Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiar o ringa tylnego wału quattro


Hanisz

Rekomendowane odpowiedzi

witam w mojej a4 quattro lekko poci się z tylnego wału mam numer o ringu z orginału ( 857525275 ) na serwisie chcą za niego 150 zł ale mój mechanik mówi że musi sie to dać dobrać po wymiarze tylko nigdzie nie moge dostac wymiaru tego o ringu prosze o pomoc dzieki . Załanczam link do katalogu części gdzie na zdjęciu ten o ring ma numer 20 http://audi.vag-zapchasti.ru/list.php?id=18953&mod=A4Q&year=1999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się ze nikt ci nie pomoże. jakiś czas temu tez zmieniałem gościowi w a6 ten uszczelniacz i pamiętam ze nie było na nim rozmiaru. gość kupował w ASO ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz kolego ale musze wam powiedzieć ze po przeszukaniu internetu wzdłuż i wszez znalazłem simeering wału u producenta czyli firmy Corteco numer 014409399b wymiary srednica wewnetrzna 40 mm srednica zewnetrzna 52 mm grubość 9 mm materiał Poliakryl kauczuk z uszczelka wargowa przeciwpyłowa KOSZT W ASO ok 150 zł KOSZT w sklepie ok 15 zł dzieki za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest dokładnie ten uszczelniacz który napisałeś :good: Co do wymiarów to czy przypadkiem nie są one podane w ETKA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten którego szukałem na 100% po numerze. A okaże się jak wymienię co będę robił w najbliższym czasie o efektach napisze na forum pozdrawiam co do wymiarów

to napisałem jak były podane na stronie corteco w mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupowałeś? Na stronie jest katalog on-line - da się od nich bezpośrednio w detalu kupować? U mnie to samo, też mam upocony tylny most i chcę się za to zabrać jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kolegę który pracuje w hurtowni z częściami i on ma ten simerring u siebie jak bedziesz miał problem z kupieniem a bedziesz chciał to robic to daj znac to ci kupię i wysle na 100% bede pewny tego simerringa jak sam wymienie wtedy będę mógł ci go polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, super. To daj znać jak uporasz się z tym. Nie wiem czy u mnie to tak samo wygląda, bo mam B6, ale jak okaże się, że kolega dobrze dobrał u Ciebie, to i do B6 dobierze na pewno. Zresztą zerknę co ETKA mówi na ten temat. Sam będziesz się brał za wymianę czy oddajesz do warsztatu?[br]Dopisany: 11 Maj 2011, 21:06_________________________________________________To samo! Numery są te same dla roku '99 i 2003. Nr 16 na zdj. poniżej. U mnie występuje jeszcze jakiś pierścień uszczelniający do tego (nr 15). A jesteś pewien, że to z tego uszczelniacza cieknie? Bo zobacz, że są jeszcze dwa, po obu stronach (nr 12). I jeszcze w jakiś smar uszczelniający do wałków trzeba się chyba zaopatrzyć.

o_tylna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr katalogowy tego uszczelniacza to Corteco 12010684B dałem za niego 9zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr katalogowy tego uszczelniacza to Corteco 12010684B dałem za niego 9zł .

Zgadza się, choć znalazłem go też pod inną pozycją z numerem 12017270B, wówczas nadal do Audi pasuje, ale jest napisane, że jeszcze do paru innych marek. Ale to jest ten "boczny" (nr 12 na schemacie, który umieściłem). Nie mogę natomiast znaleźć tego centralnego (nr 014409399b wg kolegi Hanisza). Jak wrzucam ten numer do katalogu on-line Corteco wyskakuje mi, że nie ma takiego produktu.. Jak wyszukuje po modelu też nie wyskakuje. Jakieś inne się pojawiają, ale nie pasują pod numer OE VAG tego uszczelniacza :mysli:[br]Dopisany: 16 Maj 2011, 13:40_________________________________________________Poprawka: Ten numer 014409399b to numer części OE Audi, a Corteco, jak pisał wcześniej Hanisz, i to jest numer katalogowy tego bocznego uszczelniacza. Do niego odpowiedniki Corteco mają numery 12017270B lub 12010684B. Do tego centralnego o numerze 857525275 musi być jakiś inny, ale w katalogu go nie ma. No chyba, że są wymienne. Zobaczymy co powie kolega Hanisz. Może już próbował go zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem to nr 12 ma wymiary 45x60x8 (Corteco 12017270B) a, nr 16 ma wymiary 40x52x9 (Corteco 12010684B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie, na rozmiary nie spojrzałem. Ale zobacz, że w katalogu on-line, jak klikniesz zakładkę 'informacja OE' to numer 014409399b powtarza się przy obydwu pierścieniach, także ktoś chyba się pomylił, bo wychodziłoby na to, że dwa różnej wielkości uszczelniacze pasują w to samo miejsce.. Zerknę w anglojęzycznej wersji czy też jest taki błąd.[br]Dopisany: 16 Maj 2011, 21:25_________________________________________________W angielskiej i niemieckiej wersji jest tak samo, także albo ktoś namieszał u nich albo ja coś źle odczytałem z ETKI. A Ty jak dopasowałeś te wymiary? Z katalogu on-line wydedukowałeś czy gdzieś jeszcze znalazłeś o nich info?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 12 to z wymiarów w etka jest podane a, 16 to z rosyjskiej strony skopiowałem nr i sprawdziłem na stronie Corteco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, faktycznie, do 12 są rozmiary w ETKA, ale jak biorę numer uszczelniacza 16 (857525275) to na stronie Corteco wychodzi mi, że nie ma takiego produktu w bazie. Ten sam numer sprawdzałeś czy jakiś inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ten nr co podał kolega Hanisz i w opisie na stronie Corteco wychodzi że to ten uszczelniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo jak ja wpisywałem ten numer to mi wyskakuje, że nie ma takiej części. Ten numer dokładnie: 857525275.

Napisałem przedwczoraj maila corteco, ale póki co nikt nie zechciał mi na niego odpowiedzieć... Napiszę do jakiegoś zagranicznego przedstawiciela - na pewno odpiszą w czasie do pół godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...