Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] Problem z szybkosciomierzem w A4 1.6 1998r.


dax6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie i przedstawiam problem.

Wskazowka szybkosciomierza skacze od zera do 140 km/h. Kiedy nacisne w czasie jazdy hamulec , to uspokaja sie i pokazuje wlasciwa predkosc.

Probowalem tez mocno walnac w kokpit nad wskaznikami i tez zalapuje.

Moze ktos mi podpowie o co chodzi. Mam wymienic predkosciomierz , czy szukac innej przyczyny. Ma zrywy , ze pokazuje ok. Skocze na jakiejs nierownosci i znow to samo. Rece opadaja i wkurza mnie to.

Pomozcie koledzy rozwiklac ta usterke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem to samo . Tylko VAG ,a mi padła skrzynia i po wymianie na inną wróciło do normy :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze go ktos krecil i zostawil blad ..? Ciekawe czy taki blad mozna usunac[br]Dopisany: 10 Styczeń 2008, 21:02 _________________________________________________zamowilem ringi do tacho i moze bedzie okazja rozebrac ten licznik i przeczyscic. Moze jakas kostka nie kontaktuje i po stuknieciu zaskakuje na chwile.. To sie okaze po rozebraniu. Zaczynam sie uczyc jazdy patrzac na obrotomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy. Myślę że pierwszym krokiem będzie sprawdzenie czujnika prędkości, znajduje się w skrzyni biegów. U mnie okazało się że jest uszkodzony, można było go bez problemu wyciągnac(rozpadł się na dwie części). Cała sprawa zamknęła się w 50 zł(częśc+wymiana). W sumie można to zrobic samemu, odkręca się zbiorniczek płynu chłodzącego i spokojnie można się tam dostac. Więc za nim zaczniesz wyciągac licznik sprawdź najpierw licznik, myślę że tą operację szybciej wykonasz. Zawsze możesz jeszcze zaincjowac działanie czujnika(to jest kontrakton, wiem bo prawie tak mi się rozwalił że było widziec) tylko nie znam częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calkiem mozliwe , ze to jestnaped ze skrzyni uszkodzony.

Wczoraj zaobserwowalem nowe zjawisko. Jechalem w nocy i bylo bardzo cichutko. Slyszalem , ze kiedy prztyknie jakis przekaznik gdzies po lewej stronie konsoli, to zaskakuje licznik. I tak bylo za kazdym razem. Prztyk , i dziala. Czy do licznika jest jakis przekaznik ? Moze gdzies w skrzynce bezpiecznikow ??? Jednym slowem cos gdzies zaskakuje i wtedy dziala, ale co to zabijcie a nie powiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...