[B5 ABC] Brak podsiwetlenia w radiu Audi COncert CD

Witam, posiadam radyjko audi concert na cd i nie swieca mi sie przyciski wie ktos jak to naprawic? myslałem ze radio jest wadliwe ale gdy miałem zwarcie akumulatora to swieciło i chciałbym to teraz naprawic! Prosze o rady!

concertcdgrunfv1di6.th.jpg

nie swieci poniewaz nie masz magistrali CAN. sygnal wlaczonych swiatel wlasnie jest przekazywany ta droga. poczytaj na forum.

Uwazam ze swiecace podswietlenie radia nie jest warte 280zł bo tyle kosztuje ten symulator :thumbdown: Nie znacie moze jakis "domowych sposobow" zeby to podłanczyc?

:polew: znam załóż radio bez CAN :tongue4:

a poważnie, jeżeli sie znasz na lutowaniu możesz porezac radio i podłączyc diody na stałe np pod PIN remote wzmacniacza,lub inny wewnetrzne kluczowane zasilanie w radiu. będą świecic zawsze po włączeniu radia. ale to mało eleganckie a jeżeli nie masz doświadczenia może się skończyc uszkodzeniem radia.

CAN występuje w licznikach z zegarkiem cyfrowym, zdarzają się wersje z niepełnym CANem który nie obsługuje podświetlenia i zapłonu. Jestem na etapie testowania interfejsu CAN i będzie niedługo dostępny w dobrej cenie ( niewiele ponad 100zł).

nie ten dział kolego. wszystko na ten temat łącznie ze schematem podłączenia znajdziesz w dziale "Nawigacja , Car Audio i CB-Radio". Potrzebujesz przylutować jeden kabelek w środku radia. A poza tym co godzinę będzie ci się radio wyłączało bo nie ma sygnału zapłonu.

Musashi no i chyba nie wyłącz się po stacyjce co ?? są na to dwa sposoby albo zastosowanie CAN adaptera (kobra7 testuje teraz taki tani adapter) albo (co też dowiedziałem się od Kobry) zastosowanie liczników od B5 po 2 lifcie z cyfrowym zegarkiem (ale tylko zegary VDO) bo one też konwertują sygnały na CANy

Musashi albo (co też dowiedziałem się od Kobry) zastosowanie liczników od B5 po 2 lifcie z cyfrowym zegarkiem (ale tylko zegary VDO) bo one też konwertują sygnały na CANy

Co ja sie dowiedziałem od Alvaro. Potwierdzam :) RNS-E podświelona,nie wyłacza się i gasnie "po kluczyku" bez CAN adaptera

Wystarczyło dodać dwa przewody z zegarów do navi. Ale o tym to Alv. obiecal dodać do "RNS-E od A do Z", tak dla potomnych :)

Przy okazji PODZIEKOWANIA dla Alvaro za pomoc !

tak jest Alv power off tylko recznie.

wybor nalezy do kolegi jak sobei to rozwiaze, wymiana licznika tez kuszaca, to zawsze okazja do wyrezania zmiany w autku :kox: