Jump to content

[B5 AFN] Odpadająca konserwacja

Szati 1991
 Share

Recommended Posts

witam

mam pytanie, co zrobić jak mi konserwacja odpada? już 2 razy to miejsce robiłem i jest dalej to samo;/ może ktoś ma jakieś dobre lekarstwo na to :)

CIMG1202.jpg

gdzie ta konserwacja Ci odpada i czym to robisz?

barankiem było robione dopiero i już to samo...

Pod listwą progową. Patrząc w dół - szyba, klamka, listwy progowe, blacha na podwoziu. Odpada warstwa farby.

Takie drogi mamy. Kamienie napi#$%#^ od dołu i później wychodzą takie kwiatki.

Ja również chętnie się dowiem co z tym zrobić.

Tam widac że ruda się trochę zadomowiła. Wyczyść to dokładnie papierem ściernym do czysta, najlepiej na koniec jakims drobnym i pasowało by to zamalowac podkładem i dopiero na to dać jakies zabezpieczenie. Nie wiem jak sie ten "baranek" zachowuje i co to ale idzie kupić cos do tego celu przeznaczone.

proponuje ta rdze wyczyscic, nastepnie zagruntowac podkładem epoksydowym i na koniec walnac na to baranka bolla...powinno na dlugi czas starczyc...

PS. Baranek ma właściwosci "odbijajaca" jest to masa wiec kamienie (patrz takie z drog) nie sa mu az tak straszne

Dzięki chłopaki :hi: w sobote biore się za to żeby się jeszcze bardziej nie pogorszyło... kupiłem sobie dzisiaj jeszcze środek odrdzewiający to może rzeczywiście będzie się to kupy trzymać :decayed:

Dzięki chłopaki :hi: w sobote biore się za to żeby się jeszcze bardziej nie pogorszyło... kupiłem sobie dzisiaj jeszcze środek odrdzewiający to może rzeczywiście będzie się to kupy trzymać :decayed:

nie kupuj napewno tanich balwankow a dlaczego?

kupilem kiedys jakis tani baranek, po kilku miesiacach odpadal nawet podczas mycia auta :decayed:

nie kupuj napewno tanich balwankow a dlaczego?

kupilem kiedys jakis tani baranek, po kilku miesiacach odpadal nawet podczas mycia auta :decayed:

zdecydowanie kup Bolla...wiem co pisze...sprawdzone z 1000 razy (powaznie 1000)

Zaczerpnięte z forum roverki:

Środek ten nazywa się BOLL i jest koloru szarego(są też czarne ale gorsze).

Każdą robotę zaczynam tak:

-Całą podłogę myję kercherem i potem niestety trzeba poczekać aż wyschnie.

-Po wyschnięciu wszystko myję rozpuszczalnikiem(wlewam do puszki)i pod ciśnieniem jadę po podłodze(nie za dużo ale dokładnie).

-Wszystkie szczeliny typu tylne nadkola gdzie łączone są ranty zaklejam silikonem żeby ograniczyć dostęp wody.

-Później hameraid na rdze(wszystko z pistoletu)i można iść na kawę żeby znowu wyschło.

-Po kawie i rozmieszaniu BOLL-A(baranka)wlewam do puchy i malujemy(dobrze jak pomieszczenie jest z jakimś wyciągiem ale bez też się da tylko że wtedy śmierdzi.

BOLL ma to do siebie że dosyć szybko schnie a jeśli się całość skończyło pod wieczór to auto stoi przez noc i wtedy jest jeszcze lepiej.

Po baranku poprawiam wszystko czarnum np: BITEKSEM (nie hydrobitem-odradzam) żeby nie raził w oczy szary kolor.

Wiem że to jest pracochłonne ale skuteczne i jeśli się pilnuje tego to rdza już tak łatwo nie wejdzie.

pytanie smarujesz hameraitem i póżniej barankiem boola nie stosowałem go ale hammerait żre sie z większością chemi z zwykłym barankiem, lakierem, nawet jak tydzień sechł to sie żarło, z boolem nie ma takiego problemu

miałem dzisiaj robić ale brakło czasu;/ ale w tym tygodniu już trzeba to zrobić:) mój etap działania będzie taki: czyszczenie, malowanie jakimś odrdzewiaczem, pomalowanie farbą i na koniec baranek bolla :)

Dzięki chłopaki za pomoc :)

miałem dzisiaj robić ale brakło czasu;/ ale w tym tygodniu już trzeba to zrobić:) mój etap działania będzie taki: czyszczenie, malowanie jakimś odrdzewiaczem, pomalowanie farbą i na koniec baranek bolla :)

a nie lepiej barana pomalować farbą ? oczywiście jak baran dobrze wyschnie

a nie lepiej barana pomalować farbą ? oczywiście jak baran dobrze wyschnie

no i co by Ci to dało? Baranek jest takim miękkawym tworzywem a lakier na takiej powierzchni był by do momentu wyschnięcia i przy pierwszym kamyczku odpadł :przebiegly: