Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Po czym poznać ze poducha pod silnikiem poszła


adik1983

Rekomendowane odpowiedzi

Szarpie przy ruszaniu :hi: Mechanik sprawdzał to mi to tak : nacisnął hamulec i na jedynce puszczał sprzęgło tak żeby szarpnęło silnikiem. Jak poducha nie trzyma to ma być stuknięcie. Może być też widoczne, że coś z niej wyciekło. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasami nic nie widac i nic nie zrobisz !!

Trzeba wymienic i tyle , tylko oryginał !!!

Zero lemforderów , febi , corteco czy innego gów...a !!!!

Poduszki muszą być oryginalne , ja kupiłem corteco i teraz pluje sobie w brodę jakie gówno robią a zeby było smiesznie ta firma nie robi poduszek do mojego auta a w sklepie gadali ze tak . Wiec ostrzegam !!! Ja nie posłuchałem kolegów z forum i MAM !!!

A co sie dzieje z twoim autem ze pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jade i przyśpieszam to wyczuwalny jest rezonans na wydechu

przenosi sie na bude no i przy odpalaniu potrząsnie budą troszke

moze sie myle i to nie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak miałem w przedziale 1800-2000 obrotów nie jezdziłem bo mnie to wkur...o , raczej poduszki wg mnie ,

ale przyczyn jest wiele i nikt ci dokładnie nie powie . U jednego to poduszki u drugiego złącze elastyczne a u trzeciego dwumasa lub pompki , jeszcze moze byc to skrzynia lub poduszka pod nią . Ja wymieniłem poduszki i pomogło . A poduszki tanie nie są 800 zł w ASO . [br]Dopisany: 15 Maj 2011, 18:04_________________________________________________Najgorsze jest to ze jak nie wymienisz nie bedziesz na 100 % pewien . Jak bys miał gdzies zamienic na chwile poduszki z innego auta , wtedy moze bys rozwiązal problem czy to poduchy czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj tak zaciągnij ręczny jedynka i delikatnie popuszczaj na sprzęgle a druga osoba niech patrzy pod maską czy silnik podrywa do góry z którejś strony bardziej tam gdzie będzie go podrywało poduszka do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jade i przyśpieszam to wyczuwalny jest rezonans na wydechu

przenosi sie na bude no i przy odpalaniu potrząsnie budą troszke

moze sie myle i to nie to

Może być to wina plecionki ale jak masz już uszkodzone złącze to niestety jest to wynik niesprawnych poduszek mimo, że zewnętrznie nie maja żadnych uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasami nic nie widac i nic nie zrobisz !!

Trzeba wymienic i tyle , tylko oryginał !!!

Zero lemforderów , febi , corteco czy innego gów...a !!!!

Poduszki muszą być oryginalne , ja kupiłem corteco i teraz pluje sobie w brodę jakie gówno robią a zeby było smiesznie ta firma nie robi poduszek do mojego auta a w sklepie gadali ze tak . Wiec ostrzegam !!! Ja nie posłuchałem kolegów z forum i MAM !!!

A co sie dzieje z twoim autem ze pytasz?

Jeżeli nie Lemforder to co proponujesz? Z tego co się orientuję to Lem siedzi oryginalnie, ale niestety jest już nieosiągalny do kupienia. Podobno wycofali się z produkcji.

jak poznam czy mam sprawną poduchę pod silnikiem

Wsiadasz do auta, podnosisz maskę, zaciągasz ręczny i na jedynce ruszasz, ktoś musi obserwować czy silnik nie zrywa się za mocno do góry. Wjeżdżasz na kanał, łomek w dłoń i podważasz silnik, poduszki mają w sobie olej, jak będzie zerwana to będzie nim zalana, choć nie zawsze widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasami nic nie widac i nic nie zrobisz !!

Trzeba wymienic i tyle , tylko oryginał !!!

Zero lemforderów , febi , corteco czy innego gów...a !!!!

Poduszki muszą być oryginalne , ja kupiłem corteco i teraz pluje sobie w brodę jakie gówno robią a zeby było smiesznie ta firma nie robi poduszek do mojego auta a w sklepie gadali ze tak . Wiec ostrzegam !!! Ja nie posłuchałem kolegów z forum i MAM !!!

A co sie dzieje z twoim autem ze pytasz?

Jeżeli nie Lemforder to co proponujesz? Z tego co się orientuję to Lem siedzi oryginalnie, ale niestety jest już nieosiągalny do kupienia. Podobno wycofali się z produkcji.

Oryginalne poduszki to nie jest produkt lemfordera. Może i lemforder robi takie zamienniki ale poduszki z całego zawieszenia układu napędowego montowane w 99 r. w mojej a4 jak kupione w ubiegłym roku nowe oryginalne nie miały oznaczeń lemfordera a były wykonane przez tego samego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poduchy Corteco. W sobote założyłem obie nowe i jest rewelka, zero telepania budą i kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaliko 44- co do corteco to daj znac w zimie jak beda sie zachowywaly, gwarantuje ze zmienisz szybciutko na oryginały :) W zimę to mi chciał silnik wyskoczyc tak drgał a to dlatego ze guma to dziadostwo nie z tej ziemi i gdy jest mróz to po prostu robi sie sztywna jak stal, powyzej 10 stopni dopiero są ok . Wiec naprawde tylko oryginał serio!!!

Na poduszkach sie nie znam ale corteco do kicha i nie polecam.

Tez nie sluchałem chłopów na forum i kupilem corteco zamiast oryginałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guma wydaje się być miękka i w miarę elastyczna. Corteco robi poduchy np do Forda na pierwszy montaż. Może akurat trafiłeś na jakieś felerne. Te zamienniki co miałem teraz wytrzymały od sierpnia zeszłego roku do teraz i były twarde latem i zimą. Straszny syf z pod marki no name.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wejść pod samochód i zobaczyć własnymi oczami. Albo będzie wycieknięty olej albo zwyczajnie będzie zgruchotana któraś. Można zawsze zrobić myk i pojechać do mechaniora niech zobaczy. Za samo zobaczenie nie weźmie nic albo z 10zł. Poduszki można spróbować oryginały z demontażu. Trzeba tylko dobrze je oglądnąć dookoła czy nie są uszkodzone. Ja płaciłem po dzwonie 50zł/sztuka a wymieniałem wszystkie chyba. Objawy miałem takie że przenosiło wibracje na kabinę, trochę to brzmiało jak walnięty wydech. Dodatkowo przy gaszeniu silnika nim kołysało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj wymienione sprzęgło i auto jak nowe. Szarpało przy ruszaniu, czym zimniej tym mocniej. Jeden mechanik już chciał wymieniać poduchy :naughty: ale na szczęście pojechałem do drugiego. U mnie na pedale dało się wyczuć bicie sprzęgła, dlatego zacząłem od wymiany owego. Obiawy jednak były jak przy padniętych poduchach :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaliko44 - mam nadzieje ze twoje poduchy bedą zachowywaly sie w zimę ok, bo ja nie miałem tak miło:(

Ale po własnych doświadczeniach nie kupię juz zamiennika poduszki . A tych ze sklepu co mi polecili te poduchy i co niby ta firma robi te poduchy do mojego auta to bym lał po głowie młotkiem az by coś w koncu sie nauczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się pod temat. Wiecie może czy poduszka lemforder lewa i prawa ma ten sam nr. bo nie chce przepłacać za tom śmieszną gumową osłonkę co jest na prawej poduszce 50zł (1.9 tdi AHU)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...