Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Luzy na torsenie???


Szymon51

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę was o pomoc bo nie wiem co już mam robić. Puszczając sprzęgło na niskich biegach słyszałem stuki w tylnym moście, więc pojechałem mechanika aby mi to naprawił lub powiedział com jest do wymiany. Mechanik zmniejszył mi ten luz i powiedział że most nadaje się na żyletki i jak najszybciej należy go wymienić. Dzisiaj wymieniłem na drugi most który był w świetnym stanie, miał delikatny luz ale ledwo wyczuwalny chyba każdy mechanizm różnicowy mały luz. Jakie było moje zdziwienie gdy odkręciłem mój stary most który podobno stukał sprawdzając luz okazało się że niczym nie odbiega od drugiego mostu :shocked:. Sprawdziłem luz na przegubach i pół ośkach, zero żadnego stukania ani luzu. Ale gdy sprawdziłem luz na wale okazało się że obraca się o jakieś 1/3 obrotu. Założyłem oczywiście most ten który kupiłem ale nic się nie zmieniło :(.

Czy to torsen ma takie luzy czy coś innego w skrzyni?

Czy da to się naprawić czy tylko wymiana skrzyni?

Panowie pomóżcie bo strasznie mnie te stuki denerwują i boję się że w końcu coś się po sypie :notworthy:.[br]Dopisany: 22 Maj 2011, 17:23_________________________________________________Naprawdę nikt nie może mi pomóc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mam to samo. Ale ja olałem ten temat, bo to walka z wiatrakami. Sprawdzałeś taka alu-gumową poduszkę tylnego dyfra? Może naderwana. Kolega ma passka b5 fl 4motion(torsen) i jest faktycznie mniejsze te walniecie ale jest. Zawsze będą stuki. Jak nie na skrzyni,dyfrze, przegubach to w innym elementach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to zmień mechanika :naughty:

Te stuki dochodzą z mocowania tylnej przekładni ( łapy aluminiowo-gumowej )

Ja bym się nie przejmował. Przy umiejętnej jeździe nic nie stuka, bynajmniej u mnie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podporę wału sprawdzałem jest ok

ta łapa aluminiowo gumowa została wymieniona i jest to samo.

Gdy podniosę auto i poruszę za koło to stuki dochodzą ze skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz wlasnie skrzynie, taka przypadlosc jest bardzo czesta w bmw, przy zmianie z 1 na 2 i na R , sa gluche stuki z tylu, wymianiaja przeguby, mosty, podpory, nawet waly, a okazuje sie ze usterka jest w luzie bezposrednim w skrzyni gdzie wchodzi wal.

skrzynia na stol do rozebrania i zlokalizowania luzow

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje że to jest torsen, na pewno stuki dochodzą ze skrzyni i to z jej tylnej części. Muszę teraz dorwać jakąś skrzynię i przerzucić torsen. Mam nadzieję że to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam luzy i stuka, przewaznie na niskich biegach slychac, jesli sie umiejetnie i delikatnie zmienia biegi to nie stuka, ale nie przejmuje sie tym bo naped dziala i nic sie w sumie nie dzieje, i jak koledzy wyzej napisali, stuki zawsze beda, a nawet jak sie wymieni kilka rzeczy to kilka kolejnych zaraz i tak pewnie wyskoczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to mi te stuki też nie przeszkadzają, ale nie tylko ja jeżdżę tym autem. Moja dziewczyna nie potrafi tak delikatnie zmieniać biegów i puszczać sprzęgła aby nie było słychać stuków. Boję się że w końcu coś mi się rozleci, więc lepiej to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to mi te stuki też nie przeszkadzają, ale nie tylko ja jeżdżę tym autem. Moja dziewczyna nie potrafi tak delikatnie zmieniać biegów i puszczać sprzęgła aby nie było słychać stuków. Boję się że w końcu coś mi się rozleci, więc lepiej to naprawić.

Albo zmienić dziewczynę :)

Przepraszam za durny komentarz ... nie mogłem się powstrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...