Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zrobił się mułowaty.Gdzie ta moc??


Jaro75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może ktoś jakąś sugestię podrzuci?

Zrobiłem mojej Niuni mały remoncik. Olej,filtry,zawieszenie,kpl.sprzęgło + dwumas,poduszki pod silnikiem i skrzynią.

Ale w czym rzecz.Pomijam już fakt że autko teraz troszkę bardziej drży na luzie ale to chyba wina poduszek nowych.Tam myślę.

Ale martwi mnie to że straciła Niunia moc :( Co za zbieg okoliczności ???!!!

Cholera jasna.

Czy możliwe że przy podnoszeniu silnika aby wymienić poduszki mogło dojść do rozłączenia czegoś co ma wpływ na pracę turbiny?

Dodam że tak inaczej ją troszkę słyszę niż wcześniej.Wcześniej gwizdała sobie nawet na luzie (nie ma kata :gwizdanie:) Nawet silnik mam takie dziwne wrażenie chodzi chyba inaczej.Mam na myśli głos.Ale w sumie tego już pewny nie jestem :mysli: Przy zapalaniu słyszę teraz takie lekkie stuknięcie jakby.To znaczy na ułąmek sekundy przed zapaleniem jest takie klapniecie jakby.Nie wiem co pisać bo w sumie mogę wprowadzić Was w błąd.

Ale wyraznie turbina nie gwizda jak gwizdała i daleko do tej mocy co było.Jutro pójdę popatrzeć pod maskę ale czy coś znajdę ,nie wiem.Takim szpecem nie jestem.

Dziwny zbieg okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od spody podnosiliśmy na podnośniku tak wysoko aż można było wyjąć poduszkę.Raz jedną,potem drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś przewód podciśnienia spadł albo jest załamany albo wtyczka od sterowania zaworem spadłą od tego podnoszenia na lewarku. Często niektóre przewody podciśnieniowe są przyczepione do "ramy" i wszystko dalej jasne. Sprawdź to na dzień dobry :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro święto ale z samego rana zapierniczam do garażu i będę szukał.Może coś mi się uda zauważyć.

Tak sobie myślę optymistycznie że chyba faktycznie coś musiało spaść albo załamać bo przed wymianą ok a od razu po wymianie inne auto.

Odezwę się jutro bo oględzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy załamany przewód od gruszki (tym okrągłym nad turbiną) i już będziesz miał kichę :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te drgania to jak wymieniłeś poduszki to po opuszczenie silnika trzeba od nowa wyregulować położeniu tłumika drgań silnika ten z przodu pod kołem pasowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O , ale tego nie wiedziałem.Ale jak to się robi?

Muszę zdjąć podłogę i co z nim zrobić? Nie wiem dokładnie jak wygląda ten tłumik.Tak jakby poduszka wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz podłogę to pod kołem z przodu zobaczysz czarne metalowe elementy i odbój wchodzący w taki kielich który jest pospawany do rury dolnej od culera. ten kielich jest dokręcany śrubami m8 więc poluzuj odpal silnik , zgaś i dokręć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, teraz już kapuję.Dzięki za informację :hi:

Niedługo idę na poszukiwania tego czegoś co mi zamuliło Niunię :mysli: Liczę że znajdę jakiegoś "zajączka" i dalsza część świąt nie będzie z dołem psychicznym :wallbash:[br]Dopisany: 24 Kwiecień 2011, 08:20_________________________________________________Już jestem po zabiegu.Z tyłu za silnikiem znalazłem rozłączony wężyk od podciśnienia :>

Turbinka znowu pięknie gwizda (chyba się nie kończy :mysli: hihi) a Niunia śmiga jak przedtem.Ale się ucieszyłem.

Jeszcze ten tłumik drgań.Ale to już nie dzisiaj :)

Pozdrawiam :good:

Aha,podzielę się jeszcze z Wami uwagą o sprzęgle co mnie spotkało ale to w tamtym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...