Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wpadający Pedał Hamulca po wymianie hampli.


Luka3s

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Witam wszystkich.

Zacznę może od tego, że jakiś czas temu (może tydzień) z tyłu zostały wymienione tarczę, klocki, tłoczki w zaciskach, płyn hamulcowy, z przodu zaś przetoczone tarcze z braku gotówki i założone nowe klocki. Układ był odpowietrzony przynajmniej z tego co mówi mechanik.

Mój problem polega na tym, że gdy stojąc np. na światłach i trzymając hamulec, pedał zaczyna wpadać powoli w podłogę...co sprawia bardzo dziwne wrażenie :blink:

tak samo podczas hamowania, muszę hamować na kilka razy, podpompować hamulec i dopiero wtedy jest większa skuteczność...Da się z tym jeździć, skuteczność jest dobra, ale czas się jednak wydłuża bo potrzeba kilka razy hamulec nacisnąć żeby była brzytwa. Wcześniej auto stało ok. 2 miesięcy pod blokiem bez jakiegokolwiek ruchu... Wcześniej miałem problem z tyłem tzn z tłoczkami w ogóle nie pracował zacisk z tyłu, tzn oba, nie wiem czy ma to jakiś wpływ na ten miękki hamulec(?).

[br]Dopisany: 16 Kwiecień 2011, 10:46_________________________________________________No i co może być tu przyczyną... :cool1:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, też mi się tak wydaje... ale pytałem gościa powiedział że odpowietrzał...zresztą płyn wymieniał no to chyba wypadałoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy układ był przez chwile opróznony do zera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak samo, do tego zauwazalny wyciek z tylu z jednego zacisku. prawdopodobnie mam to co opisane w tym watku http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=10202.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema Devek, nie mam pojęcia bo nie byłem przy tym z braku czasu. Zostawiłem auto u mechanika i musiałem zwinąć. Pytałem czy na pewno odpowietrzony, odpowiedział że TAK, aczkolwiek zachowuje się jakby nie był odpowietrzony. Dzisiaj rano miałem wrażenie jakby..pedał był trochę twardszy ale po pewnym czasie jazdy od nowa to samo..tzn. może lekka różnica pozytywna jest, ale myślę że to jeszcze nie to.[br]Dopisany: 16 Kwiecień 2011, 16:16_________________________________________________płyn mi raczej nie wycieka, po całej operacji regeneracji hamulców po kilku dniach zmieniałem zimówki na letnie i nie widziałem żeby były tam jakieś wycieki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mialem wymieniane cale hamulce z przodu + wymiana plynu. po 4 dniach pojechałem wymienic opony i tez bylo ok, a zapadanie sie hamulca i wyciek zauwazylem dopiero dzis czyli po prawie poltora tygodnia - gdyby cieklo od razu mialbym slady na podlodze w garazu a jest sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plam też raczej nie zostawiam, płynu nie ubywa... :confused4: nie wiem o choja tam biega...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...