Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Ile farby na poszczególne elementy?? malowanie,


K2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ile pójdzie farby na :

zderzak przedni ,tylni dzwi i nadkole tylne

ile ml około ktoś orientuje się ???

prosiłbym o wypisane poszczególnych elementów żeby inni chcą wymalować np sam zderzak tez wiedzieli ile zamówić ;)

Lista:

Zderzak + 4 nadkola ---->400 ml

Tylny zderzak od B6 (dokładka) ----> 100-150 ml

Drzwi ----> 150 ml

Podziękowania Dla: | Szati 1991 | burus2 | ArturB6 |

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wypowiedz czekam na następne i będę uzupełniał listę w 1 poście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na element musisz liczyć 2 setki a do tego jakies cieniowanie skoro chcesz malować drzwi i tylne nadkole/błotnik

A sam chcesz malować ze pytasz?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,6l to dookoła golfa 3 obskakuje bez maski i zderzaków, teraz drzwi w mojej audi 150ml i jeszcze zostaje z 50tka lakier akryl, ale lepiej mieć więcej niż mniej ewentualnie na poprawki i żeby niebrakło podczas malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tylny zderzak od B6 (dokładka) zuzyłem 150ml bazy ale straczyło by 100ml, ale ze dla siebie robiłem to poszło wiecej :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tylny zderzak od B6 (dokładka) zuzyłem 150ml bazy ale straczyło by 100ml, ale ze dla siebie robiłem to poszło wiecej :gwizdanie:

Czyli tak jak napisałem 200ml na cały element i mowa tu o bazie.

0,6l to dookoła golfa 3 obskakuje bez maski i zderzaków, teraz drzwi w mojej audi 150ml i jeszcze zostaje z 50tka lakier akryl, ale lepiej mieć więcej niż mniej ewentualnie na poprawki i żeby niebrakło podczas malowania

Przestań pisać takie pierdoły bo za chwile napiszesz, że na całe auto z wnękami litr ci wystarczy. A tak ogólnie nie chciałbym widzieć tego golfa :gwizdanie: Może jeszcze 3 warstwy dałeś??

Ubiegając twoja odpowiedz, że akryl sie rozcieńcza i dodaje utwardzacz ale to nie zmienia faktu, że po wszystkim miałeś maksymalnie litr a litrem golfa nie oblecisz, chyba, że na raz i lakier wygladał jak skórka pomarańczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlo 2004 taki spam ze 200 ml na każdy element to proszę nie tutaj

a inne zbędne wypowiedzi to np do batalionu proszę, jeśli wiesz malowałeś i tyle ci poszło proszę napisz jeśli nie to powstrzymaj się od spamu dziękuje i czekam na innych którzy malowali i tyle i tyle farby im poszło będę edytował 1 post

Ps element elementowi nie równy błotnik maska :cool1:

Dla potomnych :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlo 2004 taki spam ze 200 ml na każdy element to proszę nie tutaj

a inne zbędne wypowiedzi to np do batalionu proszę, jeśli wiesz malowałeś i tyle ci poszło proszę napisz jeśli nie to powstrzymaj się od spamu dziękuje i czekam na innych którzy malowali i tyle i tyle farby im poszło będę edytował 1 post

Ps element elementowi nie równy błotnik maska :cool1:

Dla potomnych :polew:

Wiem bo malowałem bo jestem lakiernikiem tyle, że od 7 lat nie pracuje w zawodzie.

A poza tym nie podałeś nawet jakim kolorem chcesz malować i czy to baza czy akryl a gdybyś nie wiedział to ma to duże znaczenie bo są bazy które kryją od razu i są takie którymi przemalujesz 3 lub więcej razy i jeszcze będzie widać podkład.

Ale skoro negujesz moje odpowiedzi to prosze bardzo, gdybym nie miał o tym zielonego pojęcia to bym się nie wypowiadał. Tak więc życzę powodzenia i maluj nawet farbami plakatowymi to co masz do pomalowania :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlo 2004 ma racje też lakieruje wiec kolor kolorowi nie równy,jak bedziesz miał łatki z podkładu i za cienko pomalujesz może sie okazac że prześwituje.

Średnio 200 na elemen,maska nawet 400ml.

pojedziesz do mieszalni oni mają w komputerze jaką ilością farby maluje sie jaki element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma racje też lakieruje wiec kolor kolorowi nie równy,jak bedziesz miał łatki z podkładu i za cienko pomalujesz może sie okazac że prześwituje.

Średnio 200 na elemen,maska nawet 400ml.

pojedziesz do mieszalni oni mają w komputerze jaką ilością farby maluje sie jaki element.

Trzcina 80 uwazaj jak zostaniesz wysmiany przez Baldur-a że spam robisz i powtarzasz się

Pawlo 2004 taki spam ze 200 ml na każdy element to proszę nie tutaj

Aha Baldur nic takiego nie napisałem, przeczytaj co napisałem, chodziło mi, że 200ml na cały zderzak czy drzwi, wiadoma rzeczą jest to, że na maske czy dach wyjdzie więcej :gwizdanie: ale skoro ty wszystko wiesz lepiej to po co założyłes ten temat :rolleyes:

To tak dla potomnych :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma racje też lakieruje wiec kolor kolorowi nie równy,jak bedziesz miał łatki z podkładu i za cienko pomalujesz może sie okazac że prześwituje.

Średnio 200 na elemen,maska nawet 400ml.

pojedziesz do mieszalni oni mają w komputerze jaką ilością farby maluje sie jaki element.

Trzcina 80 uwazaj jak zostaniesz wysmiany przez Baldur-a że spam robisz i powtarzasz się

Pawlo 2004 taki spam ze 200 ml na każdy element to proszę nie tutaj

Aha Baldur nic takiego nie napisałem, przeczytaj co napisałem, chodziło mi, że 200ml na cały zderzak czy drzwi, wiadoma rzeczą jest to, że na maske czy dach wyjdzie więcej :gwizdanie: ale skoro ty wszystko wiesz lepiej to po co założyłes ten temat :rolleyes:

To tak dla potomnych :cool1:

eh co za ludzie a poznije piszecie po 10 razy jedno i i to samo bo walsnie przez takich jak ty tyle trzeba przeglądać piszesz spamersko napisz wymalowałem taka a taka farba to i to tyle i tyle poszło mi takiej i takiej farby a nie spamuj ! człowieku

przeczytaj 1 post dokładniej ze zrozumieniem i napisz z sensem 1 post ja edytuje 1 post który widać na każdej stronie. czy to takie trudne .

Prosze nie Spamować. najlepiej krotko zwięźle i na TEMAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorka ze tak sie wtrace niepotrzebnie ale ile kosztuje 100 ml farby pod metalica ? tak z ciekawosci =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorka ze tak sie wtrace niepotrzebnie ale ile kosztuje 100 ml farby pod metalica ? tak z ciekawosci =]

okolice 15zł zależy czy jest dodatek perły czy nie.

Mój grafitowy kosztuje 17zł/100ml, ale duzo też zależy od mieszalni farb bo w jednej zapłacisz 17zł a w innej 19zł za ta samą bazę ale średnio 15zł trzeba liczyć za baze z metalikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile ml na caly samochod trzeba ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Nie ma się co spinać! Sam maluje od 3 lat i trochę już różnych elementów pomalowałem. Co do tego ile lakieru trzeba na element to powiem tak, że wszystko zależy od przygotowania, od koloru, baza czy akryl, od elementu, sprzętu i tak naprawdę przede wszystkim od doświadczenia. A żeby było wszystko było jasne to już pisze o co dokładnie chodzi ( i mówię tylko jak JA to robię, a korzystam TYLKO z mieszalni RM ):

1. Przygotowanie - duże znaczenie ma kolor podkładu.Wiadomo że do ciemnego lakieru nie damy białego podkładu i odwrotnie. Staramy się żeby odcień podkładu był bliski kolorowi lakieru. I trzeba od razu zdecydować czy podkładujemy cały element czy tylko fragment. Przy późniejszym malowaniu może być widoczne (ale nie musi) odcięcie bo jednak podkład pracuje dłużej niż klar/akryl który jest dalej.

2. Kolor - z doświadczenia wiem że najlepiej kryją białe lakiery. Ale takie jak np czerwony bardzo często idą z białym podkładem ( bezpośrednio przed położeniem bazy ) i w mieszalni od razu powinno im wyskoczyć czy idzie ten podkład czy nie. Wszystko tak naprawdę zależy od pigmentów...Np. srebrny jest bardzo ciężki do cieniowania ponieważ drobinki które są w lakierze przy cieniowaniu mogą układać się pod innym kątem co później może dać lekko inny odcień. I jak już malujemy całe auto to ważne jest czy nowy lakier jest podobny w odcieniu co był czy jest to zupełnie inny lakier.

3. Baza / akryl - jeżeli liczyć mamy ilość lakieru potrzebnego do malowania to do bazy trzeba doliczyć jeszcze klar. Można powiedzieć że akryl jest łatwiejszy do malowania ale coś za coś...Niektóre lakiery są tylko w bazie. Osobiście w 90% przypadków używam bazy. Jest jeszcze jeden minus bazy - CHMURY. W akrylu tego nie ma.

4. Element - jeżeli malujemy np tylny błotnik z wnękami to trzeba ( i to jeżeli są zachowane powyższe punkty)150g-200g bazy, zderzak 100-150g, maska 200 (np.twingo)-500g (np. MB SLK). Na całe auto takie jak Audi A4 B5 sedan trzeba 1500g jeżeli w tym samym kolorze a 2000-2200g jeżeli zmiana koloru.

5.Sprzęt - pistolet, kompresor z filtrami, oświetlenie, komora ( ewentualnie dobrze przygotowane pomieszczenie ) od tego wszystkiego również zależy efekt końcowy malowania.

6. Doświadczenia lakiernika - tego chyba nie muszę komentować...

Mam nadzieje że jest już jaśniejsze co i jak z tym malowaniem.

Także kolego Baldur w związku z tym że masz srebrny lakier to proponuję malować całe elementy a tylny błotnik najlepiej cieniować na słupku. Ilość lakieru weźniesz z góry :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...