :kox: :kox: :kox:

Ja niestety odpadam :no:

Opublikowano

czyli jednak to o czym mowa była wcześniej jest prawdą :disgust:

jak cuś dam za tem kawałek miedzi z diodą i plastikiem 50 :wink4:

Nie no Bartek bez przesady.... to nie jest kawałek kabelka z diodą jak ma to miejsce przy zwykłym KKL ale ma wsad, który gada z najnowszym softem VCDSa i łechta po CANie więc wydatek 200-300zł to jest bardzo mało. Generalnie z tego co przyczailiśmy z DJ to problem jest w obsłudze KKL... mimo testu i "poprawnej" komunikacji (ładnie wyskakuje OK...OK...OK) to po KKL nawet nie czyta... nie wspominając o zapisie. Po CAN czyta ale tak jak DJ pewnie zauważyłeś w pewnym momencie zmienia protokół i się wiesza.... wysypuje zupełnie komunikacja. Odnośnie CANa jeszcze z połączeniem się i odczytem jest w porządku ale już zapis po CAN...hmmm..... jest zastanawiający co widać ładnie po autoscanie i wyczajaniu gateway.

Podsumowując to kabelek jest jak najbardziej ciekawy bo można nim spokojnie logować po CAN co w nowszych paździerzach jak mój jest niezbędne przy diagnostyce. I patent o którym rozmawialiśmy w aucie czyli połączenie zwykłego kabelka KKL i tego VCDS (CAN) jest bardzo dobry... małym przełącznikiem przełączamy między kabelkiem do furmanek starszych a kabelkiem do furmanek nowych i taka hybryda daje nam już ładne możliwości. :naughty:

Więc DJ nie żeń kabelka.... :wink4: commandera ja zakupię i też będzie w rodzinie. :good:

hmmm :mysli: a to ciekawe

Opublikowano

:hi:

heeeellllooołłłłł

no jak tam łodziaki-buraki? :wink4:

idziemy w piątunio do CITY PUB PIZZA ????????????????????????????

:punish: :punish: :punish: :punish: jak się odzywasz Panienko do moich kolegów z Klubu :ranting1: :ranting1: :ranting1: :ranting1:

przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni ;) ;) ;)

Opublikowano

Mario, ja na Twoim miejscu natychmiast dał bym jej klapsa na goły tyłek :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Opublikowano

Mario, ja na Twoim miejscu natychmiast dał bym jej klapsa na goły tyłek :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

:wink4: :wink4: :wink4:

Opublikowano

Panton użył przenośni z tym kabelkiem i diodą - pod względem sprzętowym, kabel składa się pewnie z procesora, jakiegoś konwertera usb-rs232, can + kilka innych elementów. Najważniejszy jest soft na kompa, jak i oprogramowanie samego procesora w kablu - cena rzędu setek złotych nie jest więc wygórowana i niewspółmierna do wysiłku twórców kabla. W mojej opinii - jest ok, bo nawet głupie kasowanie błędów w ASO, to pewnie koło połowy ceny kabla, a w zwykłym warsztacie 1/4.

Opublikowano

Panton użył przenośni z tym kabelkiem i diodą - pod względem sprzętowym, kabel składa się pewnie z procesora, jakiegoś konwertera usb-rs232, can + kilka innych elementów. Najważniejszy jest soft na kompa, jak i oprogramowanie samego procesora w kablu - cena rzędu setek złotych nie jest więc wygórowana i niewspółmierna do wysiłku twórców kabla. W mojej opinii - jest ok, bo nawet głupie kasowanie błędów w ASO, to pewnie koło połowy ceny kabla, a w zwykłym warsztacie 1/4.

Zgadza się.... a co do kabelka z diodą jak to określiłem wcześniej to jest to najważniejsza część całej zabawki.... oprogramowanie, które instalujemy na komputerach z Windowsem nie ma większej wartości i producenci nawet nie starają się go zabezpieczyć (jest do pobrania ze strony producenta bez żadnego klucza itp). Całym sercem jest procesor, który umieszczony jest w kabelku a w nim soft... to ten procek z wgranym oprogramowaniem bezpośrednio obsługuje protokoły komunikacji z ECU np. CAN.... "kabelek rozmawia" sobie ze sterownikami a następnie przez port USB i sterownik zainstalowany na Windowsie przekazuje "rozmowę" do programu VCDS zainstalowanego na laptopie.

Producent co jakiś czas poprawia oprogramowanie kabelka (to które jest na procku) jak i zmienia procki co by maksymalnie utrudnić podrobienie interfejsu i wprowadzić nowe protokoły komunikacji (CAN jest w kilku wersjach dlatego dopiero najnowszy interfejs posiada pełną obsługę wersji CAN wykorzystywanych w nowych autach jak B8 czy Q7).

Oczywiście co jakiś czas ktoś kupuje oryginalną wersję kabelka by sklonować pamięć procesora i wgrać go czy powielać na "nowe", "czyste" interfejsy. Cały proces jest bardzo skomplikowany z uwagi na zabezpieczenie zawartości procka..., która jest najcenniejsza. W przypadku kiedy taki klon powstanie NIE jest on nigdy wierną kopią oryginału z prostej przyczyny - nie wszystkie obszary pamięci udaje się zgrać poprawnie i często przez zabezpieczenia w postaci sum kontrolnych, zapisaniu w różnych komórkach pamięci np. serialu procka... po odtworzeniu na czystym procku albo nie działa ... lub działa ale tylko z częścią opcji.... Doskonałym przykładem jest clon, który ostatnio powstał, gdzie została zupełnie skopana komunikacja po KKL... co ciekawego sam soft zainstalowany na Windowsie przy łączeniu się z kabelkiem czy teście informował, że komunikacja jest poprawna (ponieważ między softem zainstalowanym na Windowsie a softem umieszczonym w kabelku nie ma de facto komunikacji CAN, KKL, K itp..tylko jest zwykła komunikacja z wykorzystaniem sterownika pod USB) ale w momencie diagnostyki kiedy chcieliśmy przetestować komunikację np, z modułem komfort w mojej B7 to interfejs się albo zwieszał albo wysypywała się komunikacja... (ponieważ wtedy soft w kabelku chciał się po CAN czy KKL dogadać z modułem komfort a że ta komunikacja jest wadliwa to soft kabelka nie miał co przekazywać przez USB do programu VCDS...)

To tak najprościej i obrazowo wygląda temat clonów VCDS czy innych interfejsów jak VAS.

:wink4:

Opublikowano
  • Autor

:hi: :hi: :hi:

w pyta opis :D nic nie kumam :D

:wink4: a powaznie to ladnie to ujales :)

Opublikowano
:hi:
Opublikowano

Dzień dobry :hi: :hi: :hi:

Czwartek, już prawie koniec :gicior:[br]Dopisany: 03 Marzec 2011, 07:53_________________________________________________

http://www.automobilklublodzki.pl/forum/portal.php?article=0&sid=76185426544db52231009e75122136a7 :naughty: :naughty: :naughty:

Sędziowie chyba się dopatrzyli jakiegoś błędu, bo wskoczyłem na 7. miejsce :dance:

2 punkty do klasyfikacji generalnej mam :D[br]Dopisany: 03 Marzec 2011, 07:57_________________________________________________

Lecę do pracy :papa:

Opublikowano
  • Autor

nooo gratki Kimi :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.