Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] pytanie odnośnie obrotów sprężarki klimy


zbyne18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :hi:

Po zimie w pierwsze ciepłe dni okazało się że klima nie chłodzi. Po podłączeniu Vaga i na kanale 29 klimatronika prędkość obrotowa sprężarki wskazywała 0. Stwierdziłem że sprężarka się nie włącza bo może nie być czynnika. Uzupełniłem czynnik i odgrzybiłem sobie klime. Wentylator klimy się załącza, po włączeniu śnieżynki obroty lekko spadają lecz obroty sprężarki nadal wskazują 0 tyle że temp zew nie przekracza 15*C i z kratek przy klimie jak i bez leci zimne powietrze. Czy sprężarka może załączać się dopiero w wyższych temperaturach zewnętrznych?? czy powinna chodzić cały czas?? napiszcie jak jest u was?? Po ustawieniu klimatronika na temp LO obroty też wskazują 0. Po zgaszeniu silnika słychać standardowe syczenie z pod maski. jak podłącze polski Vag nie pokazuje żadnych błędów, na sprzęgle sprężarki pokazuje napięcie powyżej 12V. Jeśli ktoś wie o co chodzi proszę o wypowiedzi bo nie daje mi to spokoju... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy będziesz miał w trybie diagnostycznym wskazaną prędkość obrotową sprężarki zależy od tego jaka była zamontowana w fabryce. Zexele mają czujnik obrotów, Denso nie i wtedy będzie 0 nawet na pracujacej klimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...