Jump to content

[B5 AEB] Wymiana turbiny

kyniu
 Share

Recommended Posts

Witam czy po zamontowaniu nowej turbiny trzeba ją zalać olejem ?

można,ale to zbyteczne,bo przy rozruchu silnika ,ciśnienie oleju wzrasta na tyle,że wypełnia system momentalnie :wink4:

to po co piszą że trzeba :mysli:

a czy jak turbinę nową kupujesz sprawdzisz,czy sie wirnik kręci-to ją uszkodzisz? to samo,jak ją założysz-na wolnych obrotach turbo sie obraca wolno,ale zanim sie zacznie obracać,na prawde szybko-ciśnienie ponad dwóch barów-(średnio)-wypełni system na tyle,że jej nie zatrze

też tak myślałem zatem zalewanie to tylko dla idiotów, którzy od razu butują gaz

też tak myślałem zatem zalewanie to tylko dla idiotów, którzy od razu butują gaz

nawet nie,po prostu technicznie jest to niemożliwe,żeby turbina zakręciła się szybko bez oleju-ciśnienie wzrasta wraz z obrotami,więc jedno automatycznie eliminuje drugie :wink4:

to po co piszą że trzeba :mysli:

a czy jak turbinę nową kupujesz sprawdzisz,czy sie wirnik kręci-to ją uszkodzisz? to samo,jak ją założysz-na wolnych obrotach turbo sie obraca wolno,ale zanim sie zacznie obracać,na prawde szybko-ciśnienie ponad dwóch barów-(średnio)-wypełni system na tyle,że jej nie zatrze

Chyba że masz zapchane przewody olejowe , wtedy turbinę szlag trafi :decayed: Warto je sprawdzić przed zalozeniem nowego turbo..

a ja dla świętego spokoju przekręciłbym rozrusznikiem bez zapłonu. niech się nasmaruje. dużo to nie zajmuje czasu :wink4:

Najlepszy sposób to przytrzymanie wirnika palcem.

Dzięki chłopaki tez myślałem że nie trzeba,ale lepiej się upewnić.A jeśli chodzi o przewód to go wyciągnę sprawdzę jego drożność i przeczyszczę

Najlepszy sposób to przytrzymanie wirnika palcem.

Popieram.