Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ASN] Migający Check Engine i szarpnięcie


Dave81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zacznę może od tych błędów na VAG'u

16805 - Warm Up Catalyst: Bank 1: Efficiency Below Threshold

P0421 - 001 - Upper Limit Exceeded

16815 - Warm Up Catalyst: Bank 2: Efficiency Below Threshold

P0431 - 001 - Upper Limit Exceeded

Skasowałem błędy i auto nie wskazywało na zmiany w przyspieszeniu itp. Po przejechaniu może z 500km błędy pojawiły się ponownie. Skasowałem je znowu.

Ale dzisiaj jadąc na ekspresowce jakieś 120km/h przyspieszyłem do 140km/h i nagle zapaliła się kontrolka silnika i zaczęła mrugać silnik zaczął szarpać i po 10 sekundach

prawie wszystko wróciło do normy, kontrolka przestała świecić ale auto stało się jakby mułowate, słabo kręci na obroty, kiepskie przyspieszenie.

Nie zdążyłem jeszcze tego sprawdzić, ale może miał ktoś jakieś podobne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kontrolka silnika mruga to wyglądałoby raczej na którąś cewkę, szarpie i muli bo nie pali na jeden gar. Dziwne tylko, że nie ma błędów. Z powodu przekroczonej emisji spalin auto nie głupieje, świeci tylko check.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważ jego błędy dotyczące kata a jeśli np. gródki w katalizatorze zarwały się i nie ma dostatecznego wypływu spalin to będzie mułowate. Ale dlaczego miga ta kontrolka to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po sprawdzeniu bledow byly missfire detected : intermittent w cylindrach 5 i 6 po skasowaniu auto znowu chodzi normalnie :)

Zakupie dzisiaj świece nowe i wymienie. Ktoś wie jakie najlepiej dać do ASN? oryginały czy jakieś inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowwał! Ile też kosztują cewki zapłonowe do tego modelu? Bo jeśli to nie będą świece to trzeba będzie dalej męczyć.

w ASO 178pln na allegro ok 120pln, trzeba bylo jechac na akcje serwisowa na cewki mi wymienili wszystkie cewki na jednej glowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje udac sie do serwisu i sprawdzic czy auto nie podlega akcji :) ja posiadam ASN z 2004 r i okazalo sie ze sie zalapalem na wymiane cewek - 6 nowych sztukensow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...