Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Roleta na szybę boczną z tyłu B6/B7 - co polecacie?


dj_bobo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.

Urodziła mi się niedawno córa :) zatem muszę pomyśleć o zabezpieczeniu jej przed słońcem w aucie. Roletę na tylną szybę już kupiłem i zamontowałem. Udało mi się kupić oryginał Audi w przystępnej cenie na Alledrogo. Jednak rolety na szyby boczne ORI są cholernie drogie w ASO (460zł/kpl) stąd pytanie, czy macie jakieś ciekawe tańsze roletki boczne do polecenia? Jest tego mnóstwo na Allegro, ale ciężko mi wybrać. Chciałbym coś porządnego, ale w sensownej cenie. Dobrze by było gdyby można było spokojnie opuścić szybę bez zerwania rolety. Oklejanie szyb folią nie wchodzi w grę. Wiem, że to sensowne rozwiązanie, ale u mnie odpada.

Proszę o linki do konkretnych rolet, które warto kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same roletki na pewno nie zasłonią słońca w 100% ja u siebie mam zaciemnione folia w 30% dodatkowo kupione zasłonki i też jak mocno słonko grszeje to razi malutka. wiec pozostaje ściemnienie szybek na bardzo ciemne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz cos takiego to lepsze beda ori roletki. Polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o ori w ASO i dostałem odpowiedź: 460zł/kpl. Nie no, jak dla mnie to jakieś przegięcie. To tylko roletka! Kupiłem ORI na tylną szybę, o tutaj (jest tam nawet 3. zdjęcie po montażu w moim aucie i dałem pozwolenie na użycie zdjęcia przez sprzedawcę ;) ):

http://allegro.pl/roleta-na-tylna-szybe-audi-a4-sedan-8e0-064-360-i1618800959.html

Tyle mogę zapłacić za dużą tylną ORI, ale nie 460zł, za jakieś boczne. A może źle szukam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje rolety zintegrowane z boczkiem. Dla mnie najlepsza opcja, gdyz po zlozeniu nic nie widac. Tuje dobrze widac

http://www.bye-clan.neostrada.pl/A4K/storyline/rolo1.JPG

http://www.bye-clan.neostrada.pl/A4K/storyline/rolo2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne są. To te drogie oryginały?

Wydaje mi sie ze nie, bo w ASO mozesz dokupic rowniez cos co wczesniej zaprezentowales w linku. A te rolety sa zintegrowane z boczkiem, wiec na pewno sa duzo drozsze. Na allegro dzisiaj przegladalem boczki i nie bylo nic z roletami :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie - super sprawa tylko ze boczki kupilem od sedana a mam avanta i male bubu :wallbash: :wallbash:

Ale daje rade :tongue4:

Jak by ktos mial tez podobny problem to mozemy sie wymienic, lub moge odsprzedac a ja kupie sobie takie jak maja byc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe boczki masz, Rpalka? Czy tylko samą górę z otworem?

Oprocz boczkow bedziesz potrzebowal mocowanie (4x haczyki, sruby i podkladki) z ASO. Koszt to okolo 100PLN za komplet na 2 okna(jesli dobrze pamietam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli inne boczki potrzebne? Za droga impreza jak dla mnie, niestety.

boczki są te same jedynie sama roleta jest w sedanie inna niż w Avancie [br]Dopisany: 23 Maj 2011, 17:16_________________________________________________

mocowanie (4x haczyki, sruby i podkladki) z ASO. Koszt to okolo 100PLN za komplet na 2 okna(jesli dobrze pamietam).

haczyk 11,51 zł sztuka

podkładka 2,29 zł sztuka

blachowkręt 0,46 zsztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczki z roleta sa inne niz te bez rolet - gorna czesc

A na wymiane mam sam wklad - rolete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, jakiś niekumaty chyba jestem. Pytanie moje brzmi: czy muszę wymieniać cały boczek, czy wystarczy, że znajdę tylko górną część boczka z wycięciem na roletkę i oczywiście w środku roleta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej znajdziesz cały boczek

Ja mam niebieski środek i znalazłem (tzn znalazł mnie :decayed:) niebieski środek w skórze :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wymienić cały boczek bo górna część jes inaczej wyprofilowana i jest zgrzana z boczkiem wg mnie sporo roboty ale bart-s o ile się nie mylę dokładał samą górę z roletą ,mi się udało dorwać na allegro 2 boczki z roletą za 200zł komplet w bdb stanie a jeśli koniecznie chcesz tanio to kup sobie na przyssawkę tylko okna w czasie jazdy nie uchylaj ci uciekną :polew: mi wywiało obydwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę szukał tych na przyssawki lub spinki nakładane na rant szyby. Dzisiaj podjadę do sklepu Smyk, może będą mieli tam coś porządnego, bo na Allegro w tym wymiarze szer. 54cm nie ma dużego wyboru.

Boczki z roletami są PRO, ale co zrobię ze swoimi, które mam w stanie idealnym i idealnie pasują do wnętrza? Odpuszczam. Szukam zwykłej taniej roletki, którą najwyżej mi wywieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...