Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Laptop do 3500 zł, prosze o opinie


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich jestem na kupnie laptopa do kwoty 3500 zł, znam się tak średnio na tych wszystkich podzespołach, może któryś z kolegów by mi coś podpowiedział.

ma być matryca 17 cali, jaka firma zapewnia bezawaryjny sprzęt??, znalazłem taką ofertę: http://allegro.pl/dell-inspiron-q17r-i5-2410m-8gb-gt525-nbd-windows7-i1583393757.html

co wy na to koledzy??

za wszystkie wskazówki z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jestem na kupnie laptopa do kwoty 3500 zł, znam się tak średnio na tych wszystkich podzespołach, może któryś z kolegów by mi coś podpowiedział.

ma być matryca 17 cali, jaka firma zapewnia bezawaryjny sprzęt??, znalazłem taką ofertę: http://allegro.pl/dell-inspiron-q17r-i5-2410m-8gb-gt525-nbd-windows7-i1583393757.html

co wy na to koledzy??

za wszystkie wskazówki z góry dzięki.

Dużo ramu, dobry procek i co z tego jak wąskim gardłem na pewno będzie wolny na obecne czasy dysk 5400obrotów. Szukaj czegoś z 7200 albo SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo doby wybór. Szukaj tylko DELL-a. Nie baw się w inne dziadostwa. Powiedz jeszcze do czego będzie używany ten lapek ?

Będziesz na nim grał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dell robi bardzo przyzwoite lapki.

Inspirony maja plastikowa obudowe

jak chcesz miec pancerny poszukaj model vostro ma magnezowa obudowe, ale jest cięższy

zalezy do czego bedziesz uzywal lapka

w tej samej cenie http://allegro.pl/dell-vostro-3750-i3-2310-6g-500g-gt525-win7-srebr-i1585359530.html

tutaj sobie poczytaj o lapkach http://www.notebookcheck.pl/

tutaj masz opisany model vostro 3700 bardzo dobre opinie najczesciej polecany lapek o przekatnej 17 cali

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Vostro-3700.33690.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze na stanie Inspiron E1405. Stary dziadek ale jeszcze nic w nim nie wymieniałem. Od nowości miał tylko wentyle czyszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie lalptop ma służyć do użytku domowego ale również i do zabawy jakieś gry i takie tam, nie będzie za często przenoszony, ale chciałbym, sprzęt który mi troche posłuży, zastanwiałem się jeszcze nad sony vaio seria E, ale jest słabiej wyposażony w porówaniu do della za podobne pieniądze. jeszcze trafiłem na taki sprzęt: http://allegro.pl/dell-inspiron-n7110-i7-2630qm-gt525-6gb-640gb-win7-i1585362428.html

ma on procesor i7 i lepszą kartę graficzną bo 2gb, większy dysk ale mniej ramu niż ten z pierwszego postu, co o tym myslicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie lalptop ma służyć do użytku domowego ale również i do zabawy jakieś gry i takie tam, nie będzie za często przenoszony, ale chciałbym, sprzęt który mi troche posłuży, zastanwiałem się jeszcze nad sony vaio seria E, ale jest słabiej wyposażony w porówaniu do della za podobne pieniądze. jeszcze trafiłem na taki sprzęt: http://allegro.pl/dell-inspiron-n7110-i7-2630qm-gt525-6gb-640gb-win7-i1585362428.html

ma on procesor i7 i lepszą kartę graficzną bo 2gb, większy dysk ale mniej ramu niż ten z pierwszego postu, co o tym myslicie??

Tego proca i7 nie wykorzystasz w lapie do końca. Lepiej i5 a mocniejszy.[br]Dopisany: 11 Maj 2011, 10:44_________________________________________________http://allegro.pl/dell-xps-l702x-i5-2410m-4gb-640gb-gfgt555m-w7hp64-i1589269273.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego hornet ten xps bardzo fajny ale niestety przekracza mój budżet.

Jak możesz to dozbieraj jeszcze..... myślę, że w czerwcu sprzęt stanieje trochę. Miesiąc jak możesz to poczekaj.

Pamiętaj że w lapku nie wymieniasz części jak w stacjonarce. Najłatwiej dorzucić RAM bo reszty nie opłaca się modyfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem rok temu Dell'a Studio 1747 - Fajny sprzęt, jak do zastosowań domowych, i7 procek, matryca full HD na led'ach, 1Tb dyski 7200obr, kilka fajnych funkcji ma, serwis dobry, że pochwalić trzeba, ale co do samego lapka można mieć małe zastrzeżenia :kwasny:

1. Zależnie, czy weźmiesz serię z Chin, czy z Polski - obudowa po jakimś czasie zaczyna się uginać, czasem mam wrażenie przy otwieraniu lapka, że mi obudowa w łapach zostanie :wink4:

2. Nie bierz przypadkiem wersji świecących, bo tragicznie wyglądają po chwili - dotknąć tego się nie da, żeby po pracy nie siedzieć ze szmatką i nie wycierać

3. Strasznie grzeje się procek, co DELL rozwiązywał wymianą zasilacza na mocniejszy i dodatkowo głośno chodzi wentylator

4. Przy uruchomieniu AutoCad'a 2011/2012 trzeba wyświetlanie kolorów zmienić z 32 na 16bit, bo pracować się nie da :thumbdown:

5. Cena, za którą można by złożyć mega kombajn stacjonarny z 1000000x lepsza wydajnością - niestety, z braku laku nie mam gdzie pieca postawić

Na plusy trzeba zaliczyć:

1. Rewelacja wyświetlacz, czy do zdjęć, graficznej zabawy, czy oglądania pierdół :good:

2. Wydajność lapka jest nie najgorsza jak na komputer przenośny - na pewno nie jest to lapek

Ogólnie wszystkie modele DELL'a (nowe, poza chyba Precision'ami) są bardzo delikatne i sprawiają wrażenie, jakby miały się uszkodzić przy mocniejszym potraktowaniu i na to zwróć uwagę przy zakupie. Jedź do salonu i się pobaw przed finalizacją transakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o słabszym materiałach :gwizdanie: dlatego trzeba brać lapa do łapy przed zakupem.

Partia studio nie miały dobrych opinii...... tak samo jak zawiasy przy vostro czy jakoś tak. W niektórych modelach sypały się zawiasy a dostępne były tylko w serwisie. Co do grzejących się procesorów.... to dziwne bo ja mam dziadka i nic się nie grzeje ( po wyczyszczeniu). Zawsze można kupić podkładkę pod lapka z wentylatorami - koszt mały a przydaje się. Najważniejsze że nie sypią się jak sony, sharp, toshiba. Nie ma problemów z matrycami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o słabszym materiałach :gwizdanie: dlatego trzeba brać lapa do łapy przed zakupem.

Partia studio nie miały dobrych opinii...... tak samo jak zawiasy przy vostro czy jakoś tak. W niektórych modelach sypały się zawiasy a dostępne były tylko w serwisie. Co do grzejących się procesorów.... to dziwne bo ja mam dziadka i nic się nie grzeje ( po wyczyszczeniu). Zawsze można kupić podkładkę pod lapka z wentylatorami - koszt mały a przydaje się. Najważniejsze że nie sypią się jak sony, sharp, toshiba. Nie ma problemów z matrycami.

Jeśli chodzi o obudowę, to trochę siadła z czasem użytkowania - nowa była jak najbardziej ok :good: Oglądałem go kilka godzin i bawiłem się nim w kuplaptopa.pl we Wrocławiu :wink4: Pryz okazji godny polecenia salonik :hi:

Co do grzania się procka, to jak kupowałem to w Polsce było dopiero kilku użytkowników tego modelu i mało ludzie wiedzieli - ogólnie i tak jestem bardzo zadowolony z niego, pomimo wszelkich przypadłości.

Ochłodzić się za bardzo nie daje podkładką, ale mam 9-celową baterię i stoi wysoko, a nie przylega do stolika.

Wentylatory są słabo jakoś dopracowane i furczą co jakiś czas na full nawet przy niewielkim obciążeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj Vostro 1500 mam juz go 3 latka, ma magnezową obudowe,mozna walic i nic sie z nia nie stanie

takze polecam zobaczyc lapka i przetestowac przed kupnem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna walic i nic sie z nia nie stanie

Bardzo chętnie to uczynię... oczywiście na Twoją odpowiedzialność :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam DELL'a XPS M1530 i odradzam tego lapka. Grzeje się, wali prądem po rękach i obudowa się utlenia. Natomiast miałem okazję pracować na DELL'u VOSTRO 3500 i mogę go w zupełności polecić. Bardzo fajny laptop, całkiem niezła wydajność (i5, GeForce 512MB, 4GB RAM) i co jest wielkim plusem matowa matryca.

Jeżeli zależy ci na długiej pracy na baterii to możesz sobie zakupić IBM w klasycznej obudowie i będziesz z niego zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...