Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wymiana żarówki w przedniej lampie


audisia

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym demontowaniem zderzaka przy reflektorach xenonowych to trochę tego mechaniora poniosło!!Wymieniłem postojówkę wczoraj i zderzaka nie demontowałem!!A poza tematem nie dość że postojówki przy xenonach drogie,to jeszcze reflektor zaczął parować.Jak nie urok to sracz......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z prawej strony poradzilem sobie z H7 bez demontazu lampy ale okazalo sie ze zarowka jest dobra, pojechalem do "mechaniora" a ten stwierdzil ze "przegrzewaja sie styki" i trzeba bedzie wymieniac koncowki, co bez wyjmowania lampy nie bedzie mozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie jestem po wymianie żarówki (światła mijania) od strony kierowcy. Zrobiłem trochę inaczej ,lampy nie wyjmowałem, bo mi torxy gdzies wcięlo, tylko odkreciłem zbiorniczek ten za lampą z zieloną nakretka (nie wiem czy to zbiorniczek z płynem hamulcowym) lekko go odchylając do tyłu, robi sie trochę miejsca i z pomocą latarki idzie sprawe załatwic , nie jest to łatwe ,ale do wymiany potrzebny byl mi tylko klucz nasadowy 10 ,mozna nawet odkrecic kombinerkami od biedy. Także jak kogoś najdzie wymieniać bez torxów to tez da rade. P.S. Czy spece z Audi specjalnie robią taki psikus uzytkownikom ,ze z żarówką trzeba teoretycznie jechać do ASO , mają przy projektowaniu auta , chyba jakiś głebszy zamysł z tym tematem. Cała akcja jakies 20-30 minut . Pozdrawiam. Nie ma to jak wymiana żarówki w malcu , kilka sekund i po sprawie , to był sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i uważać bo uszy od lamp są słabe :thumbdown:

Można w ASO kupić zestaw naprawczy do mocowania górnego przednich lamp. Cena ok 75 zł (zarówno do B6 i B7 były w takiej cenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, teraz prawie wszystko wiem:) tylko gdzie dokladnie moge znalezc te dwie sruby z lewej i prawej strony zeby zdemontowac swiatlo... p.s. czy po stronie pasazera trzeba ten dolot demontowac tak czy inaczej?[br]Dopisany: 23 Styczeń 2009, 14:50_________________________________________________a ten torx to ma byc jako srubokret krzyzakowy czy nasadowy jakis klucz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam problem z tymi śrubami dwie pierwsze odkręciłem ale nie mogę znaleźć dwóch pozostałych. Pierwszy raz próbuje wymienić żarówkę postojową więc proszę o wyrozumiałość.

zdjcie048rz5.th.jpg

Gdzie szukać tych śrub?

zdjcie050fm3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj z tylu lampy.jedna bedzie pod zbiornikiem plynu do wspomagania kierownicy a druga bedzie na boku lampy od strony grila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie jestem kobietą :tongue4: pytam się bo nie chce coś spie****** bo wiadomo jak z tymi plastikami bywa. Tak jak wcześniej pisałem robie to pierwszy raz i nie mam wprawy i jeszcze raz dzięki będę szukał tych śrub :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik powiedział, że gdybym miał ksenony to musiałby demontować zdrerzak.

bzdura :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik powiedział, że gdybym miał ksenony to musiałby demontować zdrerzak.

bzdura :tongue4:

Nie ma znaczenia czy xenon bixenon czy zwykła lampa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykro mi ale jest roznica, wg systemu aso trzeba zdejmowac zderzak natomiast asy z forum znalezli patent na obejscie tego. dlatego juz chodzi w eterze ze nie trzeba.

sorki ale nie bardzo rozumiem... mam Bixenon...za ASA się nie uważam... odkręciłem 4 śrubki i wyciągnąłem reflektor... nie wiem o czym tu się rozpisywać skoro takie beztalencie techniczne jak jak sobie z tym poradziło bez problemów (i to już co najmniej po 2 razy na stronę)... a tu 3 strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykro mi ale jest roznica, wg systemu aso trzeba zdejmowac zderzak natomiast asy z forum znalezli patent na obejscie tego. dlatego juz chodzi w eterze ze nie trzeba.

a w ktorym punkcie ASO Ci tak powiedzieli,jak i tak po zdjeciu zdezaka,jest taki sam dostep do lampy,co w efekcie koncowym,powoduje jej wykrecenie :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze barany w ASO ściągają zderzak po to zeby odkręcić lampe z cała podstawą bo nie mogą znaleźć tych 2 śrubek za lampą tak samo jak kolega cuper :gwizdanie:

A zeby odkręcić podstawe lampy bez uprzedniego wyciągnięcia lampy trzeba odkręcać zderzak bo innego dojścia nie ma, ale nie wierze zeby takie młoty pracowały w ASO :blink: ale z drugiej strony kto wie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...