Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Sygnał do alarmu


wiesgaj

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej A4 jest fabryczny autoalarm z centralnym.Przy zamykaniu migają światełka 1X a przy otwieraniu 2X.Tylko trzeba się temu przyglądać.

Czy można by było i jak zamontować jakiś biper który dawał dźwięk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz dźwięku przy zamykaniu to można zmienić kodowanie modułu komfortu tak, aby dawał głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/audiB6.html sprawdź tutaj na rosstechu w Central Convenience Controller Coding, na pewno znajdziesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz kodowanie w Module Komfortu :) w zaleznosci co masz to zliczasz

Wybieramy opcję CODING 07 (aby aktywować dane funkcje dodajemy do siebie poniższe wartości i ich sumę zapisujemy jako kodowanie sterownika):

+1 – aktywacja alarmu (wersja dla UK i Irlandii)

+2 – potwierdzenie aktywacji/deaktywacji alarmu przez odpowiednią sygnalizację diody w drzwiach kierowcy

+4 – selektywny centralny zamek (podczas otwierania auta z pilota, jedno naciśnięcie przycisku otworzy tylko drzwi kierowcy, klapkę wlewu paliwa i wyłączy funkcję SAFE - drugie naciśnięcie otworzy pozostałe drzwi oraz odblokuje zamki maski i bagażnika)

+8 – aktywacja alarmu

+16 – blokada zamka klapy bagażnika po przekroczeniu 5km/h (zamek odblokuje się automatycznie po zwolnieniu poniżej 5km/h)

+32 – blokada zamków wszystkich drzwi po przekroczeniu 10km/h (zamki zostają otwarte dopiero po wyjęciu kluczyka z zapłonu, bądź przez manualne otworzenie drzwi przy pomocy przycisków zamka centralnego w tapicerce drzwi kierowcy)

+64 – aktywacja dodatkowych funkcji modułu komfortu (możliwość otwierania/zamykania szyb oraz szyberdachu przy pomocy zamka w drzwiach i pilota)

+128 – pojazd z kierownicą po lewej stronie

+256 – aktywacja czujników zbicia tylnych bocznych szyb (tylko dla nadwozia Avant wyposażonego w fabryczny alarm)

+512 – potwierdzenie udanego zamknięcia wszystkich zamków przy pomocy pilota przez pojedyncze mrugnięcie kierunkowskazami

+1024 – dodatkowe potwierdzenie aktywacji alarmu przez pojedynczy sygnał dźwiękowy z syreny alarmu

+2048 – zasady dot. zasilania podnośników szyb (po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki podnośniki szyb będą zasilane jeszcze przez 10 minut lub do czasu aż nie zostaną otwarte drzwi)

+4096 – dodatkowe funkcje przeciwwłamaniowe W przypadku otwierania auta kluczykiem zostaną odblokowane tylko drzwi kierowcy, pozostałe drzwi i zamki zostaną odblokowane po włączeniu zapłonu. W przypadku gdy auto posiada fabryczny alarm po otwarciu drzwi kierowcy kluczykiem – zapłon musi zostać włączony w ciągu 15 sekund (w przeciwnym przypadku nastąpi wyzwolenie alarmu).

+8192 – wyłączenie funkcji SAFE (tylko dla USA i Kanada – wersje samochodów przeznaczone na ten rynek mają tylko jeden silnik w zamku, pozostałe auta mają dwa – jeden zamyka zamek a drugi aktywuje funkcję SAFE czyli brak możliwości odblokowania auta z wewnątrz - włącznik w tapicerce drzwi kierowcy - po zamknięciu samochodu pilotem lub kluczykiem)

+16384 – informacja dla silników szyb o zamontowanych szybach dwuwarstwowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedź .

Jutro spróbuję. Może ktoś jeszcze wytłumaczyć co to jest drugi silniczek w zamku (SAFE).Bo moja książka jest po Holendersku. Jak to działa w praktyce.[br]Dopisany: 15 Maj 2011, 20:10_________________________________________________No i próbowałem i na tym się skończyło.Żadnych zmian. Dodatkowo chciałem zamykanie szyb z pilota no i porażka.

A to fotki .[br]Dopisany: 16 Maj 2011, 14:04_________________________________________________

Beznazwy_3.jpg

Beznazwy_1.jpg

Beznazwy_2.jpg

[br]Dopisany: 16 Maj 2011, 14:19_________________________________________________I co tu robię nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz bledy teraz ? syrene alarmu masz z tylu w bagazniku mzoe cos z nia nie tak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się:

Mam dwa pola SOFTWARE CODING i WORKSHOP. W SOFTWARE CODING - zmieniam wartość a w WORKSHOP- obecna konfiguracja??

Więc jeśli chce włączyć opcje (mam alarm fabryczny):

+2 – potwierdzenie aktywacji/deaktywacji alarmu przez odpowiednią sygnalizację diody w drzwiach kierowcy

+4 – selektywny centralny zamek (podczas otwierania auta z pilota, jedno naciśnięcie przycisku otworzy tylko drzwi kierowcy, klapkę wlewu paliwa i wyłączy funkcję SAFE - drugie naciśnięcie otworzy pozostałe drzwi oraz odblokuje zamki maski i bagażnika)

+8 – aktywacja alarmu

+32 – blokada zamków wszystkich drzwi po przekroczeniu 10km/h (zamki zostają otwarte dopiero po wyjęciu kluczyka z zapłonu, bądź przez manualne otworzenie drzwi przy pomocy przycisków zamka centralnego w tapicerce drzwi kierowcy)

+64 – aktywacja dodatkowych funkcji modułu komfortu (możliwość otwierania/zamykania szyb oraz szyberdachu przy pomocy zamka w drzwiach i pilota)

+512 – potwierdzenie udanego zamknięcia wszystkich zamków przy pomocy pilota przez pojedyncze mrugnięcie kierunkowskazami

+1024 – dodatkowe potwierdzenie aktywacji alarmu przez pojedynczy sygnał dźwiękowy z syreny alarmu

+2048 – zasady dot. zasilania podnośników szyb (po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki podnośniki szyb będą zasilane jeszcze przez 10 minut lub do czasu aż nie zostaną otwarte drzwi)

Spisuję sobie oryginalny kod w razie czego i nie patrząc dalej na niego sumuję to co wyżej i wpisuje w SOFTWARE CODING?? Przepraszam za może banalne pytanie ale nie chce nic popsuć czy wyłączyć przez przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syrena działa sprawna bo wyje jak uruchomię alarm. [br]Dopisany: 16 Maj 2011, 15:47_________________________________________________A tak w ogóle to gdzie jest ten alarm w moim samochodzie.[br]Dopisany: 16 Maj 2011, 15:52_________________________________________________Co oznaczają te + .A jeśli jest kod np. +2 to wpisujemy go do WorkShop Code dopisując 4 zera np.00002 i dalej (Do It!).

Dobrze kombinuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm masz w Module Komfortu :) Ten + znaczy dodawanie wszystkich konfiguracji jakie masz w aucie i sumujac kodujesz sterownik ( Modul Komfortu )

Tam gdzie macie SOFTWARE CODING i tylko tam wpisujecie zsumowane wartosci :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wszystko po......łem.

Więc tak mam obecnie 06730. Dodaję do tego np.2 i wpisuję w Software Coding 06732. Następnie ten mój sygnał 1024 to mamy 07756,dalej zamykanie szyb z pilota to 64 i wpisujemy 07820.

Czy teraz dobrze. Sory że nudzę ale nigdzie nie ma tego opisane szczegółowo.

[br]Dopisany: 16 Maj 2011, 16:36_________________________________________________A jest możliwość sprawdzenia jakie kody są już wpisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście czytałem te posty ale tam pisze jak wszędzie sumuje się kody i wpisuje i tyle. Bądź teraz mądry co się sumuje i gdzie wpisuję.

A odpowiesz czy dobrze napisałem poprzedni post.[br]Dopisany: 16 Maj 2011, 16:46_________________________________________________Albo krok po kroku jak krowie na granicy.

Prosił bym bardzo. :notworthy:[br]Dopisany: 16 Maj 2011, 16:49_________________________________________________Widzę że będę musiał mocniej błagać.

:notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się:

Mam dwa pola SOFTWARE CODING i WORKSHOP. W SOFTWARE CODING - zmieniam wartość a w WORKSHOP- obecna konfiguracja??

Więc jeśli chce włączyć opcje (mam alarm fabryczny):

+2 – potwierdzenie aktywacji/deaktywacji alarmu przez odpowiednią sygnalizację diody w drzwiach kierowcy

+4 – selektywny centralny zamek (podczas otwierania auta z pilota, jedno naciśnięcie przycisku otworzy tylko drzwi kierowcy, klapkę wlewu paliwa i wyłączy funkcję SAFE - drugie naciśnięcie otworzy pozostałe drzwi oraz odblokuje zamki maski i bagażnika)

+8 – aktywacja alarmu

+32 – blokada zamków wszystkich drzwi po przekroczeniu 10km/h (zamki zostają otwarte dopiero po wyjęciu kluczyka z zapłonu, bądź przez manualne otworzenie drzwi przy pomocy przycisków zamka centralnego w tapicerce drzwi kierowcy)

+64 – aktywacja dodatkowych funkcji modułu komfortu (możliwość otwierania/zamykania szyb oraz szyberdachu przy pomocy zamka w drzwiach i pilota)

+512 – potwierdzenie udanego zamknięcia wszystkich zamków przy pomocy pilota przez pojedyncze mrugnięcie kierunkowskazami

+1024 – dodatkowe potwierdzenie aktywacji alarmu przez pojedynczy sygnał dźwiękowy z syreny alarmu

+2048 – zasady dot. zasilania podnośników szyb (po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki podnośniki szyb będą zasilane jeszcze przez 10 minut lub do czasu aż nie zostaną otwarte drzwi)

Spisuję sobie oryginalny kod w razie czego i nie patrząc dalej na niego sumuję to co wyżej i wpisuje w SOFTWARE CODING?? Przepraszam za może banalne pytanie ale nie chce nic popsuć czy wyłączyć przez przypadek.

Kolego przeczytaj to. Kolega wrclaguna potwierdził to co napisałem czyli masz całą instrukcje. Spisz sobie obecny kod w razie czego. idziesz przez cały spis listy i dodajesz do siebie wartości które chcesz mieć w swoim module komforu (tak jak ja wybrałem). Wynik wpisujesz w SOFTWARE CODING i klikasz DO IT. Sprawdzasz czy wszystko działa. Jesli nie przywracasz kod sprzed zmiany i szukasz błędu. Ja w tym wiem wszystko.

Zapytam tylko czy jest możliwość odczytu z kodu ori jakie funkcje są włączone??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcę dodać tylko np. kod 4 a przyjmowane są tylko 5 cyfrowe liczby?

To co wtedy.

kalkulator i sumujesz :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodziło mu o to że jesli wyjdzie mu kod czterocyfrowy a trzeba podać pięcio to co wtedy. Wtedy Stawiasz na pierwszym miejscu 0.[br]Dopisany: 16 Maj 2011, 22:35_________________________________________________Powiedzcie mi czy sumując sobie nowy kod trzeba brać pod uwagę:

+128 – pojazd z kierownicą po lewej stronie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie i o to +128 wychodziło mi za wiele obecne ori kodowanie. Rozszyfrowałem cały kod :D Dzięki wielkie za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...