Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] odciecie zapłonu TDI


peja1000

Rekomendowane odpowiedzi

w dieslu chcesz zrobic blokade zapłonu?

nie ma takiego obwodu :tongue4:

bez sensu pisac publicznie o pomysłach zabezpieczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi tutaj muszę się z tobą nie zgodzić.

Pojęcie zapłonu paliwa występuję we WSZYSTKICH silnikach spalinowych, czy to diesel- zapłon samoczynny, czy benzyna- zapłon iskrowy.

Teraz kwestia odcięcia, to pospolite określenie zabezpieczenia auta przed kradzieżą

W autach z silnikami diesla stosuję się różne "odcięcia zapłonu" ale publiczne pisanie jest nie na miejscu.

peja1000 możesz poszukać w swojej okolicy zakładu, który montuje alarmy i na pewno mają jakieś sposoby i gotowe urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech no jednak zawsze trzeba sie wyrazac precyzyjnie ;)

piszac zaplon mialem na mysli instalacje układu zapłonowego i rozumiem ze o to koledze chodzilo.

jako ze w silniku diesla układu zapłonowego nie ma. stąd moja wypowiedź

przeciez zrozumiale ze samo zjawisko zaplonu jest istota pracy silnika spalinowego :) a ja zaznaczyłem że "w dieslu nie ma takiego obwodu" mając własnie na mysli obwód elektryczny układu zapłonowego.

hmm w 99% pojeciem zapłon okresłaja ludziska ow układ zapłonowy. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podjeć do dobrego fachowca który ma pojęcie o montażu odcęć wTDI.Ja mam takie odcęcie mątowałem go w KRAKOWIE i jest OK. :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peja1000

Spedyt i Musashi mają rację.

Nie jest wskazane publiczne omawianie o sposobach zabezpieczenia swojej :a4fan:.

Musisz pogadać z zakładami gdzie montują alarmy.

Może oni podsuną Ci jakiś pomysł.

Ale najlepiej to takie zabezpieczenie (niezależne od posiadanego autoalarmu) zrobić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trochę przesadzacie Panowie. Z całym szacunkiem, ale ludzie którzy kradną samochody mają zapewne nieporównywalnie większą wiedzę od forumowiczów i informacje, które tak skrzętnie staracie się ukryć zapewne dla nich nie stanowią tajemnicy. Nie mówię tu oczywiście o tym, żeby pisać w którym miejscu poukrywaliście swoje przełączniki, ale podaniem koloru przewodu nie zrobicie nikomu krzywdy.

Peja1000, ja Ci niestety nie podam koloru przewodu, nie dlatego, że się boję, ale po prostu nie wiem. W zależności od roku produkcji i silnika kolory te mogą być różne. Pokombinuj jednak z pompą paliwa, ewentualnie jakiś elektrozawór wstaw. W TDI trzeba uważać co sie odcina, bo jeśli odetniesz nie to co trzeba, to komputer wyświetli błąd. Generalnie o tym, czy zabezpieczenie jest skuteczne decyduje przede wszystkim sposób (staranność) montażu i o tym warto pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam kolego, zasada jest zasada.

po co pisac co sie odcielo czy dolozylo.

zabezpieczenie jest tym skuteczniejsze im trudniej dojsc co i jak zostalo zabezpieczone. kazde zabezpieczenie mozna pokonac to tylko kwestia czasu,

forum jest niby anonimowe, jednak... nie konca. tak wiec po co podpowiadac i stwarzac standardy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardy ju

e tam kolego, zasada jest zasada.

po co pisac co sie odcielo czy dolozylo.

zabezpieczenie jest tym skuteczniejsze im trudniej dojsc co i jak zostalo zabezpieczone. kazde zabezpieczenie mozna pokonac to tylko kwestia czasu,

forum jest niby anonimowe, jednak... nie konca. tak wiec po co podpowiadac i stwarzac standardy

Standardy już są stworzone... fakt, możesz być innowacyjny odcinając elektrycznie sterowane szyby, ale po co ? ;)

Jest kilka sposobów na odcięcie i nic nowego raczej nie wymyślisz, ale nawet wspomniane już przeze mnie odcięcie paliwa (niby banał) może być zrobione tak, że będzie bardzo ciężko je znaleźć. Myślę, że mylisz słowo "co" z "jak"...

peja1000, spróbuj na bardziej wespecjalizowanym forum w tym temacie, np: www.elektroda.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

memo, popadamy w filozofie...

piszesz rozsadnie, wiesz o co chodzi, w zdaniu

Jest kilka sposobów na odcięcie i nic nowego raczej nie wymyślisz, ale nawet wspomniane już przeze mnie odcięcie paliwa (niby banał) może być zrobione tak, że będzie bardzo ciężko je znaleźć.

piszesz dokladnie to samo o co mnie chodzilo, wiec po co to powtarzac?

tak czy inaczej wyjasnie moj punkt widzenia

chodzi o to ze jezeli bedzie sie cos na forum radzic, to:

po pierwsze- calkiem prawdopodobne ze jakas czesc z uzytkownikow forum skorzysta z rad, w sposob dosyc doslowny.

a po stwarzac "podgladaczom" wizje ze forumowicze maja auta zabezpieczone w taki czy taki sposob.

jakis czas temu w prasie elektronicznej pojawialy sie opisy roznych urzadzen zabezpeczajacych. ludzie kopiowali je idealnie zgodnie z opisem w gazecie. a co to za zabezpieczenie skoro wszyscy je znaja? i wlasnie to kreslalem jako rzeczone tworzenie standardow

po drugie - mozna pomyslec ze radzacy korzysta wlasnie z opisanych przez siebie "patentow"

jezeli ktos ma zyczenie opowiadac o swoich pomyslach, czy zabezpieczeniach prosze bardzo.

jednak na forum staramy sie udzielac dobrych rad - i w tym wypdku powszechny glos jest wlasnie taki nie rozmawiamy na ten temat

tak wiec sadze ze dyskusja nt sensu czy bezsensu tej zmowy milczenia nt zabezpieczen, jest bezsensowna.

i... rzeczywiscie lepiej zerknac na elektrode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...