Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Jak zmienić dawkę paliwa ??


leoncjo

Rekomendowane odpowiedzi

Spanky kiedyś napisał:

wybieramy 1-engine

11 login i tu wpisujemy zaleznie od silnika 12233 (napewno pasuje do wszystkich na VP-37)

10 adaptacja

W adaptacji zaczynamy od :

1. wplywa na dawke paliwa na wolnych obrotach i czym jest mniejsza (wtedy dostaje wiecej paliwa)tym auto szybciej sie zbiera i lepiej reaguje na dodawanie gazu, nalezy pamietac aby nie ustawiac mniejszej niz 2,2 mg

2. ustawiamy wolne obroty silnika

3. wspolczynnik wypelniania EGR (podajac graniczne wartosci mozna go wylaczyc calkowicie)

4. nie

5. dawka startowa ma wplyw na uruchamianie silnika i w tym przypadku czym mniejsza tym dostaje wiecej paliwa

Po wejściu w odpowiednią opcję w VAG: Adaptation grupa 1 pokazuje się wartość 32768. W moim silniku dawka optymalnie powinna wynosić około 3 mg/skok w tej chwili mam 2,2 mg/skok i chciałbym ją zmienić tylko jak??

I tu mam pytanie: jak wartość 32768 przekłada się na 3 mg/skok, co i jak trzeba wpisać żeby zmienić dawkę, proszę o podpowiedź nie chce nieczego popsuć. Czy należy edytować wartość 32768, jak tak to o ile i w którą stronę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw to 2.2 mg ...

a jak juz sie uprzesz to zmieniaj wartosci co 18-20 [jak dobrze pamietam] i bedziesz wiedzial jak sie zmienia dawka ....

raz zmien na :"+" potem na "-" i bedziesz wiedzial w ktora strone ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba puknąc młotkiem w nastawnik na pompie jeśli sie juz regulacja na vagu skończyla

musisz miec specjalny klucz zeby popuscic śrube na nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem u siebie zwiększyć dawkę paliwa, ale udało mi się obniżyć parametr tylko do wartości 4,2mg/skok. Jak wpisywałem większą wartość np 32790 to automatycznie ustawiało max 32784...

Zakres VAGa widocznie pozwala tylko na taką zmianę.

Musisz ruszyć nastawnikiem pompy żeby to zmienić teraz.

Tylko ustaw najpierw w VAGu poprzednią wartość czyli 32768.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...