Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Brak łączności z autem (VAG)


karolasterka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy mój problem polega na tym że moje auto ( 1Z b5 95r.) nie chce łączyć się vag-iem. Problem jest o tyle dziwny że występuje ale nie na wszystkich kabelkach, jeden łączy się bez problemu a inny już nie chce :mysli: o co z tym chodzi? Dodam tylko że na tych kablach co u mnie nie łączy, u innych tego problemu nie ma :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy mój problem polega na tym że moje auto ( 1Z b5 95r.) nie chce łączyć się vag-iem. Problem jest o tyle dziwny że występuje ale nie na wszystkich kabelkach, jeden łączy się bez problemu a inny już nie chce :mysli: o co z tym chodzi? Dodam tylko że na tych kablach co u mnie nie łączy, u innych tego problemu nie ma :mysli:

Zmień ustawienia portu COM/USB w menedżerze urządzeń Windy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega napisał wyżej, inny kabel, inne przyporządkowanie portu COM...musisz zmienić w ustawieniach, spróbuj...

- Otwieramy start/panel sterowania/system/zakładka sprzęt/manager urzadzen/

- Następnie podłączasz kabelek USB i pojawi sie dodatkowy port usb np. USB Serial Port (COM14) - numer com może być inny bo komputerek sam automatycznie przyporządkowuje porty

- Teraz musisz zmienić z COM14 na COM1, 2,3 lub 4 - bo takie porty com są w programach diagnostycznych przyporządkowane - klikamy prawym przyciskiem myszy na ten port com dodatkowy, właściwości (port settings), potem klikamy advanced i zmieniamy na port com od 1 do 4

- Pamiętamy aby w programie diagnostycznym tez ustawic ten sam nr portu com który tu ustawilismy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, mam nadzieję że pomoże :good: ale czemu gdy u mnie dany kabel nie łączy i po chwili podpięciu pod inny samochód działa jak należy, czy w czasie podłączania kabla porty sie zmieniaja czy jak :mysli:

jeżeli ktoś coś ciekawego może dorzucić do tematu to zapraszam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, mam nadzieję że pomoże :good: ale czemu gdy u mnie dany kabel nie łączy i po chwili podpięciu pod inny samochód działa jak należy, czy w czasie podłączania kabla porty sie zmieniaja czy jak :mysli:

jeżeli ktoś coś ciekawego może dorzucić do tematu to zapraszam :hi:

To załeży czy podłączasz inne kabelki do tego samego kompa. Z resztą tak profilaktycznie za każdym razem jak podłączasz kabel to sprawdzaj port com. Nasz kochany Microshit lubi namieszać. Ale najważniejsze, czy podłączasz kabel do tego samego kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ale nadal nie powiedziałeś nam czy ogarnąłeś zmiane nr portu com w menedżerze urządzeń??

nie zarówno kompy jak i kable są inne

jeśli pod tego samego kompa, a szczególnie pod ten sam port usb podłączasz jakiekolwiek inne urządzenie działające przez USB to porty same się zmieniają, niezależnie od Ciebie..niektóre kabelki ustawią się właściwie, nic nie musisz robić i śmiga...podłączysz inny kabelek i może już nie śmigać...

po prostu za każdym razem sprawdź ustawienie numeru portu COM w menedżerze urządzeń oraz w vag-com (czy innym programie diagnostycznym) aby był taki sam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj zmienić parę parametrów w opcjach COM tu masz linka na szybko http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=80&t=369593 niektórym pomogło.

ps. Mam nadzieje ze można wklejać linki z innych forum :wink4:

hehe pamietam że to ja kiedyś na forum golfa walczyłem z tym i doszedłem że na tych ustawieniach idzie z wiekszością sterowników :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmiany nr portu com w menedżerze urządzeń jeszcze nie sprawdzałem, ale sprawdzę

no to kolego My tu staramy Ci się pomoc, piszemy po kolei co i jak masz zrobić a Ty nawet nie sprawdzisz czy to śmiga :tongue4: sprawdź to a zobaczysz że na pewno pomoże bo ja miałem podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...