Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ma ktoś z was koledzy Mercedesa ML ? seria 163 do 2005 roku


P_R_Z_E_M_O

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam, ale się rozglądałem/rozglądam za 320/430. Z tego co czytałem podstawową rzeczą jaką powinno się sprawdzić przy kupnie ML'a, są mosty. Naprawa potrafi sporo kosztować. Bolączką "gwiazdek" z tamtych lat jest niestety ruda, więc wszystkie wnęki, krawędzie, nadkola sprawdzić. Najlepiej mieć kogoś od Merców z kim pojedziesz. Moja mama ma CLK i mechanik, u którego wszystko robimy ma Merce w jednym palcu, z resztą tylko tą markę robi. Gdybym się zdecydował, wziąłbym właśnie jego. Polecam wszelakie fora o Mercach. Niestety o ML'ach jest mało, ale na "ogólno-modelowych" jest kilka przydatnych informacji.

Jaki silnik szukasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszlym tygodniu rozmawialem z lakiernikiem u ktorego robilem zderzak w audi.

gosciu ma wlasnie MLa z tych lat i strasznie narzeka..probuje to sprzedac juz pol roku ale jakos tak bezskutecznie.

ponoc sypie sie cala elektronika i generalnie blachy kiepskie sa bardzo jak juz kolega wczesniej wspomnial.

ja wczesniej jezdzilem c klasse sport coupe 220cdi i tez nie polecam.

blacha tragedia (starszy peugeot mojej zony lepiej sie trzymal), elektronika non stop sie sypala, co 2 miesiace w serwisie bylem z jakimis duperelami.. a najgorsze jest to ze te nowsze merole ciezko sie naprawia i malo kto to umie...

ja pojechalem do magika co sie chwalil ze super ogarnia elektronike w nowych merynach i o malo co nie naciagnal mnie na 2kola frajerskie gdzie do wymiany mialem jakis elektromagnez na rozruszniku..

nigdy wiecej mercedesow, w zadnej formie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, ale się rozglądałem/rozglądam za 320/430. Z tego co czytałem podstawową rzeczą jaką powinno się sprawdzić przy kupnie ML'a, są mosty. Naprawa potrafi sporo kosztować. Bolączką "gwiazdek" z tamtych lat jest niestety ruda, więc wszystkie wnęki, krawędzie, nadkola sprawdzić. Najlepiej mieć kogoś od Merców z kim pojedziesz. Moja mama ma CLK i mechanik, u którego wszystko robimy ma Merce w jednym palcu, z resztą tylko tą markę robi. Gdybym się zdecydował, wziąłbym właśnie jego. Polecam wszelakie fora o Mercach. Niestety o ML'ach jest mało, ale na "ogólno-modelowych" jest kilka przydatnych informacji.

Jaki silnik szukasz?

Szukam diesla 270 .Tylko ten wchodzi w gre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyliner89- widzę, że mamy podobne gusta. Raz na czas przeglądam właśnie ten model na allegro.

Wśród gwiazdek moim faworytem jest SL (W230), niestety jest poza zasięgiem.

Mercedes-Benz-MB-SL55-AMG-Heck-_1908.jpg

Mercedes-Benz-MB-SL55-AMG-by-Schneppat_1906.jpg

Wracając do tematu, byłem kilka dni temu u znajomego od Merców, na warsztacie stal ML55. Samochód genialny, mega ogromny, poszerzenia dodają jeszcze większej muskulatury i tak nie małej bryle. Tarcze ledwo mieszczące się w zaciskach z napisem AMG. Umówmy się, ze zwykły ML nie robi specjalnie wrażenia (szczególnie ten przed 2002r), AMG to co innego. Z tego co widziałem, to w tym ML'u oklejali tylne słupki, bo standardowo w tym modelu schodzi lakier bezbarwny i się po prostu łuszczą.

P_R_Z_E_M_O- przemyśl to jeszcze raz, bo auto waży swoje, a z tym diesel'em oszczędność będzie żadna. Chyba lepiej wychodzi 320+LPG. Wiem, że gazownia nie każdemu odpowiada, ale ten silnik ma lepsze opinie o bezawaryjności i jak by nie było V6 ze sporo lepsza kulturą pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panowie ze cenne uwagi , auto chce kupić mój ojciec i on jest wielkim wrogiem gazu ,w gre wchodzi tylko diesel i tylko 2,7 L

Amg 55 jest naprawde super ale to już troche inne pieniadze. Nie chce wydac więcej jak 50 tys na czysto

a nie woli starszej x5 niz tego mercedesa ?

http://allegro.pl/bmw-x5-3-0d-pelna-opcja-od-wlasciciela-warto-i1556128776.html

lub touarega

http://otomoto.pl/volkswagen-touareg-2-5tdi-jasne-skory-okazja-C17194866.html

2.5tdi r5 to udana jednostka nie mylic z v6 2.5tdi bo to dwa rozne silniki.

lub xc90

http://allegro.pl/czarne-xc90-summum-2-5d-jasne-skory-xenon-navi-i1541589118.html

ewentualnie discovery ( ciut powyzej 50tys )

http://otomoto.pl/land-rover-discovery-pneumatyka-2-7-td-v6-C16609795.html

lub range rover

http://otomoto.pl/land-rover-range-rover-vouge-C17918943.html

wg mnie te wszystkie auta wygladaja lepiej i sa lepsze niz stary ml ktory w srodku jesli chodzo o deske i zegary wyglada jak troche zaokraglony w124 ;p

ml45.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy ma mercedesa ML 230 2000r i nie narzeka rudej nie stwierdziłem morze dla tego że auto przyjechało z włoch ale jeździ już po naszych drogach 4 lata i nic wiem że tylne zawieszenie jest dość skąmplikowane pękają sprężyny tylne podobno jakaś wada ogólnie auto fajne niewiem jak z 270cdi ale w 2300 benzynie nie ma za dużo elektorniki i z tego co wiem znajomy nigdy nie narzekał wręcz przeciwnie szuka drugiego ML do jazdy by mieć dwa Żona plus ON no i jak dla mnie Auto Mega bezpieczne... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare ML-e to kupa, jakich mało.

Strasznie drogie w naprawie, a zawieszenie psuje się masakrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panowie ze cenne uwagi , auto chce kupić mój ojciec i on jest wielkim wrogiem gazu ,w gre wchodzi tylko diesel i tylko 2,7 L

Amg 55 jest naprawde super ale to już troche inne pieniadze. Nie chce wydac więcej jak 50 tys na czysto

a nie woli starszej x5 niz tego mercedesa ?

http://allegro.pl/bmw-x5-3-0d-pelna-opcja-od-wlasciciela-warto-i1556128776.html

lub touarega

http://otomoto.pl/volkswagen-touareg-2-5tdi-jasne-skory-okazja-C17194866.html

2.5tdi r5 to udana jednostka nie mylic z v6 2.5tdi bo to dwa rozne silniki.

lub xc90

http://allegro.pl/czarne-xc90-summum-2-5d-jasne-skory-xenon-navi-i1541589118.html

ewentualnie discovery ( ciut powyzej 50tys )

http://otomoto.pl/land-rover-discovery-pneumatyka-2-7-td-v6-C16609795.html

lub range rover

http://otomoto.pl/land-rover-range-rover-vouge-C17918943.html

wg mnie te wszystkie auta wygladaja lepiej i sa lepsze niz stary ml ktory w srodku jesli chodzo o deske i zegary wyglada jak troche zaokraglony w124 ;p

ml45.jpg

X5 jak najbardziej, ale z tym mocniejszym motorkiem - w środku niestety kupa, gorsza niż w e39, którego jest podniesioną wersją.

Touareg - jak dla mnie najładniejszy wewnątrz, tylko z R5 słabiutko jeździ - +, że mało awaryjnie.

XC90 - zwykła bulwarówka, podobnie jak RAv4, czy inne podniesione osobówki. Ogólnie słabo.

Discovery - śliczny z zewnątrz, ze świetnymi warunkami do jazdy w terenie i na asfalcie, ale bardzo awaryjne i przeładowane niepotrzebną elektroniką auta.

Range Rover - jak dla mnie faworyt tego zestawienia :good: Rewelacja w terenie i na asfalcie, chociaż motor nieco słabawy :kwasny: Kapitalnie wykończony, przy użyciu bardzo dobrej jakości materiałów. Dostęp marny do części i mechanicy słysząc hasło się odwracają.

Z tego zestawu chyba zdecydował bym się na X5, albo Turka. Jeśli nie do ścigania, to ze wskazaniem na drugiego :wink4: (najlepiej w 3.0V6 :decayed:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ML od roku

silnik 2300 z gazem

kupiłem go z błahymi problemami elektrycznymi pieniądze wydałem jak narazie na spinki tapicerskie a tak to świece oleje ect

drobne ogniska korozji to normalka ale zazwyczaj w miejscach których było przerysowane czy wgniecione

zimą sama przyjemność z jazdy w moich rejonach :cool1: wszyscy stoją na stromej ulicy a ja jadę poboczem :naughty:

niestety w dłuższa trasę jak ktoś lubi większym prędkości to trzeba się w tym silniku liczyć z większym spalaniem

części pasują z daewoo musso z tego co czytałem ale jak narazie 0 usterek

najbardziej uwielbiam w tym aucie jazdę po mieście :decayed: progi zwalniające pokonuje bez problemu dziur nie czuje

wjeżdżam 80km/h na krawężnik i nic nie czuje ogólnie niszczę strasznie wszystko co spotkam na drodze :kox: jak jest korek i jest jak go ominąć to porostu to robię nie zważając jaka trudna jest tam droga :cool1:

auto strasznie buduje pewność siebie z kółkiem, stabilnie czuje się na drodze szczególnie na koleinach, jak ostatnio przesiadłem się do osobówki to czułem się jak by ktoś zaraz miał mnie przejechać krawężniki są na wysokości mojego czoła :tongue4: a ja sunę d*pą po dziurawym asfalcie :)

ogólnie jestem zadowolony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazu 12-15 tak średnio w cyklu mieszanym

jeszcze zależy ja dużo jeżdżę po mieście manewruje, kombinuje wjeżdżam w błoto

ogólnie znajomy opowiadał ze jemu palił 10 gazu

mi się udaje osiągnąć 12 w trasie ale mam uszkodzoną lambdę tak mówił gazownik choć nie wiem czy to ma wpływ na spalanie gazu?

bo sterownik gazu chyba nie bierze z niej sygnału (instalacja STAG 4) jeśli się mylę to mnie poprawcie

ogólnie kawał fajnego ładnego potwora strasznie przypada do gustu kobietą, moja dziewczyna kocha " MLątko" :P

ale chciał bym coś mocniejszego tym bardziej ze często mam okazje jeździć CLK500 i przesiadka do SUV rozczarowuje jednak na trasie

musisz sobie odpowiedzieć czy często robisz dalekie trasy bo jeżeli zależy ci na ekonomi i szybkiej jeździe to suv nie jest dla Ciebie

Masa i opór powietrza robi swoje chyba że te parę litrów gazu nie robi tobie różnicy

te auta zaczęły być cenowo dostępne dla Polaków i pojawia się ich sporo na naszych drogach

nie ładował bym się w diesla jest to totalnie nie opłacalny interes już teraz a co dopiero po czekającej nas podwyżce akcyzy na ropę...

poza tym zobacz na ceny cześć do silnika 2.7 cdi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki a CL'm ktos smigal moze opisac wrazenia:) czlowiek mlody itp to moglbym nawet na samo paliwo tylko robic :decayed: :decayed:

No całkiem całkiem się jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki a CL'm ktos smigal moze opisac wrazenia:) czlowiek mlody itp to moglbym nawet na samo paliwo tylko robic :decayed: :decayed:

U mnie drugie miejsce wśród Merców (zaraz po SL). Samochód genialny, mega wielki, drzwi jak dwoje drzwi w matizie :kox: Osiągi i kultura pracy V'ki niesamowita. Gadżetów i bajerów uprzyjemniających jazdę pełno. Wnętrze praktycznie z S-klasy. Wiadomo człowiek młody, to na samo paliwo można robić, ale jedynym minusem jest to całe zawieszenie ABC AirMatic. Zobacz na ceny amortyzatorów, serwis to kilka tys. zł/szt. a w Polsce nie sztuka o awarię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...