Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[Passat B5] fotoporada-montaz Xenonu na podstawie passata b5 by koczyk


koczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Montaż xenonu na podstawie VW passat b5 y koczyk :hi:

:: Zestaw HID 6000k + nowe lampy soczewkowe

:: Narzedzia: srybokrety,tasma izolacyjna,gwiazdki

85942418ey3.th.jpg

1 krok: rozpakowujemy nowe lampki oraz przetwornice z zarnikami, kumpel kupil H1 które nie pasowaly wiec dokupil zarniki D2S podlaczylem to pod przetwornice wszystko pasowalo idealnie.

2 krok: wkladamy zarniki i zarowki do dlugich oraz posotjowek do lampy i podlaczamy pod kostki

94582009mk5.th.jpg

3. krok: przykrecamy przetwornice z tylu lampy Wazne ! uwazajcie na silniczek regulacji wyskosci bo ja musialem odkrecac i przelozyc przetwornice jeszcze raz.

88418485ej3.th.jpg

4 krok: wyciagamy stare lampy przekladamy silniczki regulacji, trzeba było odrecic 2 srubki od gory wyciagnac kierunek i jedna z boku lampe przesunalem w strone grilla i ja wyciagnalem na ich miejsce montujemy nasz xenon, pasujemy wszytsko żeby było ladnie, podlaczamy kostki i efekt teraz jest taki:

98032473jc4.th.jpg

A tak wyglada nasz xenon od srodka:

17089906qr0.th.jpg

po robocie mozesz trzasnac zimne piwko zeby opic efekt :drunk:

Pozdrawiam i zycze milej pracy, jeżeli ktos by chcial zalozyc do tego spryskiwacze przednich reflektorow tez sluze pomoca. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek sa 3. opcje

zostawiasz zbiorniczek ten co masz i kupujesz odpowiednia pompke sa 1,2,3 wyjsciowe :) i wsytarczy ja wymienic pociagnac wezyki zalozyc spryski np od betki 5 z roku jakos 97 mialy dobre spryski nie za duze i ladnie wygladaja jedynie ze chcesz ori (takich nie zakladalem) w tym przypadku jak wlaczysz spryski szyby przod to wlacza sie tez na lampki mozesz tez kupic zbiorniczek z pompka odrazu od auta co mialo xenon :)

opcja 2. dajesz dodatkowy zbiorniczek i tam pompka dwu lub jedno (lepiej dwu) wyjsciowa podlaczasz pod swoje spryski wezyki robisz sobie wlacznik w kabinie np zamiast jakiejs zaslepki, podlaczasz pod aku i do wlacznika.

opcja 3. kupujac nowy zbiorniczek i zakladajac ja do niego pompke dwu lub (lepiej dwu) jedno wyjsiowac mostkujesz zasilanie z pompka ori wtedy przy wlaczeniu spryskow prad dostaja obie i od szyby i od spryskow :)

mam nadzieje ze rozjasni to torche Tobie montaz :) jak chcesz to na forum vw golf jest tez fotoporada na podstawie takich spryskow jak ja montowalem i ale koles zrobil osobny przycisk :)

pozdrawiam maciej :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do reflektorów jest niestety potrzebna inna pompka, bardziej wydajna, spryski są wysuwane przez ciśnienie wody, są na allegro cena 80 -100zł, żeby była p&p trzeba kupić razem z pojemnikiem na płyn lub zrobić drugie wejście w starym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z przeciwmgielnymi ? Ja w swej udi mam przeciwmgielne w lampach, czy te xenonki które wymieniłeś też maja taką opcję? Czy po zamianie lampek aby odzyskać przeciwmgielne trzeba dokładać do zderzaka? :confused4:[br]Dopisany: 04 Luty 2008, 22:28 _________________________________________________Tak się zastanawiam właśnie co wybrać, czy zespolone czy te które prezentujesz, masz może porównanie jeśli chodzi o stopień trudności - która opcja jest prostsza w montażu? no i oczywiście co zapewne zadecyduje o moim wyborze, które lampy są lepsze w użytkowaniu? innymi słowy, czy miałeś jakieś problemy z tymi lampami odkąd je założyłeś, np jakieś parowanie kloszy, może coś przestało działać lub kontaktować, zła widoczność itp. Czy faktycznie przy tych lampach to jest tylko przekładka lamp, włożenie silniczka regulacji, wciśnięcie wtyczki i już. bez żadnych przeróbek wtyki lucz czegokolwiek innego przy aucie? Będę wdzięczny za odpowiedź, ponieważ od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem wymiany lampek na xenonki, i powiem szczerze przy zespolonych (valeo czy depo) troszke mnie zniechęca dłubanina i moc przeróbek z fabrycznego na... kombinowane. A i opinie z uzytkowania tych zespolonych są różne, a najczęściej takie że wygląd zajefajny no ale świecenie to już takie sobie. AAAA jak juz tyle pytań zadałem :decayed: to pozwole sobie jeszcze jedno, czy mogę mieć jakieś problemy później z przeglądem :mysli: albo z misiaczkami na drodze ? Z góry dzięki za podpowiedź.[br]Dopisany: 04 Luty 2008, 22:56 _________________________________________________http://www.allegro.pl/show_item.php?item=304537352

czy kotoś się zna na tyle żeby podpowiedzieć czy np takie będą właściwe? (niby nic nie trzeba przerabiać przy montażu). jaka Wasza opinia :th: czy raczej :thumbdown: dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAX_01 te lampki nie maja przeciwmgielnych musialbym zaklaadac je w zderzak, montaz jest naprawde prosty tak jak opisalem musisz jedynie wlozyc przetwornice,przykreci przetwornice do lamp, i podpiac kable motaz jest naprawde prosty, lampy caly czas swica bardzo dobrze nie paruja ani nic z tych rzeczy ! wazne zebys dobrze uszczelnil je ! miski tez sie nie przyczepiaja dla swietego spokoju mozesz zamontowac spryski reflektorow to juz w ogole nikt sie nie przyczepi bo zaden misiek Ci nie sprawdzi czy masz uklad samopoziomowania :) jak cos to pisz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...