Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z automatyczna skrzynia biegów


audiczka 19780530

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich otóz mój problem polega na tym w mojej audi 1.9 tdi 110km posiadam skrzynie automatyczna 4 biegową i w trakcie gdy ona prazuca z 2 na 3 jest dosc lekkie opoznienie i stukniecie gdy wchodzi bieg reszte biegów zmieniaja sie plynnie prawie nie słyszalnie zaznacze tez ze skrzynia była zmieniana i jest teraz zalozona od silnika 90km niewiem czy ma to jakies znaczenie prosze o jaka porade Pozdrawiam wszystkich

[mod]Gdzie jest prefix!!!! - poprawiłem (kolejne wylądują w koszu)[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jest włożona od silnika 90 km nie ma wpływu na przełączanie biegów gdyż przełożenia są te same te skrzynie różnią się tylko przełożeniem końcowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje problem będzie albo z płytą sterującą skrzyni, zacinający się zawór, albo ze sprzęgłem biegu 2/3 i jego tłokiem. Przy zasprzęglaniu masz najpierw poślizg, a potem zapięcie z uderzeniem na skutek braku synchronizacji obrotów? Na początek sprawdź stan i poziom oleju w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... w trakcie gdy ona prazuca z 2 na 3 jest dosc lekkie opoznienie i stukniecie gdy wchodzi bieg ......

pompa nie daje odpowiedniego ciśnienia :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zdecyduje sie załozyć skrzynie manualną

To trzeba było od razu sobie manuala kupić. Pierwsza awaria, trochę grosza trzeba wydać i wymiękasz :gwizdanie: :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda automatem to czysta przyjemność więc też się dziwię ,że od razu chcesz przekładkę na manuala robić tym batdziej ,że też ona do tanich nie należy licząc wszystko co trzeba wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za OT ale jazda z automatem to jazda dla kaleki który niema ręki by wajchowac. Tym bardziej przy takim silniku :disgust:

To odbiera całą przyjemność z jazdy. Tak wiadomo że wszystko jest zależne odemnie i jade jak mi pasuje. Ludzie teraz by chcieli żeby automat za nich poszedł sie wys..ać żeby sie nie przemęczyć :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za OT ale jazda z automatem to jazda dla kaleki który niema ręki by wajchowac. Tym bardziej przy takim silniku :disgust:

To odbiera całą przyjemność z jazdy. Tak wiadomo że wszystko jest zależne odemnie i jade jak mi pasuje. Ludzie teraz by chcieli żeby automat za nich poszedł sie wys..ać żeby sie nie przemęczyć :disgust:

Takie OT to sobie możesz myślę darować :gwizdanie:

Jako zwolennik automatu też mogę powiedzieć np. że mam gdzieś machanie co rusz prawą ręką jak małpa, dopasowując jednocześnie kawał azbestu do kawała stali żeby padaczkę jako tako ruszyć z miejsca :wink4: Te biegi i tak wrzucasz na głupa i schematycznie po kolei, tylko raz wyżej i wydaje ci się że sportowo jedziesz, a raz niżej żeby spalać mniej, więc niech lepiej zrobi to automat i z dyńki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za OT ale jazda z automatem to jazda dla kaleki który niema ręki by wajchowac. Tym bardziej przy takim silniku :disgust:

To odbiera całą przyjemność z jazdy. Tak wiadomo że wszystko jest zależne odemnie i jade jak mi pasuje. Ludzie teraz by chcieli żeby automat za nich poszedł sie wys..ać żeby sie nie przemęczyć :disgust:

Takie OT to sobie możesz myślę darować :gwizdanie:

Jako zwolennik automatu też mogę powiedzieć np. że mam gdzieś machanie co rusz prawą ręką jak małpa, dopasowując jednocześnie kawał azbestu do kawała stali żeby padaczkę jako tako ruszyć z miejsca :wink4: Te biegi i tak wrzucasz na głupa i schematycznie po kolei, tylko raz wyżej i wydaje ci się że sportowo jedziesz, a raz niżej żeby spalać mniej, więc niech lepiej zrobi to automat i z dyńki :)

:polew: :polew: to ci sie udało :polew: :polew:

Już sobie daruje dyskusje na ten temat EOT :hi:

PS. Zwolennicy automatów pomóżcie koledze rozwiązać problem :wink4::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zdecyduje sie załozyć skrzynie manualną

Podjedź do warsztatu ,który się w tym specjalizuje- popytaj forumowiczów z Twoich okolic -kilku na pewno się znajdzie co mają ASB i coś w nich już dłubali -dadzą Ci namiary ,zawieziecie autko i mechanik Ci powie jak to wygląda i ile to kasiury będzie mogło kosztować i ile to będzie trwało.

Nie ma co się na zapas martwić. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mam tak rok z takim slizganiem,chociaz zalezy to nieraz jak sie depnie gaz.Jak jade delikatnie to przeciaga, ale jak szybciej startuje to jest ok.Jeszcze zauwazylem ze jak silnik obciazony wlaczona klima to skrzynia szybciej przelancza,a jak u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem juz w warsztacie i mechanik powiedzial mi ze koszt naprawy bedzie w granicach 3500 zł :angry: :angry:

Szczerze? Zmień mechanika bo ten jest krętacz. Taka usterka to pikuś, za 3 i pół koła można kompletnie wyremontować skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sobie odstaw autko do mechanika ,im szybiej będziesz to miał zrobione tym mniej kosztów będziesz miał(mniej rzeczy przy okazji uszkodzisz jeżdżąc z niesprawną skrzynią ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zacząć od sprawdzenia stanu oleju w skrzyni i jeżeli będzie mało to uzupełnić i dokładnie sprawdzić skrzynię, chłodnicę i przewody olejowe pod kątem wycieku. Z tego co piszesz objawy szybko się nasilają i dla mnie to wygląda na systematyczny ubytek oleju, kiedy jest go za mało pompa olejowa nie wytworzy odpowiedniego ciśnienia oleju i są poślizgi przy zmianach biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...