Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Ile zębow na pasku rozrzadu?


Ciepły

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie:)

Skad mam sie dowiedziec jaki kupic rozrzad (tzn na ile zebow ma byc pasek)?

Co o tym sadzicie? : http://allegro.pl/item285812688_rozrzad_kpl_audi_a4_a6_vw_passat_1_8_1_8t_95_.html

Prefiks poprawiony z ADP na ADR

[cayenne]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej było by sprawdzić w jakimś katalogu numer części do twojego silnika i takie kupić. Pojedź do sklepu z częściami i podaj 3 literowy symbol silnika. Oni już powinni sobie poradzić i wiedzieć co ci sprzedać.

Albo może ktoś z użytkowników ma ETKE lub jakiś inny program tego typu i Ci sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez ostatnio wymienialem komplet wraz z napinaczem, tlumikiem i mala rolka, i bralem 153 zeby, wszystko jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki:) (Sorki za napisanie nowego tematu ale gdy pytalem w sklepie to babka popatrzyla w katalog i mowi ze przy tym oznaczeniu sa dwa rodzaje 152 i 153 i ze ja mam sie dowiedziec ile jest) :D[br]Dopisany: 02 Styczeń 2008, 14:26 _________________________________________________http://allegro.pl/item291524138_rozrzad_kpl_audi_a4_a6_vw_passat_1_8_1_8t_95_.html Czy warto kupic z allegro taki zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz kupic ten komplet,tylko proponowalbym dokupic jeszcze tlumik drgan,powinno sie go wymieniac razem z cala reszta,koszt ok 150zl.Ja kupujac taki sam komplet(pasek contitech i rolki riville+tlumik drgan)zaplacilem 460zl.Przy wymianie rozrzadu radze takze sprawdzic stan paska alternatora i jago napinacza(koszt ok 150zl) i to samo z klima jesli masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 152zęby, ale dowiedziałem się dopiero po rozebraniu. W sklepie chciałem pójść na układ, że kupię jeden, a w razie jak okaże się nie taki jak trzeba, to przyjadę i wymienię, ale niestety nie zgodzili się.

Z tego co się oriętuję, to 152 zęby montowali fabrycznie do połowy 96 roku. Potem zmienili na 153 zęby, tak więc masz bardzo duże prawdopodobieństwo, że twój jest na 153, ale najlepiej jest jednak sprawdzić rozbierając go.

P.S. Proponuję umieścić wątek w FAQ, gdyż coraz częściej pojawiają się pytania z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten temat zaraz po zakupie A4

Na początku produkcji stosowano paski 152 zęby. Później zaczęto stosować napinacz o większej średnicy i dlatego wydłużono pasek o 1 ząb. Z tego co wiem zakończyła się już produkcja "małych" napinaczy. Jeśli kupujesz zestaw to na pewno będzie miał 153 zęby i duży napinacz. Jeśli jednak znajdziesz zestaw z małym napinaczem i paskiem na 152 zęby to prawdopodobnie zestaw ten leży w sklepie od bardzo dawna i można mieć wątpliwości co do trwałości samego paska zebatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupilem rozrzad i pasek na 153 zeby naszczescie sklep w ktorym kupuje czesci jest znajomego wiec ja niemam problemow jezeli chodzio o wymiane wiec jesli bedzie 152 zeby to wymienie i taki zaloze. Jesli chodzi o to ze pasek z 152 zebami lezy jakis czas w sklepie to fakt ale paski wczoraj przyszly od producenta bo chcialem kupic i nie bylo dopiero dzis rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko taka mała podpowiedż rolki napinającej pasek 152 nigdzie nie znajdziesz bo to jest rolka montowana w fabryce pozdro :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...