Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Wzrost i spadek temperatury


Ajmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio wymieniłem termostat ponieważ na wskaźniku zegarów wskazówka wskazywała cały czas 60C'

Po wymianie to samo czasami i wskazówka się podnosi do 90C a za chwilkę spada do 60C

Na klimatroniku kanał 49 tez czasami rośnie do ponad 80C a za chwilkę znowu spada do 50C

Co może być przyczyną? Czyżby czujnik temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej kiepski termostat :naughty: Zagrzeje się do 90, otwiera się termostat i nie zdąży się przymknąć zaraz i na chwilę temp. spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klimatroniku kanał 49 tez czasami rośnie do ponad 80C a za chwilkę znowu spada do 50C

co to oznacza?? i Jaki to ma wpływ na temp, czy od tego może zależeć to czy dmuchawa wieje ciepłym powietrzem, bo u mnie jak dam na 30C to wcale za ciepło z kratek nie wieje?? Pytam bo też mam problem z ogrzewaniem:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=203172.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym bardziej stawiał na czujnik temp. ten czteropinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej firmy termostat wymieniles ?? jak jakas tandeta to moze byc lipny jak firma dobra to czujnik czteropinowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat z firmy vernet

Raz mi się temperatura podnosi a raz nie a jak już się podniesie to za chwilkę znowu spada

Dodam że na starym termostacie sytuacja była podobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat z firmy vernet

Raz mi się temperatura podnosi a raz nie a jak już się podniesie to za chwilkę znowu spada

Dodam że na starym termostacie sytuacja była podobna

Tej firmy termostat nie jest najgorszy, też taki założyłem u siebie, mówię ci że prawdopodobnie to będzie czujnik temp. cieczy chłodzącej G62/G2 czteropinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie, ucieka mi woda z obiegu, po zgaszeniu silnika slychac pod szyba bulgotanie, zlokalizowany wyciek za silnikiem na wysokosci glowicy dokladnie nie wiem skad... co to moze byc, jakis trojnik, waz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem żę jak latam na obrotach powyrzej 4k to temperatura skacze mi do 120 C a jeśli latam do 3 to temperatura też strasznie skacze ale sie nie zagotuje , o co chodzi wiem ze chłodnica jest sprawna wiec prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem żę jak latam na obrotach powyrzej 4k to temperatura skacze mi do 120 C a jeśli latam do 3 to temperatura też strasznie skacze ale sie nie zagotuje , o co chodzi wiem ze chłodnica jest sprawna wiec prosze o pomoc

Kolego stawiam na 90%, że padła ci pompa wody, nie zwlekaj z dokładną diagnozą bo ciągła taka wysoka temp. nie ma dobrego wpływu na silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem żę jak latam na obrotach powyrzej 4k to temperatura skacze mi do 120 C a jeśli latam do 3 to temperatura też strasznie skacze ale sie nie zagotuje , o co chodzi wiem ze chłodnica jest sprawna wiec prosze o pomoc

Kolego stawiam na 90%, że padła ci pompa wody, nie zwlekaj z dokładną diagnozą bo ciągła taka wysoka temp. nie ma dobrego wpływu na silnik.

Już po kłopocie po 1 dniu gość mi wjechał w dupe i samochod do kasacji wiec nie bedzie problemu z temperaturą.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...