Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Golf Dwa - Turbodiesel.


michu93

Rekomendowane odpowiedzi

Siedzę w domu, nie mam co robić to wam pokażę:

Jest to Vw Golf II rocznik 1988 jak widać 5 drzwi.

Silnik to konstrukcja o pojemności 1600 z turbiną o kodzie JR i skrzynią 5 biegową, a całość daje około 70KM, bardzo żwawych, pomimo przebiegu prawie 410000, co dla niektórych jest niemożliwe, bo przecież po 200000 samochód nie nadaje się do jazdy. Samochód u poprzedniego właściciela, który posiadał ten samochód ponad 8 lat, co najmniej raz w roku śmigał do hiszpani, francji jak mówił - bezawaryjnie. Na samochodzie raczej nie było oszczędzane, na podwórku oprócz golfa stało jeszcze 6 samochodów, od najstarszego golfa, poprzez a4 b5 aż po nowego tourana :wink4:

Zawieszenie jest seryjne narazie tak jak heble i wydech, który fabrycznie jest bez katalizatora.

Kółeczka były 13" stalowe z oponami 175/70/13, a teraz siedzą 14" z oponami Pirelli 195/50/14, na których niestety bez wspomagania kręci się za***iście :decayed:

Audio narazie to zwykłe kasetowe radio i dwa głośniki w drzwiach.

Ze zmian to jest tak:

felgi jak wyżej wspomniałem

fotele od jetty - półwelury z 4 zagłówkami, składane w proporcjach 2/1

obicie bagażnika wewnątrz z jetty - materiałowe boczki.

Zmieram graty na IC, który planuję umieścić... zobaczycie gdzie :decayed:

W tygodniu pozbieram resztę gratów do autka, zobaczymy co znajdę.

Z większych wydatków to niestety czeka mnie rozrząd i olej w skrzyni chyba.

Nie wielka rdza wychodzi na drzwiach pod listwami, ale to ogarnę również własnoręcznie.

Jest szyberdach, ale ten był nie zbyt estetycznie zaklejony, wczoraj to ogarnąłem i otwarłem, niestety delikatnie przecieka i też muszę coś z tym zdziałać.

Poniżej również widać, że 160 da radę polecieć tym autem, a ciekawostką jest, że te silniki katalogowo osiągają prędkość maksymalną 160km/h. Niestety nie sprawdzone z GPS.

Foty tutaj: tak było:

dsc01806855x641.th.jpg dsc01808855x641.th.jpg

tak jest:

dsc01805855x641.th.jpg 201103281370.th.jpg

dsc02238960x540.jpg

dsc02236960x540.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne autko. tez niedawno miałem Golfika 2. Fajne wdzięczne samochody.

Miałem okazję sie przejechać z takim dieselkiem z Turbo to faktycznie pszczółka choć ja jechałem egzemplarzem z zajechanym sprzęgłem :tongue4:

Życze bezawaryjnej jazdy i modzenia dalszego :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klasyk :wink4:

nie taki klasyk znowu :wink4:

:facepalm: szkoda że nie w automacie :wink4::naughty:

w automacie te silniki palą koło 7-8l :shocked: a mój pali 4.5-5 :kox:

Fajne autko. tez niedawno miałem Golfika 2. Fajne wdzięczne samochody.

Miałem okazję sie przejechać z takim dieselkiem z Turbo to faktycznie pszczółka choć ja jechałem egzemplarzem z zajechanym sprzęgłem :tongue4:

Życze bezawaryjnej jazdy i modzenia dalszego :good:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra felga,

w Olsztynie chlopaczek ma mk1 z 1,6td i troche pomodzonego i za***rdala az milo:)

takze powodzonka z rezaniem! trzymam kciuki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mocy to celowałbym w okolice 100KM. Wiem, że można nawet prawie 140 wyciągnąć z podobnych silników. Ale 100KM mnie zadowoli w zupełności.

a co do felgi to faktycznie może się podobać, jednak ostatnio na fotkach widziałem taką samą ale z rancikiem, to dopiero robiła robotę :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyk - moja ojciec mial jette z chyba 84r z tym silnikiem i jak to sie mowi - naprawde nie do zajechania. Praktycznie zero elektroniki. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyk - moja ojciec mial jette z chyba 84r z tym silnikiem i jak to sie mowi - naprawde nie do zajechania. Praktycznie zero elektroniki. :>

i dlatego takie silniki przeżywają wszystkie nowe konstrukcje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie trzydrzwiowa, bo 5d jakoś mi się średnio podobają. Zanim kupiłem audi miałem trzy takie golfy 3d. Po kolei 1.3, 1.8 GTI 16v i 1.8 GTI 8v Edition Blue. Następny też będzie trzydrzwiowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie trzydrzwiowa, bo 5d jakoś mi się średnio podobają. Zanim kupiłem audi miałem trzy takie golfy 3d. Po kolei 1.3, 1.8 GTI 16v i 1.8 GTI 8v Edition Blue. Następny też będzie trzydrzwiowy ;)

Miałem trzydrzwiowego różowego 1.8 madison bodajże z 91r i brązowego automata 1.6 z 84r też trzy drzwi. Mnie się podoba 5d, jest dużo bardziej funkcjonalny i nie jest ich tak nasrane jak 3d. Taki cult 5d to raczej nie zbyt częsty widok :wink4:

No i diesel :cool1:

Będę miał tydzień wolnego, to chcę ogarnąć ten IC oraz zebrać graty różne oraz chyba jakoś odnowię felgi, żeby ładniej się prezentowały, bo w dwóch miejscach utlenia mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki cult 5d to raczej nie zbyt częsty widok :wink4:

No i diesel :cool1:

To fakt, że 5d są mniej popularne wśród zapaleńców i na pewno będzie zwracał uwagę, jeśli zmodyfikujesz go z gustem. Jednak do mnie jakoś nie przemawia to nadwozie :) No ale ważne, że masz wersję, która bardziej się Tobie podoba :good: Nie myślałeś, żeby w przyszłości wsadzić do niego jakiegoś tdi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas o tym myślę. ale to jeśli już to odległy plan. Coś podatnego na mody. Ale narazie spróbuję wygrzebać z tego silnika te 100KM, bez programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas o tym myślę. ale to jeśli już to odległy plan. Coś podatnego na mody. Ale narazie spróbuję wygrzebać z tego silnika te 100KM, bez programu.

Samym IC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, no co ty. Tym ic'kiem dociągnę do ok 80KM. Reszte się zobaczy :wink4:[br]Dopisany: 27 Kwiecień 2011, 20:13_________________________________________________przywiozłem dziś lampy tylne hella red-black oraz szyberdach - wreszcie będzie sprawny i nieprzeciekający :gwizdanie:

jutro montaż i zdjęcia. dodatkowo sprzęt audio z audi wleciał do golfa, niestety brakuje sensownego odseparowanego przodu.. [br]Dopisany: 12 Maj 2011, 19:44_________________________________________________i tak oto lampki są na samochodzie :naughty: :

dsc02732b.jpg

dsc02733iq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...