Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Jak włączać klimę bez wentylatora?


MICKY74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niestety nie udało mi się załatwić sterownika wentylatora, przez co wentylator nie obraca się ...a jutro muszę jechać w trasę ... Podpowiedzcie, jak mam załączyć klimatronic (w pozycji ECON?) lub czy mam jechać z przyciskiem WYŁ., bo nie chciałbym nic zepsuć ... a boję się, żeby mi się znów przewody od klimy nie zalodziły.... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trasie możesz spokojnie podrózować z załączoną klimą bez wentylatora, pęd powietrza zapewni wystarczający odbiór ciepła z wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trasie możesz spokojnie podrózować z załączoną klimą bez wentylatora, pęd powietrza zapewni wystarczający odbiór ciepła z wymiennika.

No dobra - a jak wjadę do miasta, to jak ją wyłączać - całkiem na off?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem na off nie ma sensu, po co pozbawiać się nawiewu? Wystarczy, że wyłączysz sprężarkę wciskając ECON i po sprawie, klima nie pracuje, a jeżeli nie będzie bardzo gorąco ani kilometrowego korka to w ogóle bym nic nie wyłączał :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem na off nie ma sensu, po co pozbawiać się nawiewu? Wystarczy, że wyłączysz sprężarkę wciskając ECON i po sprawie, klima nie pracuje, a jeżeli nie będzie bardzo gorąco ani kilometrowego korka to w ogóle bym nic nie wyłączał :wink4:

dzięki wielkie - tylko jeszcze jedno mnie niepokoi... Usterka (przestał działać sterownik wentylatora) przydarzyła mi się, jak wracałem z Zakopanego ... po przejechaniu ok. 3 godzin., klima załączyła się na ECON i przestało wiać mimo włączonych nawiewów (obroty prawie na max)... Jak dojechałem do domu, po paru godzinach odpoczynku pod samochodem znalazłem kałużę wody ... dużo więcej niż zwykle ... Jak teraz będę jechał na włączonej klimie, nie powtórzy mi się to przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie w układzie wzrosło tak bardzo, że klimę rozłaczył czujnik wysokiego ciśnienia żeby zapobiec rozsadzeniu układu w najsłabszym punkcie z powodu przeładowania. Do tego zalodziło parownik, stąd brak przepływu powietrza i kałuża wody pod autem, lód musiał się rozpuścić. Jeżeli nie będzie bardzo ciepło i nie będziesz klimy mocno obciążał od biedy można jechać. Jeżeli trafisz na upał albo korki to lepiej włącz econ, takie przeładowanie nie jest dla układu zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie - tylko jeszcze jedno mnie niepokoi... Usterka (przestał działać sterownik wentylatora) przydarzyła mi się, jak wracałem z Zakopanego ... po przejechaniu ok. 3 godzin., klima załączyła się na ECON i przestało wiać mimo włączonych nawiewów (obroty prawie na max)... Jak dojechałem do domu, po paru godzinach odpoczynku pod samochodem znalazłem kałużę wody ... dużo więcej niż zwykle ... Jak teraz będę jechał na włączonej klimie, nie powtórzy mi się to przypadkiem?

A nie wyciekł Ci przypadkiem płyn chłodniczy? Sprawdź stan. Jak mi nie chodziły wentylatory, to wywalało płyn korkiem - okazało się, że walnięty był regulator temperatury (aka termostat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wszystko jest - zimne powietrze dmucha, nawet szron wychodzi na początku przez nawiewy po włączeniu nadmuchu na maxa ... potem dmucha dość mocno, tyle że po jakimś czasie coś zatyka cały układ i ledwo wieje na maxa .... bez względu czy dam ciepło czy zimno... Dziś przejechałem 200km na ECON i tak zatkało układ po ok. 100 km... Nie wiem, o co tu chodzi ....mam nadzieję, że to tylko ster wentylatora ...pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiegoś powodu ulega zalodzeniu parownik, dlatego coraz słabiej wieje. Dziwi mnie tylko dlaczego również na ECONie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Dziś mam trasę do Wawy, na alllegro znalazłem w Bydgoszczy ten sterownik - nie wiecie, kto mi tam jest w stanie wlutować? Pozdro[br]Dopisany: 14 Maj 2011, 06:06_________________________________________________:) No i wstawiłem sterownik, wentylator kręci, a problem dalej istnieje .... :( pozdro[br]Dopisany: 16 Maj 2011, 17:55_________________________________________________

Z jakiegoś powodu ulega zalodzeniu parownik, dlatego coraz słabiej wieje. Dziwi mnie tylko dlaczego również na ECONie.

Dowiedziałem się, że ECON nie wyłącza sprężarki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Dziś mam trasę do Wawy, na alllegro znalazłem w Bydgoszczy ten sterownik - nie wiecie, kto mi tam jest w stanie wlutować? Pozdro[br]Dopisany: 14 Maj 2011, 06:06_________________________________________________:) No i wstawiłem sterownik, wentylator kręci, a problem dalej istnieje .... :( pozdro[br]Dopisany: 16 Maj 2011, 17:55_________________________________________________

Z jakiegoś powodu ulega zalodzeniu parownik, dlatego coraz słabiej wieje. Dziwi mnie tylko dlaczego również na ECONie.

Dowiedziałem się, że ECON nie wyłącza sprężarki....

Skąd tatkie rewelacje? Instrukcja mówi jasno: ECON- Wyłaczenie urządzenai chłodzącego. Znam jedną sytuację kiedy klima nie wyłączy się na ECONie, ale to musiałby być zacięty w pozycji otwartej zawór wydajnościowy sprężarki :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Dziś mam trasę do Wawy, na alllegro znalazłem w Bydgoszczy ten sterownik - nie wiecie, kto mi tam jest w stanie wlutować? Pozdro[br]Dopisany: 14 Maj 2011, 06:06_________________________________________________:) No i wstawiłem sterownik, wentylator kręci, a problem dalej istnieje .... :( pozdro[br]Dopisany: 16 Maj 2011, 17:55_________________________________________________

Z jakiegoś powodu ulega zalodzeniu parownik, dlatego coraz słabiej wieje. Dziwi mnie tylko dlaczego również na ECONie.

Dowiedziałem się, że ECON nie wyłącza sprężarki....

Skąd tatkie rewelacje? Instrukcja mówi jasno: ECON- Wyłaczenie urządzenai chłodzącego. Znam jedną sytuację kiedy klima nie wyłączy się na ECONie, ale to musiałby być zacięty w pozycji otwartej zawór wydajnościowy sprężarki :mysli:

Może chodzi o to że w tym konkretnym przypadku ECON nie wyłącza i na tym polega awaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Dziś mam trasę do Wawy, na alllegro znalazłem w Bydgoszczy ten sterownik - nie wiecie, kto mi tam jest w stanie wlutować? Pozdro[br]Dopisany: 14 Maj 2011, 06:06_________________________________________________:) No i wstawiłem sterownik, wentylator kręci, a problem dalej istnieje .... :( pozdro[br]Dopisany: 16 Maj 2011, 17:55_________________________________________________

Z jakiegoś powodu ulega zalodzeniu parownik, dlatego coraz słabiej wieje. Dziwi mnie tylko dlaczego również na ECONie.

Dowiedziałem się, że ECON nie wyłącza sprężarki....

Skąd tatkie rewelacje? Instrukcja mówi jasno: ECON- Wyłaczenie urządzenai chłodzącego. Znam jedną sytuację kiedy klima nie wyłączy się na ECONie, ale to musiałby być zacięty w pozycji otwartej zawór wydajnościowy sprężarki :mysli:

Może chodzi o to że w tym konkretnym przypadku ECON nie wyłącza i na tym polega awaria.

Tak pewnie będzie, zagapiłem się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spox - najważniejsze for me, to naprawić w końcu tą klimę ... A jaka może być przyczyna nie wyłączania się sprężarki? ...[br]Dopisany: 16 Maj 2011, 20:03_________________________________________________

Skąd takie rewelacje? Instrukcja mówi jasno: ECON- Wyłączenie urządzenia chłodzącego. Znam jedną sytuację kiedy klima nie wyłączy się na ECONie, ale to musiałby być zacięty w pozycji otwartej zawór wydajnościowy sprężarki :mysli:

No i wszystko stało się jasne ... Serwis klimy bawił się moim Audikiem 7 godzin... Po testach na kompie i sprawdzeniu poszczególnych podzespołów osobno okazało się, że wszystko jest sprawne, ale jakimś cudem do sprężarki nie dochodzą wysyłane przez komputer komendy...przez co pracowała, jak chciała.... Okazało się ... że zostały odwrotnie wetknięte wtyczki: do sterowania elekt. poduszkami silnika? (nie jestem pewien fachowej nazwy) ... i do sprężarki ...

300 zł. - wymiana modułu sterowania wentylatorem,

100 zł. - przemyślenia mechanika

150 zł. - naprawa, okazuje się sprawnego, modułu sterowania (żeby był na zaś)

250 zł. - roboczogodziny serwisanta od klimatyzacji

GRATIS - przełożenie wtyczki ...

A wszystko to, bo jeden mechanik w warsztacie, gdzie robiłem inne rzeczy, źle podłączył końcówki... wrrrr......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Okazało się ... że zostały odwrotnie wetknięte wtyczki: do sterowania elekt. poduszkami silnika? (nie jestem pewien fachowej nazwy) ... i do sprężarki ...

[...]

A wszystko to, bo jeden mechanik w warsztacie, gdzie robiłem inne rzeczy, źle podłączył końcówki... wrrrr......

Takiego rozwiązania problemu bym się nie spodziewał... Ciekawe jest to, że wogóle udało mu się te wtyczki zamienić - zazwyczaj jest tak jak w kompie - jest jedno jedyne miejsce, gdzie daną rzecz możesz wpiąć. No chyba, że na siłę :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wypadało by wziac rachunek i jechać do tego pseudo mechanika po zwrot 8 stów,za to tylko że odwrotnie wpiał wtyczke :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pogratulować mechanikowi lotności :shocked: dobrze, że nic w układzie nie wywaliło od nadmiernego ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pogratulować mechanikowi lotności :shocked: dobrze, że nic w układzie nie wywaliło od nadmiernego ciśnienia.

z tymi wtyczkami to jak w dowcipie.

Postawiono przed 10 policjantami takie zabawki gdzie element o odpowiednim kształcie trzeba włożyć w odpowiedni otwór.

wszyscy włożyli te elementy. wyniki badania:

3 policjantów wykazało się nie zwykłą inteligencją

7 niespotykaną siłą

:polew:

Pogratulować mechanikowi niespotykanej siły :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...