Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Sprężyny linearne i progresywne?


konrad1972

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów.Ponawiam moje pytanie gdyż nie otrzymałem odpowiedzi.Zmówiłem eibacha -30/-30,chce zostawic narazie standartowe amoryz 1BA i dorzucić do nich te spręzyny,ale napisali mi że przyszły linearne.Stąd moje pytanie czy można je zalożyć i jak to wszystko będzie wyglądalo jeśli chodzi o wygląd i trakcję. Z góry dziękuje za podpowiedzi mam nadzieję że ktoś pomoże.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nic się nie martw sprężyny linearne są dla Ciebie odpowiednie. te sprężyny maja liniową charakterystykę pracy czyli przy wielokrotności jakiegoś obciążenia obniżają się o podobna wartość (100kg =1cm 200kg=2cm) natomiast progresywne nie maja tej liniowości (np 100kg =1cm ale już 200kg= 1,8cm 300kg=2cm), paru producentów dodaje do kompletnych zestawów 2 rodzaje sprężyn na tył właśnie z powodu charakterystyki pracy jeżeli planujesz wozić wielkie obciążenia i denerwować Cię będzie że tył bardziej wtedy siedzi to możesz zapytać o progresywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a kiedy będziesz to zakładał? Też kupiłem Eibachy a mam zawias 1BA i zastanawiam się czy na razie tak zakładać czy nie? Opinie są różne ale to przeważnie tych którzy na takim czymś nie jeździli. Amorki mam nowe Bilsteiny z przodu a teraz do tyłu też takie kupuję. Przy okazji zmiany amorków z tyłu wsadzę te sprężyny i zobaczę ale jak będziesz miał to szybciej to podziel się opinią :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już sprężyny mam ale nie mam czasu założyć. Zobaczymy kto to szybciej wrzuci do autka :decayed: Jakbyś miał wcześniej to się odezwij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad1972 kto Tobie powiedział, że przyszły "linearne" ? BTW jak już to o charakterystyce liniowej, z mojej wiedzy to liniowe Eibachy były kilka grubych lat temu a teraz są w 99,9% są o charakterystyce progresywnej

jak by nie było to liniowe są podobne do seryjnych a progresywne o bardziej sportowej charakterystyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Vario taką informację dostałem od PRINCE SP.J. tam gdzie zamawiałem ,mam nadzieję że wiedzą czym handlują.Mnie też wydało się to dziwne gdyż śledzilem dyskusje na tym forum klubowym i opinie były takie jak twoja że raczej takie teraz nie występują.Jestem w kropce ,wysłalem im wiadomość żeby się upewnili i zobaczymy. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też pisali z PRINCE że liniowe występują.

Sprężyny o charakterystyce liniowej, kształcie cyllindrycznym

(identyczna średnica na całej długości) a mocowania jej (obydwa końce) są

również identyczne, nie ma znaczenia sposób montażu - może być "do góry nogami".

Te które kupiłem u nich eibach obnizające -30 mają inne mocowania - zakończenia jedno jest okragłe drugie spłaszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele dobrego słyszałem o tym PRINCE SP.J. koledzy polecali to miejsce ,że szybciej że pewniej.Widocznie ja nie mam farta wysłalem im info. i bez odzewu ,zrobię to poraz ostatni bo cierpliwość się moja kończy.Jeśli będzie ten sam efekt to kij im w łeb poszukam innej mety. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad1972, poczekaj do jutra, ja z Prince handlowałem już dawno temu i jest to bardzo pewna firma, ale nie każdy może ot tak w chwilę odpowiedzieć, jak jutro nie dostaniesz odpowiedzi to wyślij mi PW to zadzwonię do nich i podpytam

nie ma co się tak zniechęcać od razu, to nie piekarnia, w biznesie 48 h na odpowiedź to norma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vario dobrze mówi, pisałem troche z nimi i odpowiadali szybko i kompetentnie. Chwilka cierpliwości. A zamówione spręzyny były u mnie już po 4 dniach mimo że nie było ich na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką kompetencję i szybkość to rozumiem, u mnie po12 dniach ciszy sam się odezwałem a oni na to że sprężyny są na miejscu ale linearne wysyłać?Taka z nimi gadka ,a prosiłem dajcie znac jak będą, ale wczoraj jeszcze raz napisałem -zobaczymy :angry:[br]Dopisany: 27 Kwiecień 2011, 11:23_________________________________________________Vario dzięki za ostudzenie mojego temperamentu ,dzisiaj tak jak mówiłeś coś drgnęło.Jednak gość z PRINCE SP.J. potwierdził że do mojego modelu EIBACH -cytuję jego wypowiedż :robi tylko linearne ,widać uznali że takie będą lepsze:tak więc nie polemizuje z nim i zamawiam-procedura uruchomiona. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...