Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 APR] Błąd 17527 - oxygen (lambda)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

zrobilem wagowanie po miesiacu jak zalozylem sekwencje

i wyszlo mi to:

17527 - Oxygen (Lambda) Sensor Heating Circuit: B2 S1: Short to Ground

P1119 - 35-00 - -

co jest grane?

- przyspieszenie jest w zasadzie normalne,

- wieksze spalanie... no moze ale teraz okres zimowy to zawsze jest wiecej troche

Opublikowano

co jest grane?

- przyspieszenie jest w zasadzie normalne,

- wieksze spalanie... no moze ale teraz okres zimowy to zawsze jest wiecej troche

Jest uszkodzona grzalka sondy, a nie element pomiarowy, więc pewnie sonda działa dobrze tylko się troche dłużej rozgrzewa.

Opublikowano
  • Autor

co jest grane?

- przyspieszenie jest w zasadzie normalne,

- wieksze spalanie... no moze ale teraz okres zimowy to zawsze jest wiecej troche

Jest uszkodzona grzalka sondy, a nie element pomiarowy, więc pewnie sonda działa dobrze tylko się troche dłużej rozgrzewa.

- czyli sie nie paprac na razie i czekac z wymiana az siadzie cala sonda?? ...czy lepiej zrobic.?

- uszkodzenie to jest z zuzycia sie sondy czy moze gaz w aucie przyspieszyl to znacznie?

Opublikowano

ad.1 Można, a nawet należy posprawdzać kable od sondy czy przypadkiem nie są przyklejone do wydechu lub przetarte itd. Potem sprawdzić VAGiem jak się zachowuje sonda żeby potwierdzić diagnozę i jeżeli okaże się słuszna to wymieniać.

ad.2 Raczej stawiam na zużycie sondy tym bardziej, że "padła" grzałka.

Opublikowano
  • Autor
ad.2 Raczej stawiam na zużycie sondy tym bardziej, że "padła" grzałka.

w moim aucie sa 2 sondy lambda

mozecie po wskazanym komunikacie VAG wskazac w ktorym miejscu sie znajduje ta wlasciwa uszkodzona?

niby bank2 ale ktory to :mysli:

Opublikowano

niby bank2 ale ktory to

Po stronie kierowcy.

Opublikowano
  • Autor

niby bank2 ale ktory to

Po stronie kierowcy.

Panowie, macie moze jakies foto lub schemat umiejscowienia w/w uszkodzonej sondy

Gdzie nalezy jej szukac, zaraz za kolektorem czy bardziej w kierunku katalizatora??

Opublikowano

sonda siedzi w kolektorze wydechowym, widzisz ją z góry zaraz za silnikiem

  • 1 rok później...
Opublikowano

Mam pytanie . W moim New Beetlu silnik 1,6 oznaczenie AWH mam błąd 17524 czyli wychodzi na to , że uszkodzona jest tzn przerwa jest na grzałce sondy lambda tej przed katalizatorem. Moje pytanie - czy należy bezwzględnie w takim przypadku wymienić taką sondę ???

Mam też drugie pytanie - czy jazda z uszkodzoną sondą może negatywnie wpływać na przepływomierz i odwrotnie - czy jazda z uszkodzonym przepływomierzem może uszkodzić sondę lambda ???

Opublikowano

czy należy bezwzględnie w takim przypadku wymienić taką sondę ???

Tak.

czy jazda z uszkodzoną sondą może negatywnie wpływać na przepływomierz

Nie.

czy jazda z uszkodzonym przepływomierzem może uszkodzić sondę lambda

Zależy od rodzaju uszkodzenia przepływomierza, może wpłynąć na skrócenie żywotności sondy natomiast nie spowoduje usterki grzałki.

  • 2 lata później...
Opublikowano

Panowie mój problem jest następujący:

Silnik na benzynie chodzi źle. Trzęsie się na wolnych obrotach, nierówno przyspiesza (przerywa). Jeśli przełączy się na gaz zaczyna pracować w miarę dobrze, jedynie czasem na gazie po zarzuceniu biegu jałowego obroty zafalują.

Jeśli jakiś czas pojeździ się na benzynie problem na jakiś czas znika i wszystko wraca do normy, choć nie zawsze.

16514 Sonda Lambda podgrzewana 1 bank 1- obwód uszkodzony

zamierzam ją sprawdzić omomierzem w ten sposób:

Na odpietej kostce podpiac omomierz pod dwa biale kable i opornosc powinna byc miedzy 5-15 ohm. Dobrze myślę?

Czy uszkodzona grzałka może być sprawcą takich problemów na benzynie?

Opublikowano

tak paput reszta ci koledzy wszystko opisali pozdrawiam.

Opublikowano

Zmierzyłem oporność grzałki sondy tylko żę na ciepym silniku po przejechaniu 150 km, wyszło jakieś 5.7Ohma, napięcie na grzałkę i sondę dochodzi.

Co dziwne nawet po zrobieniu dłużej trasy na gazie (dzisiaj to zaobserwowałem) czy też benzynie problem znika, ale gdy auto postoi i ostygnie znowu jest to samo

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.