Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Róznica miedzy lampami


yogi_sc

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica prawdopodobnie będzie polegać na tym że xenon będzie miał wtyk na żarówkę d2s, a zwykła valeo to będzie h7, no i miejsce na przetwornice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale d2s/h7 to jest tak że w jednej lampie masz d2s do dziennych, a h7 do długich, w tym różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lampach xenonowych soczewka ma inny kształt , ale możesz kupić i w jednej lampie wymienić soczewke żebyś miał dwie takei same , koszt zwykłej soczewki na allegro to koszt około 80-100zł

jednej lampie masz d2s do dziennych

w światłach mijania raczej ;) bo sie w noc też jeździ na nich , dzienne światła to jest zupełnie inna bajka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na moich lampach jest napisane d2s/h7. (na obydwu)

Zarówki mam włożone 2Xh7. (narazie)

Zauważyłem że na granicy świecenia robi się taka fioletowa poświata. Żarówki mam zwykłe białe H7 osram. Widać jak podjeżdzam pod inny samochód.

Myślicie że przez to

że soczewka jest przystosowana pod xenon?

Nie widziałem jak to wygląda u innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cypek80, soczewka zawsze świeci na załamaniu na fiolet, taki urok soczewki. a obudową sie nie sugeruj bo jest uniwersalna do Xenonów i do zwykłych. także jak masz soczewke na H7 to jest to normalna soczewka nie na xenon, chociaż możesz włożyć HIDa na H7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, ja mam soczewke pod h7 wlozoenego HID-a firmy bosch i swieca super, oczywiscie moze lepiej by swiecily pod soczeka do xenonow typowo ale nie mam z kim porownac! pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak to w końcu jest??? :kox:Czytam różne wypowiedzi na temat wsadzania HID-ów i raz

jest wypowiedz, że trzeba zmienić soczewkę, ponieważ ta pod H7 absolutnie nienadaje się do ksenonów, a innym razem, że świeci super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ja mam HIDy na H4 a chcialem zalozyc lampy po lifcie i jest lipa, bo musialbym kupowac nowy HiD, a to znowu koszty:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja jestem zadowolony ale nie mam mozliwosci porownania, moze po porownaniu okazalo by sie ze moze byc lepiej. Prawda jest taka ze ja widze roznice pomiedzy standardowymi zarowkami w soczewkami z xenononem (HID).

co do zmiany lamp z starych valeo na zespolone valeo to niestety trzeba sie liczyc z kosztem wymiany HID-a h4 i h7 to dosc istotna roznica :D Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ja mam HIDy na H4 a chcialem zalozyc lampy po lifcie i jest lipa, bo musialbym kupowac nowy HiD, a to znowu koszty:(

W Twoim przypadku to normalne. Masz stara lampe ktora jest na H4 a po liftowe maja juz H7 wiec prosty wynik inne mocowanie i musisz zmieniac caly hid, aczkolwiek wydaje mi sie ze kupisz tylkosam zarnik H7 i bedzie gitt.

tutaj Keżor kupował same żarniki H7 zobacz

http://www.allegro.pl/item285808785_z...n_hid_h7_tylko_99_00_za_2_sztuki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lampach xenonowych soczewka ma inny kształt , ale możesz kupić i w jednej lampie wymienić soczewke żebyś miał dwie takei same , koszt zwykłej soczewki na allegro to koszt około 80-100zł

napisz może keżkor jaka jest różnica w świeceniu takich soczewek :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to byloby wlasnie oplacalne, bo dalem 600zł za te HIDy, a sprzedalbym je pewnie znacznie taniej, niech ktos sie wypowie czy wystarczy wymienic same zarniki, czy przetwornice tez bedzei trzeba... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to byloby wlasnie oplacalne, bo dalem 600zł za te HIDy, a sprzedalbym je pewnie znacznie taniej, niech ktos sie wypowie czy wystarczy wymienic same zarniki, czy przetwornice tez bedzei trzeba...

Teoretycznie przetwornic i kabli nie bedzie trzeba wymieniać wystarczy sam palnik. Ja mam ori także nie wiem jak jest w HIDach. Czy palnik jest połączony z kablem na stałe? Jeśli tak to lipa. Jeśli nie- to wystarczy sam palnik na H7 wymienić. Ogólnie pomysł montowania HIDow jest nie najlepszy, a już napewno w lampach innych niż soczewki. Także zmieniaj czym prędzej lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie planuje moze na wiosne... tylko szukam w rozsadnej cenie ori valeo a jak nic nie znajde to kupie DEPO, a na palniki nawet nie patrzylem czy sa na stale ale jak tylko znajde chwile czasu to obacze... :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...