Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] ABS problem po wymianie przegubów


wosiek

Rekomendowane odpowiedzi

witam

po wymianie przegubów i tylnego tłoczka przy zacisku abs włącza się jadąc nawet na 1 biegu bez gazu..

hamulce zostały odpowietrzone,zapewne tak jak u innych jest to czujnik abs lecz w moim przypadku vag nie pokazuje żadnych błędów,na zegarach nie wyświetla się żaden komunikat

dzieje się to tylko przy bardzo małej prędkości,gdy jade szybko hamulce działają bardzo dobrze. Wczoraj podjeżdzająć pod garaż wcisnąłem hamulec i na samej górze zaciął się tak jakby już się włączył abs i nie mogłem wcisnąć go no i uderzyłem w drzwi :confused4:

nie z dużą prędkością ale metalowe drzwi się wygieły...

proszę o pomoc bo strach jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij VAGa dośc precyzyjnie powie co i jak następnie wykasuj błędy. Prawdopodobnie któryś z czujników może wymagać wyczyszczenia. Warto też przyjrzeć się tarczkom ABS na tyle - może podrdzewiały szczelinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież pisałem że na Vagu nie ma żadnych błędów.

VAG to nie tylko błędy zapisane w sterowniku :bicz3: !!! Tego nie można nazwać diagnostyką.

Istnieje coś takiego jak wartości rzeczywiste odczytywane przy pomocy różnych urządzeń.

Tak się składa, że ten system bardzo ładnie pokazuje prędkość obrotową poszczególnych kół i na ich podstawie wprawny mechanik będzie wiedział bardzo dużo o sposobie naprawy i o tym co trzeba dalej zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docisnij czujnik glebiej koronki przegłubu...Byle nie za gleboko,mialem to samo jak sie hamowalo bylo ok ale jak jechalo sie ok 5-10km/h i hamowalo zalaczal sie abs...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szoguno

odniosłem się wyłącznie do wypowiedzi adadur'a o wykasowaniu błędów,dobrze wiem że diagnostyka to nie tylko błędy zapisane w sterowniku;)

orientujesz się może czy w vagu da się odczytać te wartości dla poszczególnych kół??

pokombinuje dziś z tymi czujnikami,ew. wyciągne jakoś i sprobuje wyczyścić,

przed wymianą nie było tego problemu więc innej przyczyny jak czujniki nie powinno być... [br]Dopisany: 11 Styczeń 2008, 01:13 _________________________________________________dziś w czasie jazdy zapaliła mi się kontrolka esp i abs więc było wiadomo że będą jakieś błędy na vagu, podłączyłem vaga i coś z tylnym prawym czujnikiem

więc już jest jakaś podpowiedz co to może być[br]Dopisany: 11 Styczeń 2008, 12:21 _________________________________________________hamulce zrobione,tak jak pokazał vag, tylny czujnik przeczyściłem,dobiłem i gitara :)

temat można zamykać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie zdążyłem ci odpisać. VAG pokzauje prędkości poszczególnych kół w bloku wartości mierzonych. Działa to chyba do 25 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zdązyłem znaleźć ale dzięki :)

ciekaw jestem co znalazłeś....

Wczoraj czytałem posta jak szukałem informacji konkretnej i ktoś sie chwalił, że "zrobił"

Ale już nie był łaskaw napisać jak...

Przypominam, to forum gdzie wspólnie sobie pomagamy. A nie call-center...

Przecież możesz pomóc komuś...

pre_pl

przecież napisałem jak to zrobiłem, wyjełem czujnik,przeczyściłem i włożyłem na miejsce

a znalazłem w vagu odczyt prędkości z poszczególnych kół chociaż do niczego mi się to nie przydało... ale dla inf. jest to jakiś początkowy kanał,nie pamiętam dokładnie... szoguno napewno wie dokładnie który kanał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...