Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Kopci i coś świszczy- turbina padła?


bartek789456

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dzisiaj pojawil mi sie taki problem. Otóż strasznie mi kopci i silnik szarpie nie ma siły powyzej 1 tys. obrotów.:(.Pali normalnie, na biegu jalowym chodzi normalnie- a jak dodam gazu kopci i cos jakby swiszczało w turbinie. Zaraz sprawdze węże od turbo czy wszystkie szczelne. Co to moze byc Panowie? Turbina do wymiany czy jakis przewod pękł i łapie lewe powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zrób logi dynamiczne 003 008 010 011 i bedzie widać czy jest niedoładowanie i co sie dzieje z turbina. Jeżeli jest dziura to samo oględzniecie węży nic nie da trzeba je odkręcić i posprawdzać wiem z doświadczenia dopuki ich nie odkręciłem nie mogłem zlokalizować dziury. Jednak jeżeli jest świst i kopci na czarno to ja obstawiam dziure w dolocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem przyczynę. Wymienialem w tamtym roku rozrząd i nie dokrecili mi mechanicy dobrze tą rure co wchodzi w turbine ta na dole i sie rozłączyło. Był w niej olej a strasznie mały dostęp do niej jest od góry i nic nie czysciłem tylko założyłem i juz jest ok. Juz nie kopci wszystko ok. Jak zassał troche oleju nic sie nie stanie? W sumie tylko z 1 km zrobiłem jak to sie popsuło. Dzięki za odpowiedzi mimo to chłopaki :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...