Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PISZCZY TRZESZCZY PRZY SKRECANIU ITP


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dostrzeglem pewien problem, na jakis dziurkach, przy skrecaniu kierownica cos trzeszczy , piszczy w lewym kole ( od kierowcy) , nie mam pojecia co to jest , moze ktos z Was wie, i jakie koszty ?? Pewnie cos z zawieszeniem przednim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo :mrgreen: któryś z wachacz daje o sobie znać, u mnie dolny przedni, ale narazie przestał bo troche błota ma po drodze i pewnie woda zaleciała, jak chcesz to możesz nowy kupić i wymienić, jak mi zacznie znowu trzeszczeć to go wykręce i przesmaruje jak mój kolega zrobił i bede na nim dalej śmigał, aż nie padnie całkowicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja sprawdzilem, takze u mnie jest to dolny ten do ktorego amortyzator dochodzi, co radzicie , odkrecic go czy do mechanika ? Pryskalem Wd-40 , ale lipa nic nie daje, co jeszcze moge zrobic czy juz tylko mechanik ? i jakie koszty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik to tylko Ci powie, kupic nowy a on Ci go wymieni, piszczy prawdopodobnie na końcówce, wiec trzeba by było ściągnąć wachacz, na gumie od końcówki jest pierscień metalowy, sciągasz go, odchylasz gume i tam dajesz jakies smarowidło,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale miej nadzieje, u mnie tez narazie cisza, ale jak tylko troche sucho sie zrobi to rozbieram i smaruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjechalem jeszcze raz na kanał i dojrzałem peknieta gume - półoś co dochodzi do silnika , i do koła - to przy kole, narazie ja oczyscilem i pozaklejalem bo cos mi sie nie chce wiezyc ze to to ? Chce zobaczyc czy teraz cos bedzie ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy kole masz przegób i z tego co piszesz to masz pękniętą gumową osłone, jak mozesz to wymień jak najszybciej, syf się dostanie to środka i przegób do wymiany, a i to napewno nie piszczy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to napewno nie ;) A znow dzisiaj rano znowu zaczelo skrzeczec i doszedlem do wniosku ze jak jest mroz cos musi sie robic, jak cieplo to nic nie skrzeczy .... ach te audi ;) w niedziele jade na gielde chcialem kupic jakas czesc, ale sam juz niewiem co mam kupic ;) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie! mam też ten problem " który wnerwia mnie co dzień" :twisted: (przód, lewa strona), na moje ucho to tuleja met-gumowa w dolnym wachaczu do której podpięty jest amorek. Jade do warsztatu - tuleja w sklepie 40 i mechanior 40. Bedzie chyba dobrze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie! mam też ten problem " który wnerwia mnie co dzień" :twisted: (przód, lewa strona), na moje ucho to tuleja met-gumowa w dolnym wachaczu do której podpięty jest amorek. Jade do warsztatu - tuleja w sklepie 40 i mechanior 40. Bedzie chyba dobrze :mrgreen:

to po naprawie daj znać czy wymiana tulei pomogła, bo ten sam wachacz co u mnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No daj znac czy pomoglo i ile zaplaciles, u mnie narazie przestalo trzeszczyc - jak byl mroz to rano mi trzeszczalo a jak po poludniu cieplo to juz nie, ale warto bedze wymienic, tez pewnie ta sama tuleja w dolnym wachaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:? OK - dam znać, ale najpierw sobie poleże i się wypoce. :) POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:? OK - dam znać, ale najpierw sobie poleże i się wypoce. :) POZDRAWIAM

zastanów się czy warto. ja miałem to samo. naciskając na błotnik i kołysając autko piszczało, skrzeczało... Diagnoza - przedni dolny wahacz a dokładnie jego sworzeń. Sworznia się nie wymienia, jedynie mozna się pokusić o wymianę tuleji jeśli one są przyczyną. jednak trzeba wziąć pod uwagę to, że twałość sworzni, tuleji jest skonstruowana na mniej więcej ten sam przebieg więc spodziewaj się, że chwię po wymianie tuleji walnie Ci sworzeń i zapłacisz w sumie 40 zł (tuleja) + 40 zł (wymiana) + potem 120 zł (wahacz kompletny na allegro - ja tak zrobiłem) + 40 zł (wymiana wahacza) = 240 zł. jak zrobisz tak jak ja zapłacisz jedynie 160 zł i masz głowę spokojną :) Jedyną sensowną alternatywą jest tu przesmarowanie sworzna - to Cię nic nie kosztuje 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a mi dzisiaj znow sie problem pojawil - tym razem w prawej stronie autka, :x , znow musze wjechac na kanal i popryskac WD-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:? OK - dam znać, ale najpierw sobie poleże i się wypoce. :) POZDRAWIAM

zastanów się czy warto. ja miałem to samo. naciskając na błotnik i kołysając autko piszczało, skrzeczało... Diagnoza - przedni dolny wahacz a dokładnie jego sworzeń. Sworznia się nie wymienia, jedynie mozna się pokusić o wymianę tuleji jeśli one są przyczyną. jednak trzeba wziąć pod uwagę to, że twałość sworzni, tuleji jest skonstruowana na mniej więcej ten sam przebieg więc spodziewaj się, że chwię po wymianie tuleji walnie Ci sworzeń i zapłacisz w sumie 40 zł (tuleja) + 40 zł (wymiana) + potem 120 zł (wahacz kompletny na allegro - ja tak zrobiłem) + 40 zł (wymiana wahacza) = 240 zł. jak zrobisz tak jak ja zapłacisz jedynie 160 zł i masz głowę spokojną :) Jedyną sensowną alternatywą jest tu przesmarowanie sworzna - to Cię nic nie kosztuje 8)

Poleżałem, pomyślałem, a jak poszedłem do auta to przestało piszczeć. Posmaruje narazie i zobaczymy co bedzie dalej. Jak mam sie wykosztować niepotrzebnie to wezmę wachacze na czas - poczekamy zobaczymy. Dzieki za uwagi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie raz piszczy raz nie , a znacie sposob zeby nie piszczalo ?? Smarowalem dzisiaj i pryskalem tulejki wachacza, itp , ale nic nie dalo, dalej trzeszczy ?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to trzeszczy na sforzniu (lub sworzniu) a nie na tulei, wiec trzeba sie dostać pod gumową osłone i proponuje jakiś smar a nie środki typu WD, nawciskać smaru ile wejdzie i powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod półosią, wachaczu z jednej strony masz tuleje a z drugiej sworzeń wiec chodzi mi o ten sworzeń który zakryty jest gumą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...