Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Osłona przegubu zewnętrznego


Kuba A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! :hi:

Poszukuje numeru gumy osłaniającej przegub zewnętrzny do B5 2000, motor AJM. W garażu mam jakąś 8D0 407 285, czy to może ta? Jak moja jest niepasowna to może podpowiedzie do czego podejdzie to ją odsprzedam bo wiem ze ORI gumy są na wagę złota.

Dzięki za podpowiedź

Pozdrowionka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg etki-; ajm - oslona przegubu zew. 3B0 498 203 B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa ORI osłona kosztuje 150 zł czy ktoś może podpowiedzieć mi, czy jest taki zamiennik (jaka firma), który będzie godny polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Polecam Ci kolego LOBRO, jest to czołówka w osłonach przegubu jak i samych przegubach,.

Jesteś zainteresowany zapraszam na PW, cena 4 krotnie mniejsza niż OE . a Jakoś nie wiem czy nie to samo, czy przypadkiem LOBRO nie robi na OE.

---------- Post dopisany at 17:45 ---------- Poprzedni post napisany at 17:42 ----------

moze mi ktoś podać wielkość obejm przegubu zewnętrznego do b5 afn 97 r

Osłona na przegub ma średnicę 84 mm, a więc opaska 80-90 rozstaw i powinna pasować.

---------- Post dopisany at 17:47 ---------- Poprzedni post napisany at 17:45 ----------

To cą podałeś 8D0 407 285 niestety nie podejdzie ci bo to za wysoka i za małą ma średnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Polecam Ci kolego LOBRO, jest to czołówka w osłonach przegubu jak i samych przegubach, (...) a Jakoś nie wiem czy nie to samo, czy przypadkiem LOBRO nie robi na OE.

Bardzo dziękuję. Zamówiłem LOBRO zanim jeszcze przeczytałem Twojego posta. I odpowiedź mnie ucieszyła. Zobaczymy co przyniesie praktyka, ale skoro jest rekomendacja to powinno być dobrze, to dość ważny element. Tam parę postów wyżej było takie wtrącenie, że osłony kupuje się tylko i wyłącznie oryginalne, a w innych wątkach właśnie poczytałem o LOBRO i SPIDAN...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj śmiało LOBRO, a SPIDAN to jego odpowiednik , tak samo pakowany jedynie nazwa inna :wink: Tak samo jak FEBI/ SWAG jedno i to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeże temet bo mam dylemat, po raz kolejny poszla mi osłona przegubu tym razem prawa strona. Pamiętam, ze ostatnio na lewą jak przywiozłem Lobro gumową to mechanik mi mowił że nie taka i że to chyba do 1.9 TDI 90 KM i dał swoją.

Potrzebuje numer cześci oryginał, spidan/lobro do A4 B5 avant 1.9 TDI 110 KM AFN, rok 1999


Ok sam sobie odpowiem, może się komuś przyda, z ETKI wynika że to numer 8D0 498 203, Spidan 26165 lub Lobro 300319. A najlepiej będzie jak wymontuje swoją o ile się uda jej nie porozwalać do reszty zmierzyć i porównać z zamiennikiem. Wiedziałem że mechanior coś mnie ściemnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik chciał Cię naciągnąć i sprzedać swoją bo mu pewnie zalegała, zarobił by na osłonie, i na robociźnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...