Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Odpadająca konserwacja

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

mam pytanie, co zrobić jak mi konserwacja odpada? już 2 razy to miejsce robiłem i jest dalej to samo;/ może ktoś ma jakieś dobre lekarstwo na to :)

CIMG1202.jpg

Opublikowano

gdzie ta konserwacja Ci odpada i czym to robisz?

Opublikowano
  • Autor

barankiem było robione dopiero i już to samo...

Opublikowano

Pod listwą progową. Patrząc w dół - szyba, klamka, listwy progowe, blacha na podwoziu. Odpada warstwa farby.

Takie drogi mamy. Kamienie napi#$%#^ od dołu i później wychodzą takie kwiatki.

Ja również chętnie się dowiem co z tym zrobić.

Opublikowano

Tam widac że ruda się trochę zadomowiła. Wyczyść to dokładnie papierem ściernym do czysta, najlepiej na koniec jakims drobnym i pasowało by to zamalowac podkładem i dopiero na to dać jakies zabezpieczenie. Nie wiem jak sie ten "baranek" zachowuje i co to ale idzie kupić cos do tego celu przeznaczone.

Opublikowano

proponuje ta rdze wyczyscic, nastepnie zagruntowac podkładem epoksydowym i na koniec walnac na to baranka bolla...powinno na dlugi czas starczyc...

PS. Baranek ma właściwosci "odbijajaca" jest to masa wiec kamienie (patrz takie z drog) nie sa mu az tak straszne

Opublikowano
  • Autor

Dzięki chłopaki :hi: w sobote biore się za to żeby się jeszcze bardziej nie pogorszyło... kupiłem sobie dzisiaj jeszcze środek odrdzewiający to może rzeczywiście będzie się to kupy trzymać :decayed:

Opublikowano

Dzięki chłopaki :hi: w sobote biore się za to żeby się jeszcze bardziej nie pogorszyło... kupiłem sobie dzisiaj jeszcze środek odrdzewiający to może rzeczywiście będzie się to kupy trzymać :decayed:

nie kupuj napewno tanich balwankow a dlaczego?

kupilem kiedys jakis tani baranek, po kilku miesiacach odpadal nawet podczas mycia auta :decayed:

Opublikowano

Dzięki chłopaki :hi: w sobote biore się za to żeby się jeszcze bardziej nie pogorszyło... kupiłem sobie dzisiaj jeszcze środek odrdzewiający to może rzeczywiście będzie się to kupy trzymać :decayed:

nie kupuj napewno tanich balwankow a dlaczego?

kupilem kiedys jakis tani baranek, po kilku miesiacach odpadal nawet podczas mycia auta :decayed:

zdecydowanie kup Bolla...wiem co pisze...sprawdzone z 1000 razy (powaznie 1000)

Opublikowano

Zaczerpnięte z forum roverki:

Środek ten nazywa się BOLL i jest koloru szarego(są też czarne ale gorsze).

Każdą robotę zaczynam tak:

-Całą podłogę myję kercherem i potem niestety trzeba poczekać aż wyschnie.

-Po wyschnięciu wszystko myję rozpuszczalnikiem(wlewam do puszki)i pod ciśnieniem jadę po podłodze(nie za dużo ale dokładnie).

-Wszystkie szczeliny typu tylne nadkola gdzie łączone są ranty zaklejam silikonem żeby ograniczyć dostęp wody.

-Później hameraid na rdze(wszystko z pistoletu)i można iść na kawę żeby znowu wyschło.

-Po kawie i rozmieszaniu BOLL-A(baranka)wlewam do puchy i malujemy(dobrze jak pomieszczenie jest z jakimś wyciągiem ale bez też się da tylko że wtedy śmierdzi.

BOLL ma to do siebie że dosyć szybko schnie a jeśli się całość skończyło pod wieczór to auto stoi przez noc i wtedy jest jeszcze lepiej.

Po baranku poprawiam wszystko czarnum np: BITEKSEM (nie hydrobitem-odradzam) żeby nie raził w oczy szary kolor.

Wiem że to jest pracochłonne ale skuteczne i jeśli się pilnuje tego to rdza już tak łatwo nie wejdzie.

Opublikowano

pytanie smarujesz hameraitem i póżniej barankiem boola nie stosowałem go ale hammerait żre sie z większością chemi z zwykłym barankiem, lakierem, nawet jak tydzień sechł to sie żarło, z boolem nie ma takiego problemu

Opublikowano
  • Autor

miałem dzisiaj robić ale brakło czasu;/ ale w tym tygodniu już trzeba to zrobić:) mój etap działania będzie taki: czyszczenie, malowanie jakimś odrdzewiaczem, pomalowanie farbą i na koniec baranek bolla :)

Dzięki chłopaki za pomoc :)

Opublikowano

miałem dzisiaj robić ale brakło czasu;/ ale w tym tygodniu już trzeba to zrobić:) mój etap działania będzie taki: czyszczenie, malowanie jakimś odrdzewiaczem, pomalowanie farbą i na koniec baranek bolla :)

Dzięki chłopaki za pomoc :)

a nie lepiej barana pomalować farbą ? oczywiście jak baran dobrze wyschnie

Opublikowano

miałem dzisiaj robić ale brakło czasu;/ ale w tym tygodniu już trzeba to zrobić:) mój etap działania będzie taki: czyszczenie, malowanie jakimś odrdzewiaczem, pomalowanie farbą i na koniec baranek bolla :)

Dzięki chłopaki za pomoc :)

a nie lepiej barana pomalować farbą ? oczywiście jak baran dobrze wyschnie

no i co by Ci to dało? Baranek jest takim miękkawym tworzywem a lakier na takiej powierzchni był by do momentu wyschnięcia i przy pierwszym kamyczku odpadł :przebiegly:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.