Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wymiana żarówki w przedniej lampie


audisia

Rekomendowane odpowiedzi

Już odkręciłem te śrubki i wszystko wymieniłem kolego powyżej :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu natomiast nie mam pojęcia jak wymienić żarówkę. Może ktoś wie?

W sedanie to bardzo proste, wystarczy odkrećić krzyżakiem śrubkę od strony bagażnika, jest zaślepiona poszyciem, następnie lekko pociągnąć lampę do siebie, po zewnętrznej stronie ma dwa plastikowe wciski (uwaga lubieja się łamać a nie można ich kupić osobno) prawdopodobnie w kombiaku jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem trzeba srobke szczypcami wyjac,u mnie tak jest,wymienialem kilka razy i po obu stronach jest tak samo-przygotuj sie na taki ekstremalny pojedynek i zaopatrz sie w szczypce -jakby co... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej od zewnetrznej strony swiatla podwaz je czyms tak zeby cala lampa wychodzila rownomiernie z kazdej ze stron. te wciski puszcza jak je podwazysz. i nie proponuje krzyzaka tylko klucz nasadowy 10. latwiej wtedy srube wyjac tak zeby nie spadla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź jak wymienić żarówkę w tylnej lampie.

Jeśli chodzi o przednie to po dwóch miesiącach od spalenia się jednej żarówki, spaliła się ta z drugiej strony.

Teraz już nie płaciłem, tylko sam ją wymieniłem - sprawa banalna. Zajęła mi może 15 min, robiłem to pierwszy raz. Te śruby na dole wystarczy lekko poluzować (nie trzeba całkowicie wykręcać).

Zastanawiam się tylko, czy po takiej wymianie nie trzeba regulować lampy?

Właściwie jak samemu wyregulować przednie lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takiej operacji (wykręcenie lampy) trzeba ustawić światła, generalnie na większych stacjach diagnostycznych czy ASO powinno to zrobić za friko co najwyżej pare zł.

niestety prawda... można samemu się bawić ale to loteria... system samopoziomujący też w tym przypadku niewiele daje bo jak źle zamontowałem to widziałem różnicę pomiędzy prawą i lewą...

dodam tylko że wszyscy (philips nawet napisał to na opakowaniu moich H6W) zalecają wymianę żarówek parami... a osobiście też zauważyłem że jak jedną zrobię to druga pada niedługo po tym... nie wiem od czego to zależy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym. Mi druga padła po ok. 2 miesiącach.

Odnośnie regulacji lamp. Może jest ktoś na forum, kto nie dawno miał regulowane?

Gdyby miał chwilę czasu to mógłby podjechać na daną odległość (np. 5m) do ściany, nie gasić swiateł i zmierzyć "metrówką" na ścianie wysokość od ziemi do ógniska światła.

Gdyby wyregulować samemu w ten prowizoryczny sposób, to byłoby to chyba lepsze od wymiany żarówek bez regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym. Mi druga padła po ok. 2 miesiącach.

Odnośnie regulacji lamp. Może jest ktoś na forum, kto nie dawno miał regulowane?

Gdyby miał chwilę czasu to mógłby podjechać na daną odległość (np. 5m) do ściany, nie gasić swiateł i zmierzyć "metrówką" na ścianie wysokość od ziemi do ógniska światła.

Gdyby wyregulować samemu w ten prowizoryczny sposób, to byłoby to chyba lepsze od wymiany żarówek bez regulacji.

hmmm.stac cie na samochod za xxxxtys a nie stac cie 10-20 zl na regulacje swiatel?????mysle ze nie warto oszczedzac na wlasnym lub czyims bezpieczenstwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,tylko w dzisiejszych czasach to nie kwestia pieniedzy- nieraz czasu brakuje kilka razy zdazylo mi sie znalezc chwile,zeby podjechac na warsztat-na chwile,a tu jak na zlosc trzy auta przede mna i kazdemu sie spieszy...,sam moge cokolwiek zrobic tylko wieczorami,a niedziela jest dniem wolnym i pozostaje tylko samoregulacja, sam ustawialem swiatla i nie uwazam,zeby kogos razilo,podjechalem do sciany ,ustawilem poziomowanie na 0,poluzowalem torxy na lampie i ustawilem je tak,zeby nie swiecily na boki i kocem przyslonilem jedna lampe,potem druga,zeby widziec roznice, znalesc jako punkt odniesienia cokolwiek (okno,parapet,czy jakis napis na scianie)potem druga lampa i regulacja na te sama wysokosc,bo po wyjeciu jej zawsze trzeba to sprawdzic,a nie wkladac,jak wejdzie i skrecic... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wiesz ale prawa lampa powinna swiecic wyzej niz lewa.a tak po za tym nie reguluje sie tylko lewo-prawo gora-dol[br]Dopisany: 15 Luty 2009, 12:00_________________________________________________

Po takiej operacji (wykręcenie lampy) trzeba ustawić światła, generalnie na większych stacjach diagnostycznych czy ASO powinno to zrobić za friko co najwyżej pare zł.

niestety prawda... można samemu się bawić ale to loteria... system samopoziomujący też w tym przypadku niewiele daje bo jak źle zamontowałem to widziałem różnicę pomiędzy prawą i lewą...

dodam tylko że wszyscy (philips nawet napisał to na opakowaniu moich H6W) zalecają wymianę żarówek parami... a osobiście też zauważyłem że jak jedną zrobię to druga pada niedługo po tym... nie wiem od czego to zależy...

jak widziales roznice miedzy prawa a lewa to dobrze.nigdy lampy nie swieca na takiej samej wysokosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem jak to w przypadku bixenonów ale wydaje mi się że poprzednio miałem je w jednej linii... tak przynajmniej to wyglądało na odległej o 3 metry ścianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soczewki jeszcze sa skrecone od pionu chyba 0 10 stopni w prawo(jesli siedzisz w aucie) w aucie angielskim i to samo w druga strone w europejskim,GRazny i ja mialem je prosto,wydaje mi sie, ze ten skret ma znaczenie i nie oslepia,inna wysokosc ,to chyba w zarowkach H4... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem wyzej:prawa lampa swieci wyzej,lewa nizej aby nie oslepiac kierowcow z naprzeciwka(standard europejski) bez wzgledu czy masz xenon czy halogen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bedziemy sie spierac ,za trzy tygodnie jade na przeglad,wiec wszystko sie wyjasni na temat wysokosci snopa swiatla... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem wyzej:prawa lampa swieci wyzej,lewa nizej aby nie oslepiac kierowcow z naprzeciwka(standard europejski) bez wzgledu czy masz xenon czy halogen.

no to zeby nie było że miałem autko z USA... u mnie jest odwrotnie... lewa w kosmos (tak widać mi się zamontowała) a prawa niżej... co nie zmienia faktu że światła musiałem ustawić i że Xenon (samopoziomowanie) z tego obowiązku nie zwalnia - o co mi chodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...