Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Silnik 1,6 nie osiąga temperatury


krzysiek_f

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kupiłem niedawno Audi A4 z 2000 r. z silnikiem 1,6. Zauważyłem że po uruchomieniu silnika od razu włącza się wentylator chłodnicy, chodzi non stop przez co silnik nie osiąga temp. 90st. tylko oscyluje w granicach 70st.. Podejrzewam że do wymiany jest włącznik wentylatora chłodnicy lub termostat. Co wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz klimę? bo może ci chodzi wentylator od klimy,ale to byś miał dwa wentylatory.Jeśli masz jeden wentylator to on się kręci cały czas.Najprawdopodobniej masz uszkodzony termostat.lecz jeśli masz możliwość podłączyć auto pod kompa to sprawdź tam temperatury bo również może być wina czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator chodzi cały czas tutaj chodzi o jego prędkość jeżeli da się go zatrzymać tz że nie jest rozgrzany (nie próbuj tego bo nie jestem pewny !!) za to odpowiedzialne jest wisko (jak mówie zle poprawić !)

jeżeli chodzi o temp to może być czujnik bądź termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzej do 70*C na luzie, wyłącz silnik, złap za dolny przewód od chłodnicy jak będzie ciepły to jedź po nowy termostat :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator chodzi cały czas tutaj chodzi o jego prędkość jeżeli da się go zatrzymać tz że nie jest rozgrzany (nie próbuj tego bo nie jestem pewny !!) za to odpowiedzialne jest wisko (jak mówie zle poprawić !)

jeżeli chodzi o temp to może być czujnik bądź termostat.

Autorowi tematu chyba chodziło o wentylator elektryczny.

Na moje oko to włącznik wentylatora w żadnym aucie niema tak żeby po uruchomieniu włączał się wentylator albo masz zwarte kabelki bo ten co ci to sprzedał nie chciał przegrzać auta ani ładować kasy w włącznik

Nic nie musi być zwarte. Ten wentylator włącza sie z klimą.

jak masz klime i jest włączona non-stop to po rozpałce będą pracować oba wentylatory

Yeap.

@krzysiek_f wyłącz używanie klimy w aucie (śnieżka na panelu) i wentylator elektryczny powinien się wyłączyć. Mnie też to dziwiło że włącza się odrazu po odpaleniu ale ponoć to norma.

Ale jak nie patrzeć to wygląda mi to na termostat. Masz pecha że w naszych silnikach trzeba odkręcać alternator żeby dorwać się do termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...